Ses Açma Kapama Tuşu

Ürün ResmiModel AdıFiyat

CEP TELEFONU SES AÇMA KAPAMA TUŞU DEĞİŞİMİ

Cep telefonumdan ses açamıyorum, ses açma tuşu kendi kendine açılıp kapanıyor, ekranda ses açılıp açılıp duruyor, ya da sesi açıyorum ama kısamıyorum gibi farklı farklı şikayetler ile servisimize gelen bir sürü cep telefonu mevcut. Bahsettiğimiz bu farklı tepkilerin tamamı ses açma kapama tuşu değişimi ile ilgili arızalardan kaynaklanmaktır. iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei modeli ne olursa olsun ses açma kapama tuşu arızası meydana gelebilir bu arıza olduğunda da mutlaka ses açma tuşu değişimi tamiri ya da ses açma kapama tuşu filmi değişimi gerekir.

Ses Açma Kapama Tuşu Nasıl Bozulur?

Tüm cep telefonu arızalarında olduğu gibi, ses açma kapama tuşu arızası da suya düşme, çarpma, vurma gibi dış etkenler sebebi ile gerçekleşir. Telefon Ses tuşu tamiri için öncelikle cihazın bu duruma nasıl geldiği çok önemlidir. Sıvı teması dışında diğer çarpma hataları daha sıradan bir işlemdir sök tak ile kolayca çözüme ulaşılır. Suya düşme biraz daha can sıkıcı ve zorlayıcı olsa da en nihayetinde gerekli oksit temizliği ve parça değişimi ile sorun çözülür? Peki bu tuşu bozan unsurlar nelerdir?

  • Gereksiz kullanım fazlalığı
  • Suya Düşme, sıvı teması
  • Ses açma kapa tuşu üzerine baskı görmesi
  • Yere düşme, çarpma, vurma, kırılma
  • Ses açma filmi bozukluğu
  • Kulaklık Jakı hatası
  • Ses açma tuşu üzerine yapışkan madde temas etmesi

Yukarıda sıralanan çoğu sebep kullanıcı hatası sınıfına girer, kendiliğinden bozulduğu da görülmüştür. Ses açma kapama tuşu bozulma halinde cihazın garantisi varsa, garanti kapsamında yaptırmanız daha doğru olacaktır. Bazı kullanıcılar acele edip servise vermek istemiyor, hemen yaptırayım bir önce cihazım eski performansına kavuşsun istiyor, ancak bu acele tavır oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Garanti kapsamında tamir yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Ses açma tuşları internet ortamında bazı sitelerde satılmakta, fakat bu tuşun tamiri biraz daha zordur, cihazı çok iyi tanımak gerekir, ses tuşu çalışmıyor tamiri yapmak isterken farklı farklı arızlara sebep verebilirsiniz, örneğin; ekran filmi kopabilir, parmak izi okuyucusu zarar görebilir, ön sensör zara görür gibi gibi dolayısı ile bu tamir deneyimi için mutlaka konusunda uzman bir teknik servis den destek almanız şarttır. Kendi çapınızda ses açma kapama tuşu tamiri yapmanız gerçekten önermeyiz.

Ciharlarınızı kargo yöntemi ile bizlere ulaştırabilirsiniz, marka model fark etmeksizin cep telefonu ses açma kapama tuşu tamiri servisi hizmeti vermekteyiz. Bu işlemin tamir süresi ortalama 1 saat olarak planlanmaktadır. Farklı bir tamir deneyimi hakkında görüşmek üzere hoşça kalınız.