Mikrofon Değişimi – Merak edilenler

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Mikrofon Değişimi

Mikrofon değişimi akıllı telefonlarda can sıkan sorunların başında gelir. Mikrofon arızalandığında telefon görüşmesi esnasında karşıdaki kişi sizi duymaz veya kısık ses duyabilir. Böyle durumlarda mikrofon değişiimi kesin çözüm olmakla birlikte bazı farklı çözümlere de başvurulabiblir.

Mikrofon Değişimi
Mikrofon Değişimi

31 Mart 2020 – Telefon Mikrofon Değişimi

Telefonda ses sorunu yaşıyorsanız bunun bazı olumsuz tarafları olabilir. Örneğin, mikrofon sorunu iPhone’da FaceTime’ı doğru kullanmanıza engel olur ya da Siri yapay zeka asistanı sesinizi tam alamaz. Böyle durumlarda mikrofon değişimi işlemine ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Ses birimi bir kez arızalandığında bunu tekrar onarmak imkansızdır. Özellikle eğer konu su hasarıysa, markanız ücretsiz mikrofon değişimi yapmayacak ve tüm ücreti cebinizden karşılamanız gerekecektir. CepMarket bu gibi anlarda daha uygun ve daha hızlı telefon mikrofon değişimi sunarak kendini ön plana çıkartır.

iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu

Mikrofon arızası için başvurabileceğiniz ilk çözüm yolları arasında yazılım sıfırlama bulunuyor. Eğer cihazda yaptığınız bir takım hatalar veya yüklediğiniz bazı uygulamalar (özellikle mikrofon erişimi isteyenler) mikrofon biriminin hatalı davranmasına neden olduysa, bu basit hareket tüm mikrofon sorunlarınızı çözecektir. Fabrika ayarlarına dönmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Diğer taraftan mikrofon arızası Root ya da Jailbreak ile ilgili de olabilir. Yazılım sıfırlama bu etkenleri de ortadan kaldırır. Son olarak mikrofon girişlerine göz atarak üzerlerinde yabancı bir cisim bulunmadığından emin olun.

Birçok cihazda iki mikrofon deliği yer alır. Biri hoparlör yuvasının yanında diğeri ise arka yüzde olabilir. Bu yuvaların arınmış olduğundan emin olduktan sonra bir kez daha test edin. Sonuç değişmiyorsa CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli bir teknik serviste mikrofon değişimi yaptırabilirsiniz. CepMarket’te tüm markaların modelleri için mikrofon değişimi yapılmaktadır. İşlemler bir saati geçmemektedir ve kullanılan ürünler OEM kalite olmaktadır. OEM kalite mikrofonlar, orijinal mikrofonlara en yakın performansı verir. Bunların yalnızca en iyi teknik servislerde kullanıldığı görebilirsiniz.

iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi Kadıköy

31 Mart 2020 – Telefon Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelMikrofon Değişimi Fiyatı
Samsung Galaxy S8 Plus
199 TL
Samsung Galaxy S8 199 TL
Samsung Galaxy Note 8
199 TL
General Mobile Gm8
199 TL
iPhone 7
250 TL
iPhone 8 Plus 300 TL