Telefonum Şarj Olmuyor Dolmuyor Ne Yapmalıyım ?

Samsung Galaxy Şarj Soketi Değişimi Fiyat Listesi

Telefonum Şarj Olmuyor Telefon şarj sorunu nasıl çözülür?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApptan Yaz

Kargo Cepmarket

Telefonum Şarj Olmuyor

Telefonum şarj olmuyor herkesin bir noktada yaşadığı bir problem. Uzun bir günün sonunda telefonunuzun bataryası tükenmek üzere eve gelirsiniz, fişe takarsınız ancak cihaz şarj olmaz. Bu durum kolayca sinir bozucu bir hal alabilir. Sorunu teşhis etmeye çalışmak ise bir o kadar zordur.

Telefonum Şarj Olmuyor

Telefon Şarj Sorunu Çözümü

Telefonda şarj sorunu olduğunu gösteren birkaç ipucu var. Cihazınız tamamen şarj olmayı reddedebilir veya daha yavaş şarj olmaya başlayabilir. Bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız şarj sorununu gidermenizi sağlayacak yöntemleri paylaştık.

Ampere Uygulamasından Yardım Alın

Ampere, telefonunuzun şarj olup olmadığını ve ne kadarının şarj edildiğini kontrol etmek için harika bir araç. Pil doluyorken cihazınızın duvardan ne kadar akım çektiğini de gösterir.  Bu nedenle sadece telefonunuzun şarj olup olmadığını görmek için değil, aynı zamanda hangi tür şarj aletinin (2A, 3A ya da 5A gibi) telefonunuz için en iyi akımı sağladığını anlayabilirsiniz.

  Şarj Soketi Temizleme iPhone

Ayrıca bataryanızın sağlık durumunu İyi veya Kötü olarak görebilirsiniz. Eğer ekranda yeşil açıklamalar görüyorsanız telefonunuz normal şekilde şarj oluyor; turuncu yazılar görüyorsanız telefon şarj olmuyor demektir.

Batarya Değişimi Yaptırın

Hasar almış bataryalar kendilerini kolayca belli eder. Şişebilir veya içlerindeki sıvıyı sızdırabilirler. Bu durumda batarya değişimi yaptırmanız gerekir. Hatalı üretim bataryalar da pil değişimi gerektirir. LG V20 gibi pili kolay değişen bir telefona sahip değilseniz, CepMarket servisimizden batarya değişimi konusunda destek alabilirsiniz.

Şarj Soketi Değişimi Deneyin

Eğer yanlış şarj başlığı veya uyumsuz şarj kablosu söz konusu değilse, o halde şarj soketi arızası yaşıyor olabilirsiniz. CepMarket şarj soketi değişimi işlemini orijinal parçalarla dakikalar içerisinde yapmaktadır. Diğer markaların Android şarj soketi değişimi ücretleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefonum Şarj Olmuyor Samsung

Samsung’lar çoğunlukla microUSB şarj portu ile geliyor. Ancak Samsung ilk kez yeni modellerde Type-C’ye geçti. Type-C daha hızlı şarj sunsa da geniş yuvası nedeniyle çok kolay kirleniyor ve bazen kir nedeniyle şarj olamıyor. CepMarket teknisyenlerimiz cihazınızı inceleyerek neden şarj olmadığını size kolaylıkla söyleyecektir. Samsung şarj soketi değişimi fiyatları için buraya tıklayın.

Telefonum Şarj Olmuyor iPhone

iPhone’lar Lightning şarj yuvalarıyla geliyor. Bunlar da şarj olmama senaryolarına karşı çok hassastır. Küçük bir hasar, yabancı madde ya da kir her şeyi mahvedebilir. iPhone sık sık düşürüldüğünde yine şarj özelliği bundan etkilenir. iPhone şarj soketi değişimi fiyatlarımız için şimdi bizi arayın!

  iPhone'da 9 Hatası (NAND Sorunu) Nasıl Tamir Edilir?

Telefonum Şarj Olmuyor General Mobile

Türkiye’nin en çok satan uygun fiyatlı modelleri arasında yer alan General Mobile marka telefonlarda şarj soketi arızası en az Samsung’lar kadar sık görülebiliyor. Bu işlemde yine şarj soketi değişimi yapılmaktadır. General Mobile şarj soketi değişimi fiyatları için buraya tıklayın.

Telefon Şarj Soketi Tamiri Fiyat – Mayıs 2021

ModelDeğişim Fiyat Listesi
iPhone 8 Plus Şarj Soketi300 TL
iPhone 8 Şarj Soketi300 TL
iPhone 7 Plus Şarj Soketi250 TL
iPhone 7 Şarj Soketi250 TL
iPhone 6s Plus Şarj Soketi150 TL
iPhone 6 Plus Şarj Soketi150 TL
iPhone 6s Şarj Soketi150 TL
iPhone SE Şarj Soketi110 TL
iPhone 5c Şarj Soketi110 TL
iPhone 5s Şarj Soketi110 TL
iPhone 5 Şarj Soketi110 TL
iPhone 4s Şarj Soketi100 TL
iPhone 4 Şarj Soketi100 TL

USB Soketini Kontrol Edin

Şarj yuvasının yeterince temiz göründüğünden emin olun. Eğer tozla doluysa kürdanla temizleyin. Aynı zamanda içerideki soketin durumunu kontrol edin. Eğilmiş ya da hasar almışsa telefonunuz şarj kablonuzu algılamayacak ve dolayısıyla şarj olmayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

  https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

  Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.
  Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

  Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

  19 Mart 2020 at 15:06
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Arızalı yada 2ci el cihazların satışı için whatsapp destek hattımızdan hızlıca bilgi alabilirsiniz, cihazlarınız için teklif alabilirsiniz.

  21 Ocak 2020 at 14:12

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir