Kulaklık Değişimi

Ürün ResmiModel AdıFiyat

CEP TELEFONU SES GELMİYOR KULAKLIK DEĞİŞİMİ

Alo alo ses gelmiyor hay aksi şakası Sizlerinde başına gelebilir. Bir gün ansızın ses gelmiyor, kulaklıktan ses duyamıyorum diyebilirsiniz. Bir dostunuz ile ya da önemli bir iş görüşmesini sona erdirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum karşısında ivedilik ile kulaklık değişimi yaptırmak çok yerinde bir karar olacaktır. Samsung, iPhone, Huawei, Xiaomi, Oppo, Realme, Casper ve diğer tüm cihazlarda mikrofon değişimi tamiri veya yedek parça ile mikrofon değişimi yapılabilmektedir. Yetkili servis kısmında da ses gitmiyor, mikrofon arızaları ücretsiz olarak garanti kapsamında yapılmaktadır. Cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol ettikten sonra Teknoway servisimize gelmeniz tavsiye ederiz.

Kulaklık Arızası Nasıl Anlaşılır?

Karşı taraf sizi durmuyorsa mikrofon, siz alo sesini duyamıyorsanız kulaklık arızalıdır. Telefonu bir kez kapatıp açınız. Daha önce kulaklık kullandıysanız bluetooth eşleşmesini kaldırın, kablolu kulaklık kullanıldıysa kulaklık girişinin temiz olduğuna emin olunuz, için de jack ya da parça kalmadığını mutlaka gözlemleyin. Ses parazitli gidiyor, ses az gidiyor, beni duymuyor, dediklerim anlaşılmıyormuş gibi sıkıntılarınız var ise, cep telefonunuzda ses gitmeme yani kronik mikrofon arızası sorunu mevcuttur. Ayrıca kendi sesimi duyuyorum, sesim yankı yapıyor, Hoparlör açıkken ses gitmiyor, hoparlör kapalıyken ses gitmiyor sorunu da mikrofon arızası olduğunu gösterir.

Kulaklık Arızası Nasıl Meydana Gelir?

  • Telefonun yere düşmesi sonucu
  • Telefona darbe gelmesi
  • Mikrofon ve kulaklık temizliği yapmak isterken ızgaraya sivri uçla müdahale
  • Islak mendil ile cihaz ya da mikrofon temizliği
  • Telefona su dökülmesi
  • Amatör tamir girişimleri
  • Telefon ile metal ya da mıknatıs ürünleri beraber taşımak

Cep telefonu kulaklık tamiri çoğu zaman orijinal parça değişimi ile başarılı bir şekilde tamamlanır, sıvı teması ya da akım çekmesi gibi durumlardan dolayı kısa devre gözlemlendiğinde, parça değişimi olsa bile ses gitmez işte böyle bir durumda mutlaka anakart teknisyeni tarafından bakım gerekir. Sıvı teması için anakarta gerekli kimyasallar sıkılır ve ısı ile kurutma işlemi yapılır. Leğim havuzunda; sarey, jarmin, tekıl gibi teknikler ile mikrofon sorunun çözümleri aranır, bazen anakart ustaları fiyat vermeden direk bu hazır diyebilirler, bunu sebebi de deneme yanılma yöntemi ile teke tek yolları deneyerek ilerleme kaydettikleri içindir.

Cep telefonu alım satımı şatlarında da ilk test aşaması olan, mikrofonlarınızı ve kulaklıklarınızı düzenli olarak temizlemenizi ve dikkatli kullanmanızı öneriyoruz, yine de herhangi bir cep telefonu kulaklık arızası olduğunda Cepmarket com tr Teknoway mağazamıza gelerek hızlı bir şekilde destek alabilirsiniz. Sağlıklı kullanımlar diliyoruz…