Cep Telefonu Teknik Servis İçin Bilinmesi Gerekenler

Samsung Hoparlör Değişimi Fiyatları

Cep Telefonu Teknik Servis İçin Bilinmesi Gerekenler

Bir cep telefonu teknik servis hizmetleri hakkında bilinmesi gereken birçok püf nokta var. Aşağıda müşterilerimizin en çok gözden kaçırdığı başlıca detayları bir araya getirdik. Tıpkı her ekran hasarının gerçekten ekran hasarı olmaması ya da mikrofonunuz sesi yakalamadığında arızalı parçanın aslında soket olması bunlara örnektir. Öyleyse başlayalım.

Ekran Yerine Cam Değişimi

  • Her ekran hasarı gerçekten bir “ekran” hasarı değildir. Birçok müşterimiz kırılan ekranlarını gördüklerinde bunun ekran değişimini gerektirdiğini düşünür. Ekran değişimi pahalıdır. Ancak cam değişimleri öyle değil.
  • Kadıköy, CepMarket servisimizde Samsung ve Apple iPhone telefonlar için gerektiğinde yalnız cam değişimi yapıyoruz ve resmi teknik servis ücretine kıyasla tamir fiyatlarını yarı yarıya kadar kısabiliyoruz.
  • Ön cam değişimleri modele bağlı olarak ortalama 2 ila 3 saat sürer ve tamir sadece A kalite parçalarla yapılır

Telefon Açılmıyorsa Şarj Soketi Tamiri

Bazen açılmayan bir telefonun ana nedeni sanılanın aksine anakart arızası, çip arızası ya da buna benzer şekilde depolama birimi arızası gibi faktörlerle ilgili olmaz. Asıl sorun şarj soketinin bozuk olmasıdır. Cihaz şarj edilemezse açılmaz. Bunu evde kesin olarak anlamanız zor ve hatta genel olarak mümkün değildir. Bu durumda CepMarket gibi 2006 yılından bu yana telefon tamirleri yapan tecrübeli bir telefon tamir mağazasına uğramanız gerekir. Şarj soketi değişimleri ortalama 1 saat sürer ve A kalite parçalarla yapılır.

Bağdat Caddesi Teknik Servis

Beyaz Görüntüde Polarize Sorunu

Telefonlarında beyaz görüntü gören müşteriler ekranın arızalandığını düşünür. Gerçekten de yere düşürülen bir telefon, su hasarı alan bir telefon ya da üzerine baskı uygulanan bir telefon sonunda beyaz görüntü vermeye başlayabilir. Ancak sorun aslında polarize arızası da olabilir. Polarizeye dair Huawei Ekran Değişimi Kadıköy, Polarize nedir? videomuza göz atabilirsiniz.

Hızlı Biten Pilde Akım Kaçağı

Bataryaları çabuk tükenen cihazlarda sorun genellikle yaşlanan bataryanın artık eskisi kadar şarj tutamamasıdır. Ancak akım kaçağı olup olmadığından emin olmak için teknik servise başvurabilirsiniz. Tecrübeli teknisyenlerin elinde cihazınızda akım kaçağı sorunu olup olmadığı ve bataryasının neden hızlı bittiği daha iyi anlaşılır.

Kulaklık Probleminde Soket İhtimali

Telefonlarında kulaklık problemi yaşayanlar doğrudan kulaklık soketinin arızalı olduğunu düşünecektir. Kulaklık soketleri çok kolay arızalanmaz. Genellikle içeri dolan artıklar kulaklığın çalışmamasına neden olur. Ancak cihaz su almışsa durum başka. Yine de arızalanan parça çoğu zaman kulaklık değil sokettir. Soket değişimi gerekir ve bu işlem ortalama 1 saatte çözüme kavuşturulmuş olur.

Ekran Sağlamsa Dokunmatik Entegresi

  • Ekran arızalarında eğer ekran sağlamsa dokunmatik entegresi kontrol edilebilir.
  • Ekranda gözle görülür herhangi bir fiziksel hasar olmadığı durumlarda ve müşterinin cihazın su almadığından emin olduğu zamanlarda çalışmayan bir ekranın nedeni tipik olarak dokunmatik entegresi arızasıdır.
  • Entegre ile kast edilen çip olduğundan bunun tamiri yalnızca tecrübeli ellerde yapılabilir.
  • CepMarket’te hızlı ve güvenilir dokunmatik entegresi tamiri yapıyoruz ve cihazınızın ekranını tekrar ilk günkü görünümüne getiriyoruz.
iPhone Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Hoparlör Değil Ses Entegresi

Her ses problemi hoparlör arızasına işaret etmez. Hoparlör değişimi ile ses entegresi değişimi farklı prosedürleri ve fiyatlandırmaları gerektirdiğinden bu ikisinin ayrımını bilmek önemlidir. Hangi parçanın arızalı olduğu ise ancak hasar tespit ile anlaşılabilir. Servisimizde tüm hasar tespitler ücretsizdir.

WiFi Değil WiFi Entegresi

WiFi özellikleri çalışmayı bırakan telefonlarda sorun WiFi entegresi arızasıdır. Her zaman olmasa da tipik olarak WiFi entegresi değişimi ile telefonlardaki WiFi problemleri giderilir. WiFi’ın çalışmamasının ana nedeni cihazın sık sık düşürülmesi sonucu hasar gören entegre oluyor. Benzer şekilde cihaz su almışsa entegre çalışmayı bırakabilir.

Mikrofon Arızasında Soket İhtimali

Mikrofonu çalışmayı bırakan cihazlarda konuşmalar sırasında karşıdaki kişi sizi duyamaz ancak siz karşıdaki kişiyi duymaya devam edebilirsiniz. Başka bir mikrofon arızasında karşıdaki kişi arka plandan çok fazla gürültü geldiğini söyleyebilir çünkü gürültü önlemeden sorumlu mikrofonunuz arızalanmıştır. Bunun nedeni düşme sonucu arızalanma ya da basitçe su hasarı sonucu arızalanma olabilir. Ancak sorun her zaman böyle değildir. Bazen mikrofon soketiniz arızalanır. Mikrofon birimiz sağlam ancak mikrofonun işlev göstermesinden sorumlu sokette bir arıza oluşmuş olabilir. Mikrofon değişimi ile mikrofon soketi değişimi farklı prosedürleri ve fiyatlandırmaları gerektiriyor.

Cep Telefonu Tamir Videomuz

Ocak 2021 – Cep Telefonu Tamir Fiyatları

Model ve İşlem Fiyat
Casper A3 Plus Ekran Değişimi
999 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi 240 TL
Casper Via A10 Ekran Değişimi
449 TL
iPhone X Ekran Değişimi 1450 TL
HTC One M9 Ekran Değişimi 299 TL
Asus Zenfone 6 Ekran Değişimi 275 TL
Casper Via E2 Ekran Değişimi
290 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!