Ekranı Kırık Telefon Nasıl Kullanılır?

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak Zararlı mı?

 

Ekranı Kırık Telefon Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonunuzun ekranını bir kez kırdığınızda örümcek ağı benzeri bir sanat eseri ve tepkisiz bir dokunmatik ekranla karşılaşabilirsiniz. Peki böyle durumlarda ekranı kırık telefon nasıl kullanılır?

Ekranı Kırık Telefon Nasıl Kullanılır

Telefonu Bilgisayardan Kullanmak

Ekran kırık, dokunmatik çalışmıyor ancak görüntü alınıyorsa o halde masaüstü bilgisayar veya dizüstü gibi harici sistemlerden destek alarak telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android telefonda bu bir Windows bilgisayar, ADB sürücüsü, USB hata ayıklama özelliği ve Vysor (Chrome eklentisi) ya da benzeri bir araçlar yapılabiliyor. Yalnızca bu üç adımı izleyerek Android telefonu bilgisayardan kullanmak mümkün hale geliyor.

iPhone ile durum biraz farklı. Öncelikle Jailbreak işlemine ihtiyacınız var. Bunu yaptığınızda Veency gibi bir VNC sunucusu yardımıyla iPhone’u bilgisayardan kullanmak mümkün oluyor. Veency, Cydia aracılığıyla kuruluyor.

 

Fare ile Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak

Eğer yalnızca verilerinizi yani dosyalarınızı ve resimlerinizi kurtarmak istiyorsanız USB OTG gibi bir araçla bunu yapabilirsiniz. USB OTG sayesinde bir fareyi telefonunuza bağlayarak ekranda çıkan imleç yardımıyla cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı

Kırık Ekranlı Telefondan Verileri Kurtarmak

Aynı zamanda bir USB depolama birimi bağlayarak dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz. Tıpkı bilgisayar gibi çalışan bu özellik iPhone ve Android’ler için ortaktır. USB OTG’ler AliExpress gibi çevirmiçi mağazalardan yalnızca birkaç liraya satın alınabilir.

 

Mayıs 2021 – Kırık Ekran Değişimi Fiyat Tablosu

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone 8
Kırık Ekran Değişimi240 TL
iPhone 7
Kırık Ekran Değişimi250 TL
iPhone X
Kırık Ekran Değişimi1450 TL
iPhone 6S
Kırık Ekran Değişimi200 TL
Samsung S8 PlusKırık Ekran Değişimi1700 TL
Samsung S7 EdgeKırık Ekran Değişimi1500 TL
Samsung S9Kırık Ekran Değişimi1650 TL
Samsung Note 9Kırık Ekran Değişimi1949 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

  • Cep Market Reply

    Merhaba; dokunmatik problemi yaşanan cihazlarda ekran değişimi gerekmektedir. Marka ve model bilgisi ile web sitemizden aratarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

    6 Ekim 2020 at 11:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir