Telefon Ekranda Mürekkep Dağılması Akması?

Telefon ekranda mürekkep dağılması cihazın düşmesi veya sıkışıp baskıya maruz kalması sonucunda oluşabilir. Arka cebe konulan telefonların üzerine oturulması bunlara en basit örnektir. Peki telefonda mürekkep dağılması ile karşılaşılırsa ne yapılabilir?

Telefon Ekranda Mürekkep Dağılması
Telefon Ekranda Mürekkep Dağılması

Telefon Düştü ve Ekranım Siyah Kaldı?

Bu lekenmeleri lacivert, mor ya da alışılmış siyah renkleriyle görebilirsiniz. Akıntı olduğu alanlarda dokunmatik ekran işlevini kaybedebilir ve ekranınızın belli bölgeleri artık dokunmalara tepki veremeyebilir. Ekranda mürekkep dağılması zamanında müdahele edilmezse tüm ekranınızı kullanılmaz hale getirebilir.

Ekranda mürekkep lekesi görüyorsanız bunun yalnızca tek bir çözümü vardır: LCD değişimi. Hasar alan LCD ekranı yenisiyle değiştirilmeli ve bu yapılırken yalnızca orijinal ekranlar kullanılmalıdır. Özellikle iPhone gibi modellerde seri numarası uyumsuz ekranlar kullanılması ekranın basmaması gibi garip sorunlara neden olabilir.

iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

Ekranda mürekkeplenme sorunu çözmek için aşağıda CepMarket ekran değişimi fiyatlarını görebilirsiniz. Firmamız çift taraflı ücretsiz kargoyla ekran değişimi hizmeti de sunmaktadır.

1 Nisan 2020 – Samsung S8/S8 Plus Ekran, Ön Cam ve Batarya Ücretleri?

ModelYapılan İşlemDeğişim Fiyatı
İşçilik Süresi60 – 90 DK Yoğunluğa Bağlı Değişken
KargoÜCRETSİZTüm Türkiye’ye Aynı Gün Gönderim
ÖdemeONLINENakit, Kredi Kartı, Havale & EFT
iPhone 8Ekran Değişimi 240 TL
iPhone 7Ekran Değişimi 200 TL
Samsung S8Ekran Değişimi 1189 TL
Samsung S8 PlusEkran Değişimi 1289 TL
iPhone XEkran Değişimi 899 TL
iPhone 6SEkran Değişimi 200 TL
LG G7Ekran Değişimi 499 TL
LG G7 PlusEkran Değişimi 549 TL
Xiaomi Redmi Note 5 ProEkran Değişimi 239 TL
Huawei Mate 10 LiteEkran Değişimi 249 TL

Ekranda Mürekkep Dağılması Garanti Kapsamına Gireri mi?

Eğer düşme veya fiziksel baskı sonucunda LCD ekranda sıvı akıntısı oluşmuşsa bu durumda hiçbir telefon üreticisi bunu garanti kapsamına almayacaktır. Zira telefon satın alınırken ekranın bu tür baskı ya da darbelere karşı dayanacağının garantisi verilmemiştir. Tüm işlemi CepMarket mağazamızda daha uygun bir fiyata yaptırabilirsiniz.

İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır Fiyatları Ne Kadar?