Ön Kamera Değişimi

Ürün ResmiModel AdıFiyat

ÖN KAMERA DEĞİŞİMİ TAMİRİ VE TEKNİK SERVİSİ

Bir selfie çekelim mi dedik ve ön kamerayı bütün dünyanın en önemli fonksiyonu hale getirdik. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi tüm cep telefonu üreticileri ön kameranın kıymetini anladı ve kıyasıya bir mega piksel savaşına girdi. Arka kameranın güçlü ve kaliteli olması yansıra ön kamera daha popüler bir hale getirildi. Ön kamera teknolojisi her geçen gün daha öne çıkmaya başlayınca buna bağlı olarak ön kamera değişimi tamiri ve teknik servisi de ihtiyaç duyulan bir tamir olmaya başladı.

Ön kamera tamiri kullanıcı hatası olmadığı sürece garanti kapsamında değişir, garanti şartlarında yere düşürme, suya girmesin, çarpma, vurma gibi detaylara yer verilse de günlük yaşam koşullarında maalesef cep telefonları hor kullanılıyor. Ön kameraların zarar görmesi tamiri olamayan bir durumdur. Cep telefonu şarj olmuyor tamir edilir, ses gitmiyor tamir edilir ancak kameranın tamiri olamaz. Dokuz kat gofret gibi iç içe geçmiş karmaşık bir yapıya sahiptir. Arızalı ön kamera anakart gibi kopuk yolların onarılması ya da farklı bir metot ile tekrar kullanımı sağlanamaz. Ekran gibi yenilenemez ve tekrar hayata döndürülemez.

Ön Kameranın Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 • Kamera titremesi
 • Bulanık çekim
 • Yeşil görüntü
 • Kırmızı görüntü
 • Odaklama sorunu
 • Fokus yapamama
 • Siyah beyaz renkler
 • Kamera açılmıyor
 • Kamera üzerinde siyah benekler
 • Kamera içerisinde tozlanma
 • Kamera beyaz ve sarı çeker
 • Kamera kapanma yapar

Yukarıdaki belirtilerden biri ya da birden fazlası olduğunda ön kamera arızalı anlamına gelir. Kesinlikle değişmesi şarttır. Ön kamera değişimi kısa süren bir işlemdir, çok fonksiyonlu bir amiral gemisi cihazı değilse yarım saat ile bir saat arasında sonuçlanır.

Oppo cep telefonu markası ön kamerada şaşırtıcı bir özellik getirdi. Kasa içerisinde gömülü olan kamera selfie moduna alındığında kendiliğinden otomatik olarak çıkıyor, oldukça güzel bir görünüm ve estetik katması yanısıra cihazı daha da satılabilir hale getirmeyi başardı. Bazı tüketiciler acaba ne kadar süre sağlam kalır, kaç adet inme kalkma yapar, sağlıklımı eklinde sorular sorsa da OPPO uzun süren araştırmalar sonucu bu icatı yapmış ve kendini kanıtlamıştır.

Telefon kamerası değiştirme fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterir, genelde cep telefonu kameraları orijinal ön kamera değişimi yapılarak tamir edilir. Apple başta olmak üzere üst modellerde yan sanayi ön kamera değişimi parçası pek bulunmaz. Bazen kullanıcı kameram net çekmiyor diyerek mağazamıza gelir, genelde Samsung s ve note serisinde bu olay karşımıza çıkar bu gibi durumlar içinde çözüm ön kamera temizliği ile başarılı olur. Kullanıcı kamerasına toz girdiğini fark ettiğinde bize hemen gelirse iyi olur, aksi halde kamera üzerinde bulunan toz ve partiküller kameranın camına yapışır ve yer eder. Ön kamera camı tozlanması acil olarak yapılmalıdır.

Cep telefonu kamerası değiştirme konusuna gelecek olursak, öncelikle her zaman olduğu gibi ekipman ve yedek malzeme gerekli olacaktır. Ön kamera ulaşmak için nerede ise tüm cihaz sökülür, üstelik kameralar çok hassas bir aksam olması sebebi ile geri dönüşü ve iadesi olmayan bir kategoriye girer. Özetle ön kamera değişimi ihtiyacınız olduğunda firmamız ile temasa geçebilirsiniz, telefon yoğunluğu olduğu zamanlarda whatsapp hattımızdan destek almanızı tavsiye ederiz, kamera, ekran, arka cam ya da nasıl bir tamir ihtiyacınız olursa bizlere resim ve görsel atmanız durumunda size gerekli detaylar ve fiyat bilgileri aktarılacaktır, sağlıklı kullanımlar diliyoruz.

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!