Orijinal Şarj Aletini Başka Telefona Takmak

Blog sayfasına dönün
Orijinal Şarj Aletini Başka Telefona Takmak

Orijinal Şarj Aletini Başka Telefona Takmak

Orijinal şarj aletini başka telefona takmak bilinçli hareket edilmesi gereken bir konudur. Tüm telefonlar bir zamanlar sadece iki çeşitte geliyordu: 5V / 1A ve 5V / 2.1A. Daha küçük şarj cihazları akıllı telefonlar için ve daha büyükleri tabletler için üretiliyordu. Herhangi bir telefon şarj cihazı herhangi bir telefonla kullanılabiliyor ve çoğu tablet şarj cihazı herhangi bir tablette çalışıyordu. Hayat basitti. Ancak artık öyle değil.

Bilinmesi Gerekenler

Tüm Micro-USB şarj cihazları 5V olarak derecelendirilir. Bu nedenle telefonunuzu yanlışlıkla çok yüksek voltajlı şarj cihazına takmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak USB-C formatıyla işler değişti. Şimdi işler çok daha karmaşık. Peki orijinal şarj aletini başka telefona takmak güvenli mi?

Bu sorunun kısa cevabı şudur: Evet, büyük olasılıkla sorun olmayacaktır ancak farklı şarj hızları alabilirsiniz. Eğer telefonunuz 30W ile şarj oluyorsa takılan şarj aleti bundan yavaş olabilir. Bunu şarj aletinin üzerindeki şu değerlere bakarak anlayabilirsiniz:

  • Voltaj (V)
  • Amperaj (A)
  • Watt (W)
iPhone Şarj Kablosu Neden Bozulur?

Sonuç

Voltaj ile Amperaj değerleri çarpılırsa Watt elde edilir. Örneğin, üzerinde 5V / 2A yazan bir orijinal şarj aleti başka bir telefonu en fazla 10 Watt’da şarj edecektir. Şarj aleti 30 Watt bile olsa telefon kaç watt destekliyorsa o kadar güç çeker ve fazla akım telefona ulaşmaz.

Dolayısıyla bu işlem güvenlidir diyebiliriz. Ancak belirtelim. Özellikle Mediatek işlemcili telefonlarda farklı şarj cihazlarının bir telefonun fazla ısınmasına yol açtığına dair raporlar vardır. Her zaman dikkatli hareket edin. Telefon ısınırsa şarj aletini değiştirin.

Telefon Ekran Değişimi Videomuz

21 Ekim 2020 – Telefon Ekran Değişimi Fiyatları

Model ve TamirFiyatı
iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi2700 TL
iPhone 11 Pro Ekran Değişimi2500 TL
iPhone 11 Ekran Değişimi1299 TL
iPhone XS Max Ekran Değişimi2600 TL
iPhone XS Ekran Değişimi1099 TL
iPhone XR Ekran Değişimi1400 TL
iPhone X Ekran Değişimi1700 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi240 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi240 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi220 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi250 TL
iPhone Geri Tuşu Uygulaması

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün