Şarj Olmuyor Açılmıyor Sorunu ve Çözümü Şarj Soketi Arızası Değişimi Fiyatı

Cep Telefonu Entegre Tamiri Fiyatları

Şarj Olmuyor Açılmıyor Sorunu ve Çözümü Şarj Soketi Arızası Değişimi Fiyatı

iPhone kullanıcıları genel olarak telefonunuzu her gün şarj etmektedir. Hassas bir ürün olan iPhone cihazlarında sürekli şarjın kullanılması bazı problemlere neden olabilir.

Şarj Olmuyor Açılmıyor Sorunu ve Çözümü Şarj Soketi Arızası Değişimi Fiyatı

Şarj soketi hasarları şarj bağlantılarının süreli olarak kullanılması nedeniyle zamanla oluşabilecek hasarlardan bir tanesidir. Şarj pininin ezilmesi ya da kirlenmesi nedeniyle bu sorunu telefonunuz üzerinde görebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde şarj sorunun sebebi ve çözüm yolları konusunda detaylı açıklama yapacağız. Telefon şarj soketine bakmadan önce şarj aletinin ya da kablosunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Farklı bir şarj aleti üzerinde de sorun aynı ise şarj soketine bakabilirsiniz.

Şarj Olmamasının Nedeni

Akıllı cep telefonları üzerinde ortaya çıkan şarj sorunlarının en büyük nedenleri soketin tıkanması ya da arızalanmasıdır. Zamanla şarj soketinde toz ve benzeri partiküller birikmeye başlar. Bu partiküller dişlerinin birbirine temasını engellemektedir. Bu nedenle cihazlarınız şarj almamaktadır. Bu sorunun çözümü ise basittir. Metal olmayan bir parça ile şarj soketinde yer alan tozları çıkararak sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak yine de sorun devam ediyorsa uzman desteği almanız gerekir.

  Samsung Galaxy A Serisi Şarj Sorunu Çözümü

Telefonun şarj olmamasının diğer bir nedeni ise donanımsal problemdir. Şarj soketi işlevini yerine getiremez duruma gelmişse değişmesi gerekir. Şarj soketi nem ya da sıvı teması nedeniyle oksitlenmiş olabilir. Ayrıca darbeler nedeniyle soket kırılabilir. Bu sorunlar ortaya çıktığı zaman telefonunuz şarj almayacaktır. Bu tek çözüm yolu ise şarj soketinin değiştirilmesidir.

Değişim Nasıl Yapılır?

Şarj soketi değişimi uzman teknisyenler tarafından yapılır. Değişim yapılırken;

  • Kullanılan şarj soketi orijinal olması gerekir.
  • Tamir profesyoneller tarafından yapılmalıdır.
  • Telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile teslim edilmelidir.

Sorunu Tam Olarak Bilmiyorsanız

Şarj probleminin şarj soketinden kaynaklandığından emin olmamanız durumunda aşağıdaki talimatlardan yararlanabilirsiniz.

  • Farklı bir şarj kablosu kullanın.
  • Farklı bir şarj adaptörü deneyin.
  • Kablo kullanarak bilgisayar bağlantısı üzerinden şarj edin.
  • Telefonunuzun şarj girişini dikkatli bir şekilde inceleyin.

Şarj soketi değişimi konusunda tecrübeli teknisyenlerimizle beraber cihazınıza kısa süre müdahale yapıyoruz. Telefon sorunlarınız cepmarket.com.tr de uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Nisan 2021 – iPhone Şarj Soketi Arızası Değişimi Fiyatı

ModelParçaFiyat
iPhone 7 Plus
Şarj Soketi250 TL
iPhone 7
Şarj Soketi250 TL
iPhone 8 Plus
Şarj Soketi300 TL
iPhone 8
Şarj Soketi300 TL
iPhone
Şarj Soketi100 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir