Samsung Dokunmatik Çalışmıyor – Bilinmesi gerekenler neler?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Samsung Dokunmatik Çalışmıyor

Samsung dokunmatik çalışmıyor sorunu günümüzde en sık karşılaşılan telefon bazlı problemlerin başında geliyor. Bir cihazda dokunmatiğin çalışmamasına neden olan çok farklı etkenler olabilir.

Samsung Dokunmatik Çalışmıyor

Aşağıdaki Adımları Deneyin

Öncelikle Samsung dokunmatik çalışmıyor problemi karşısında bazı basit noktaları gözden geçirerek işe başlayın. Elinizin temiz ve kuru olduğundan emin olduktan sonra eğer Samsung marka telefonunuzda herhangi bir ekran koruyucu veya kılıf varsa bunu yerinden çıkarın. Kılıf için biraz kuvvet kullanmak gerekebilir.

Şimdi ekranı yumuşak, hafif nemli, tüy bırakmayan bir bezle temizleyin. Böylece ekranda gözle seçilmeyen küçük bir parçacık varsa yerinden alınmış olur. Yabancı maddeler genellikle dokunmaların algılanmamasına neden olabilir ve ekranın düzgün çalışmasını engeller. Bu da Samsung dokunmatik çalışmıyor şikayetini doğurur.

Samsung eğer herhangi bir güç kaynağına bağlıysa (priz veya USB) cihazın bu bağlantısını kesin. Sonrasında ise Samsung telefonunuzu yeniden başlatın veya yeniden başlatmaya zorlayın. Bunun için bir ya da birkaç tuşa (genellikle home tuşu) aynı anda basmanız gerekebilir. Cihaz açıldığında dokunmatiği tekrar kontrol edin.

Çoğu durumda dokunmatik ekran Samsung tekrar başlatıldıktan sonra normale döner. Ancak bazen bozuk bir SIM ya da microSD kart dokunmatiğin hatalı davranmasına neden olabilir. Güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapadıktan sonra tüm kartları çıkartın. Cihazı kartlar takılı değilken başlatın.

Google Play’den ya da tarayıcıdan yüklenen uygulamalar varsa bunlar yine Samsung’da dokunmatiğin çalışmasına engel olabilir. Eğer ekran güvenli modda normal şekilde çalışırsa problem uygulamalarda demektir. Aşağıdakileri uygulayarak Samsung’u güvenli moda alabilirsiniz:

  • Samsung telefonunuzu tamamen kapatın.
  • Güç tuşuna basılı tutarak tekrar açın.
  • Samsung logosunu gördükten sonra güç tuşunu bırakın ve Ses Kısma tuşuna basılı tutun.
  • Cihaz güvenli moda (safe mode) girdiğinde tuşu bırakın. Bunu sol altta göreceksiniz.
Samsung Galaxy S9 Ekran Değişimi

Bu yöntemlerin dışında Samsung’u fabrika ayarlarına alarak dokunmatik sorununu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak safe mode işe yaramadıysa düşük bir ihtimal var demektir. Yine de denemeye değer. Ayrıca Android mağazadaki dokunmatik ekran kalibrasyon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Şimdi Samsung dokunmatik çalışmıyor sorunu için kesin çözümden bahsedelim.

Son ve kesin çözüm Samsung ekran değişimi yaptırmaktır. Ekran yenilendiğinde dokunmatik de yenilenir. Yedek ekranlar içlerinde dokunmatik birimi ile gelirler. Tüm işlem 1 saat gibi bir sürede tamamlanır. Değiştirilen ekran ise adınıza faturalanır. Müşterilerimiz ücretsiz kargoyla Samsung ekran değişimi yaptırabilirler.

17 Ocak 2020 – Samsung Ekran Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
Samsung Note 9
Ekran Değişimi 1399 TL
Samsung S9Ekran Değişimi 1399 TL
Samsung S9 Plus
Ekran Değişimi 1389 TL
Samsung Note 8Ekran Değişimi 1345 TL
Samsung S8 PlusEkran Değişimi 1289 TL
Samsung S8Ekran Değişimi 1189 TL
Samsung S7 EdgeEkran Değişimi 1199 TL