Mikrofon Değişimi

Ürün ResmiModel AdıFiyat

CEP TELEFONU MİKROFON DEĞİŞİMİ

Cep telefonu kullanımında kesinlikle dayanılmaz bir hatadır. Yaşlısı genci 7’den 77 ye her vatandaş mağazamıza gelir ve ses gitmiyor, karşı taraf sesimi duymuyor, sürekli bağırmak zorunda kalıyorum ya da sesim çok kısık gidiyormuş şeklinde servisimizden yardım ister. Bu arızanın kabaca ismi karşıya ses gitmiyor ya da mikrofon arızasıdır. Cep telefonu mikrofon arızalarında, mikrofon temizliği denemeleri işe yaramadıysa direk mikrofon değişir ve kesin çözüm sağlanır. Kulaklık ve mikrofon cep telefonu tamir geçmişinde en fazla yapılan bir arızadır. Servisimizde her türlü cep telefonu mikrofon değişimi tamiri yapılmaktadır.

Mikrofon Değişimi Tamiri Nasıl Yapılır?

Mikrofon değişimi azımsanmayacak kadar çok fazla görülür, ilginç bir şekilde bozukluk yoksa cihazın marka modeline göre çok yüksek olmayan fiyatlar ile tamir edilir. Mikrofon tamiri genelde düşük bütçeli tamirlerdir. Ses entegresi ya da mikrofon entegresi gibi anakart tamiri işlemleri dışında astronomik rakamlar istenmez. Yıllar sonra mikrofon, şarj, kulaklık gibi tamirlere ihtiyaç kalmayacak şekilde bir teknoloji gelebilir. Günümüze geldiğimizde mikrofon değişimi için şöyle bir işlem yapılır, cihaz üzerindeki mikrofon test edilir, cihazın vidaları ya da arka kapağı sökülür, mikrofona ulaşmak için gerekli parçalar sökülür, yeni mikrofon ölçüm yapıldıktan sonra takılır ve montaj sonrası tekrar konuşma testi yapılır. Genelde telefoncularda abi beni bi ara, abi herhangi birini ara konuş bakalım olmuş mu şeklinde basit test usulü, şu an için en geçerli mikrofon testidir.

Mikrofon Arızası Nasıl Anlaşılır?

Cep telefonunuzda marka modeli ve işletim sistemi ne olursa olsun, aşağıda sıraladığımız tepkiler varsa kesinlikle mikrofon arızası vardır. Bu kurgular için karşı tarafın kulak kabartması yerine iç mikrofon değişimi yaptırmak mantıklı olacaktır. Zamanı geldiğinde insanlar ve telefonlar mutlaka daha akıllı olacak ancak şu andaki akıllı cep telefonlarında bu arızalar maalesef yaşanmaktadır.

 • Ses gitmiyor
 • Ses kaydı yapmıyor
 • Ses cızırtılı gidiyor
 • Ses yankı yapıyor
 • Ses bulanık ve boğuk gidiyor
 • Ses parazitli gidiyor
 • Alo diyorum duymuyorlar
 • Karşı taraf beni anlamıyor
 • Kulaklık takmadan konuşamıyorum
 • Ses gidip gelme yapıyor

Özel bir ekipman, anti statik kıyafet ve yeterli tecrübe ile tüm mikrofon değişimleri firmamızda yapılmaktadır. Teknik servis birimimiz de her türlü arıza için ayrı bir teknisyen ve bölüm vardır. 5 katlı teknik servis mağazamız için 05379580202 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

Uzun yıllar sonucu sıkı bir tecrübe sahibi olan Cepmarket com tr Teknoway firmamızı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca cep telefonu mikrofon değişimi yanısıra, ekran değişimleri, pil değişimleri, speaker değişimleri gibi tüm cep telefonu tamirleri hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Mikrofon Arızalı Olan Telefonlar Nasıl Kullanılır?

Diyelim ki cep telefonundan ses gitmiyor ve servise telefon bırakma şansın yok. Seyahat ya da farklı bir mazeretten dolayı tamiri ertelemek zorundasın geçici çözümler tabii var. Ancak müsait olduğunda mutlaka telefonu güvenilir bir teknik servise bırakarak mikrofon arızası sorunu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 • Bluetooth kulaklık kullanmak
 • Takılabilir mikrofon kullanmak
 • Handsfree, hoparlör tercih etmek

Yukarıdaki bu 3 farklı çözüm tamamen geçicidir. En kısa sürede mikrofon tamiri yaptırmanızı ve cihazınızı keyifle kullanmanızı tavsiye ederiz. Herkese sağlıklı kullanımlar diliyoruz…