Telefona Su Döküldü Şarj Olmuyor

Telefona Su Döküldü Ekran Gelmiyor

Telefona Su Döküldü Şarj Olmuyor – Su dökülen telefonun şarj olmaması

Telefona Su Döküldü Şarj Olmuyor

Telefona su döküldü şarj olmuyor şikayetiyle CepMarket servisimizde sık sık karşılaşıyoruz. Bu problem daha ziyade eski model cihazlarda ya da bugünün IP su sertifikasına sahip olmayna cihazlarda görülüyor. Bu telefonlar su korumasına sahip olmadıklarından sıvı hasarına açık oluyorlar.

Telefona Su Döküldü Şarj Olmuyor
Telefona Su Döküldü Şarj Olmuyor

Telefonu Kurutmak Çözüm Olabilir

Telefona su dökülmesi ve şarj olmaması durumunda yapılabilecek ilk şey telefonun kurumasına izin vermektir. Bunu yaparken telefon kapalı durumda olmalıdır. Şarj soketine sıvı girmiş olması telefonun normalde olduğu gibi şarj olmasını engelleyecektir. Ancak soketin kuruması bu problemi ortadan kaldırabilir.

Elbette burada telefonun nasıl tasarlandığı da önemli. Bazı cihazlarda şarj yuvasına gelen en küçük bir sıvı şarj olma özelliğini bozarken bazılarında şarj yuvasının kurumasının sağlanması cihazın tekrar şarj olur hale getirebiliyor. Bunun için en çok başvurulan çözümlerden biri telefonu pirinç dolu bir kap içerisinde 24 saat bekletmektir.

Su dökülen telefonun şarj olmaması kurutulduktan sonra hâlâ devam ediyorsa bu durumda tek çözüm CepMarket gibi tecrübeli bir üçüncü parti telefon servisine başvurarak yardım almaktır. CepMarket ücretsiz hasar tespit imkanı sunar ve cihazınızındaki su hasarını 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde giderir. Şarj soketi değişimi bunlar arasında yer alır.

  Telefon Şarj Soketi Değişimi Ücretleri

iPhone Şarj Soketi Değişim Ücretleri

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XŞarj Soketi
iPhone 8 PlusŞarj Soketi300 TL
iPhone 8Şarj Soketi300 TL
iPhone 7 PlusŞarj Soketi250 TL
iPhone 7Şarj Soketi250 TL
iPhone 6S Plus
Şarj Soketi150 TL
iPhone 6SŞarj Soketi150 TL
iPhone 6 Plus
Şarj Soketi150 TL
iPhone 6Şarj Soketi150 TL
iPhone 5SŞarj Soketi110 TL
iPhone 5Şarj Soketi110 TL
iPhone 5CŞarj Soketi110 TL
iPhone 4SŞarj Soketi100 TL
iPhone 4Şarj Soketi100 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (4)

 • Misafir Reply

  Süt döküldü bende de şarj olmuyor ne yapmalıyım hocam

  1 Şubat 2021 at 21:25
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Sıvı teması olan cihazlarda cihaz içerisinde ki sıvıların acil olarak temizlenmesi ve kurutulması gerekmektedir.

   Henüz yeni temas gerçekleşti ise şarja takmamak gerekir ve açık halde ise kapatılması gerekmektedir.

   Cihazlar sıvı teması olduktan sonra halen çalışmaya devam edebilir bu cihazın sağlam olduğunu göstermemektedir, cihaz içerisinde oksitlenmeler oluşacaktır teknik servisten destek alınmalı bu oksitler temizlenmelidir.

   Sıvı teması sonrası genel anlamda en çok şarj ve ekran ile alakalı sorunlar yaşanır, bu tip arızalar cihazı kısa devreye sokabileceği için önem gerektiren arızalardır.

   Sizin maalesef yapabileceğiniz pek bir müdahale yoktur cihazı teknik servisin incelemesi gerekmektedir, dilerseniz servisimizden bu konuda destek isteyebilirsiniz.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   2 Şubat 2021 at 11:15
 • Misafir Reply

  Benim Telefonumun şarj kısmına su girdi ve normal çalışmaya devam ediyordu sonradan ses gitti ve sonra geldi ondan sonra ise şarj olmamaya başladı ve şuanda sorunum halla devam ediyor 1 gün geçti yatarken şarja koymuştum ama şarj etmemiş ve telefonum şuanda kapalı halde ne yapmam gerekiyor bazı önlemler için geç kaldığımın farkındayım lütfen cevap veriniz.

  9 Ocak 2021 at 10:21
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Sıvı teması gerçekleşen cihazlarda ne yazık ki arızalar bir anda belirti göstermeyebilir, oksitlenme sonrası kendisini gösteren arızalar, özel solüsyon kimyasal temizliği ile düzelir iken bazı durumlarda parça değişimi yapılması gerekmektedir.

   Sağlıklı bir arıza tespiti için teknisyenlerimizin cihazı incelemesi gerekmektedir.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. 

   11 Ocak 2021 at 10:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir