Sensör Değişimi

Telefon Sensör Değişimi

Dünya hızla gelişiyor ve teknoloji günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Cep telefonu onsuz yapılamayan bir iletişim aracı olarak kabul edildi. Bununla birlikte bazen telefonunuz düşer ve sensörleri gibi birçok parçası bozulur.

Sensörler çevrelerindeki ortamdan belirli türde girdileri algılayan ve bunlara yanıt veren parçalardır. Örneğin telefonunuzdaki ekran sensör sayesinde dokunmaya yanıt verir. CepMarket’te onarımını yaptığımızda ve telefonunuzda hasar görmesi en muhtemel sensörleri aşağıdakileri içerir.

İvmeölçer Sensörü Değişimi

Bu genellikle en yaygın kullanılan sensördür. Telefonun hareket halindeki hızını belirler. Telefonunuzun ekran açısını değiştirdiğinizde çalışan sensördür. Ekranı “döndürmenizi” mümkün kılar. Kadıköy, CepMarket telefon tamir servisinde ivmeölçer sensör değişimi yapıyoruz.

Jiroskop Sensörü Değişimi

Bu sensör, ivmeölçer sensörü ile kolayca karıştırılabilir. Telefonun eğim açısı gibi oryantasyona dair bilgiler sunar. Bu sensör çok hassastır ve kameradaki bazı özelliklerin temelini oluşturur. Google Haritalar’ı etkinleştirdiyseniz, gideceğiniz yönü öğrenmek için bu sensör kullanılır. Aynı zamanda telefonu yatırarak oynadığınız yarış oyunlarını mümkün kılan sensördür.

Manyetometre Sensörü Değişimi

Telefonun çevresindeki manyetik alanı algılamaya yardımcı olan bu sensör her telefonda yoktur. Pusulaya ihtiyaç duyan uygulamalar için kullanışlıdır. Ayrıca etraftaki metali algılamak için tasarlanmış uygulamalar için de yararlıdır.

Yakınlık Sensörü Değişimi

Bu sensör genellikle LED ve kızılötesi ışık için dedektör sunar. Genellikle ahizenin yakınına yerleştirilir ve ekranın bir aramanın ortasında açılmasını istediğinizde devreye girer. Konuşurken ekrana yanlışlıkla dokunmamanızı sağlar.

Parmak İzi Sensörü Değişimi

Bu sensör birçok akıllı telefonda güvenlik amacıyla bulunur. Gizliliğiniz ve verileriniz için bir güvenlik katmanı sağlayarak kimlik doğrulamasına yardımcı olur. Çoğu telefonda bu sensör sayesinde parmak izi kilidi özelliği sunulur. Bu sensör ekranda ya da arkada ve kameraya yakın bir alanda olabilir. Bazı telefonların ise yan tarafında bulunur.

Bu sensörlerden birinde meydana gelen bir arıza, cihazınızın kullanılmasını imkansız hale getirebilir. Örneğin, parmak izi sensörü arızalandığında ve desen kilidi alternatifiniz olmadığında ne yaparsınız? Telefonunuzun içinde bulunan teknolojinin geri kalanı gibi, sensörler de önemlidir.

Sensör Değişimi Fiyatları

Samsung Galaxy Note 8 Sensör Değişimi 199 TL
Samsung Galaxy S8 Plus Sensör Değişimi 199 TL
Samsung Galaxy S8 Sensör Değişimi 199 TL
Samsung Galaxy S9 Plus Sensör Değişimi 199 TL
Samsung Galaxy S9 Sensör Değişimi 199 TL

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!