Ön Cam Değişimi

Ürün ResmiModel AdıFiyat

Ön Cam Değişimi Servisi

Cep telefonu ekranı kırıldığında asla ekranınızı değiştirmeyin. Evet yanlış okumadınız ekran yerine sadece ön cem değişimi yaparak, daha ekonomik bir fiyata size ait olan orijinal ekranınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ön cam değişimi Türkiye’de çok fazla yaygın olmadığı için günümüzde yavaş yavaş bilinir olmaya başladı. Maalesef gerekli ekipman, cihaz ve teknik bilgi eksikliği nedeni ile birçok cep telefonu tamircisi ön cam değişimi yapamıyor. Bozuk görünümlü ama aslında sağlam olan ekranı çöpe atarak yan sanayi ekran takmak sureti ile sözde cep telefonu ekran değişimi yapıyorlar.

Neden Ön Cam Değişimi Ne Demek?

Ön cam değişimi ekranın hemen üzerinde bulunan plastik ve cam karışımı olan materyalden meydana gelen ön kabuk ya da yüzeyin sökülmesi ve yerine yenisinin takılarak, ekranı yenileme yenileme işlemidir. Firma olarak uzun süredir yapıyor ve tavsiye ediyoruz. iPhone 11 ekran değişimi fiyatı 1700 TL ancak iPhone 11 Ön cam değişimi fiyatı 800 TL rakamlar ve model farazidir ancak iphone ve diğer markaların özellikle yüksek modellerinde en az yarı yarıya fiyat farkı gözlemlenmektedir. Ön cam değişimi yani ekran yenileme hizmeti veremeyen firmalar asla tavsiye etmez ve bu mükemmel revize işlemini kötülerler. Düşünsenize yüksek bir bütçe ayırdınız ve üst model bir cep telefonu aldınız, cihaz düştü ve sadece ekran camı çatlak, ön cam kırıklarla dolu fakat iç ekran sapasağlam ve sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz bu durumda olan bir ekranı çöpe atmak çok yanlıştır, böylesi bir ekrana sadece üst cam değişimi yapılmasını istemek ekonomik anlamda ve ekran performansı anlamında yerinde bir karar olacaktır.

Tecrübesiz Yapılan Ön Cam Değişimi Zararları Nelerdir?

Konusunda uzman olmayan bir telefoncu cam değişimi yapamaz, yaparsa aşağıdaki hatalar meydana gelir. Teknoway Cepmarket com tr cam değişimini el ile değil, üst seviye cihaz ve makinalar ile yapmaktadır, ayrıca tüm riskleri kabul eder. Teknoway ’de yapılan cam değişimlerinde hata olması söz konusu değildir…

Cam değişimi yapmasını bilmeyen telefoncular cam değişimi yaparsa;

 • Sağlam ekran kırılabilir ve ekran değişimi gerekebilir.
 • Ekran ve cam arasında boşluk kalır ve sağlıklı olmaz.
 • Yeni cam ekran çıtasına oturmaz ve kötü görünüm sağlar.
 • Cam altında hava kabarcığı oluşur ve zamanla çoğalabilir.
 • Ekran ve cam tam olarak birbiri ile örtüşmeyebilir, simetri olmaz.
 • Cam basma işlemi makine ile yapılmadığı için cam ile ekran arasında tüy, toz kalabilir.
 • Cam kendiliğinden kalkma yapabilir ve ekranın bozulmasına neden olabilir.
 • Cam kaliteli olmadığı için çıtır çıtır ses yapar ve kalitesiz bir kullanım sağlar.

Cep telefonu ön cam değişimi ev ortamında yapılacak bir tamir deneyimi değildir. Kesinlikle uzman bir teknik servis çatısı altında yapılmalıdır. Cihaz ile ekran doğru bir şekilde ayırılmalı, ekran ile cam birbirinden düzgünce sökülmeli, yapılacak olan revize işleminin cihazlar tarafından yapılması ve kabarcık kalmaması gerekir.

Özellikle kadınlarda görsel hafıza daha güçlüdür ve piksellerdeki renkleri daha iyi ayırt ederler, cep telefonu ekranındaki ölü piksel, yeşil nokta, ekran sararması, hare gibi negatif belirtileri daha çabuk keşfederler, kadınların telefonuna yan sanayi ekran takıldığında asla beğenmezler, ekran canlılığı ve dokunmatik hissi zayıf derler ve servis orijinali ekranı talep ederler. İki kalite arasında cam değişimi yapılan revize ekranlar ayırt edilebilir şekilde üstün geldiği için sizlerde mutlaka ön cam değişimi yaptırmalısınız.

Ön Cam Değişimi Ne Kadar Sürer?

Cep telefonu ekran değişimi on dakika ile bir saat arasında pratik olarak yapılmaktadır, ancak cam yenileme işlemi biraz daha uzun sürebilir. Ekranı sökmek, camı çelik tel ya da -140 derecede buzdolabı ile ayırmak, OCA temizliği, kimyasal sürmek ve dezenfektan işlemleri, yeniden cam basmak, kalıplamak, hava kabarcığı olmasın diye kazana atmak, ekran kalkma yapmasın diye mavi ultraviyolen ışık altında bekletmek derken cihaza göre iki, iki buçuk saat sürmektedir.

Sizlerinde cep telefonlarınızda iç ekran kırılması olmadığı durumlarda, ön cam revize işlemi yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Lütfen teknik servisimizden randevu almadan önce cihazınıza ait resimleri bize iletiniz. Telefon ekranında yeşil renk, mürekkep akması, basmama sorunu, takılma olan ekranlarda maalesef cam değişimi yapmıyoruz.

Cam Değişimi Yapılan Marka ve Modeller Nelerdir?

 • Apple iPhone cep telefonları
 • Apple iPad tabletler
 • Samsung cep telefonları
 • Huawei cep telefonları
 • Xiaomi cep telefonları
 • Samsung tabletler

Yukarıda listelenen marka ve modelleri dışında cam değişimi hizmeti vermiyoruz, umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur, herkese sağlıklı kullanımlar kırıksız günler diliyoruz.