Samsung Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Blog sayfasına dönün
Samsung Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Samsung Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi? – Tüm bilinmesi gerekenler

Samsung Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Samsung ekran kırıldı garantiye girer mi mağazamız müşterileri tarafından sıkça sorulan ve merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Bu hasar türünde telefon üreticleri tamir işlemini garanti kapsamına almıyor. Peki bunun sebepleri neler?

Samsung Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girmiyor

Ekran kırılmasının garantiye girmemesinin ilk sebebi müşteri telefonu satın alırken söz konusu markanın sözleşmesinde kendisine ekran hasarının garantisinin olmadığını belirtmesi yatıyor. Yani bu marka ister Xiaomi isterse Samsung olsun, müşteriye ekran kırılmasının garantiye gireceğinin hiçbir şekilde sözünü vermiyor. Zira bu durum markalar için altından kalkamayacakları bir yük olacaktır. Çünkü akıllı telefon camları çok kolay ve ani kırılırlar. Hangi darbelere karşı dayanıklılık gösterecekleri açıkça belli değildir.

Dolayısıyla basit bir darbe ile kırılan bu ekranlar tamir merkezlerinin önünde hiç bitmeyen uzun kuyruklar oluşturacaklardır. Bu hasar türünde değişimin faturası tümüyle müşteriye yansır ve müşteri kendisi cebinden öder. Ekran yedek parçaları pahalıdır. Bu sebepler insanlar alternatif çözümlere yönelmektedir. CepMarket gibi tecrübeli teknik servislerde her gün çok sayıda Samsung ekran değişimi yapılmaktadır. Ekran değişimi çoğunlukla eğer LCD’de sıra dışı renkte çizgiler oluşmaya başlamış veya dokunmatik eskisi gibi tepki vermeyi bırakmışsa gerekli olur.

Samsung Galaxy J8 Plus Ekran Tamir Ücreti

CepMarket’te yapılan Samsung ekran yenileme işlemi Samsung markasının sunduğu hizmete göre çok daha hesaplı ve hızlıdır. Aradaki fark haftaları kolaylıkla bulmaktadır. Mağazamıza gelen müşterilerimiz cihazlarını teslim ettikten 1 saat sonra ekranı yenilenmiş şekilde alabilirler. Buna Samsung S7 ekran değişimi, Samsung S8 ekran değişimi ya da Samsung Note 9 ekran değişimi gibi işlemler dahildir. Takılan ekranlar dünyanın diğer her yerinde olduğu gibi orijinal LCD ekranın muadili durumundadır.

4 Temmuz 2020 – Samsung Ekran Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
Samsung Note 9
Ekran Değişimi1499 TL
Samsung S9Ekran Değişimi1450 TL
Samsung S9 Plus
Ekran Değişimi1389 TL
Samsung Note 8Ekran Değişimi1450 TL
Samsung S8 PlusEkran Değişimi1289 TL
Samsung S8Ekran Değişimi1189 TL
Samsung S7 EdgeEkran Değişimi1250 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün