iPhone X Ekran Kırıldı ve Basmıyorsa

iPhone X kirildiysa ve basmiyorsa

iPhone X Ekran Kırıldı ve Basmıyorsa

iPhone X’de yüksekten düşme, sert bir yere çarpma veya darbe yüzünden ekranda hasar oluşabilmektedir. iPhone X ekran kırıldı ve basmıyorsa sorununun farklı nedenleri ve dolayısıyla farklı çözümleri olabilmektedir.

iPhone X Basmıyor Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone X ekran basmaması genellikle donanımsal kaynaklı bir arızadır. Bu arıza türünde ekran ile koruyucu cam arasında yer alan ve dokunmatik panelinin değişmesi gerekir. Fakat dokunmatik paneli çıkarmak oldukça riskli ve zor olduğundan doğrudan ekran değişimi yapılması tercih edilir.

iPhone X ekran basmaması ile ilgili sorunu daha uygun maliyetlere çözme şansınız olabiliyor. Örneğin dokunmatik sinyalini aktaran ve anakarta bağlı olan kabloyu değiştirerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise ön camın kırık olduğu durumlarda dokunmatik yer yer çalışamayabiliyor. Ekranınızın çalışmasında aksamalar meydana geliyorsa iPhone X ön cam değişimi yaptırmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Modellerindeki Ekran Esnemesi

iPhone X Ekran Değişimi

Apple’ın bir süredir iPhone ekranlarında kullandığı Sapphire cam koruyucu her ne kadar son teknoloji bir ürün olsa da ekranları tam olarak koruyabilmek için yeterli değil. Bu yüzden iPhone kullanıcılarının her durumda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bilindiği üzere piyasadaki en pahalı telefonları Apple üretiyor. Ayını zamanda Apple yetkili servislerinde ekran değişimi veya diğer her türlü onarım işlemi çok yüksek rakamlara yapılmaktadır. Satın alırken oldukça yüksek rakamlar ödeyen iPhone kullanıcıları, çoğu kez ekran tamirini yine yüksek fiyatlara yaptırmak istemezler. Bu sebeple kaza sonucunda iPhone X ekran değişimi gerekmesi durumunda kullanıcılar, iPhone orijinal ekran değişimi için Cep Market gibi güvenilir ve tecrübeli servislere başvurmaktadırlar. Cep Market’te iPhone ekran değişiminde mutlaka orijinal ekran kullanılmaktadır.

  Samsung Ekran Değişimi Fiyatları

Cep Market’te ekran değişimi alanında eğitimli teknisyenleri tarafından son teknoloji ekipmanlar sayesinde oldukça kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Kadıköy telefon teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip Cep Market’te ücretsiz arıza tespiti sonrasında ekran değişimi işlemleri 15 dakika ila 1 saat arası kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

Türkiye’nin her yerinden sunduğumuz ücretsiz Yurtiçi Kargo hizmetimiz sayesinde iPhone orijinal ekran cam değişiminde taşıma ücreti ödemeniz gerekmiyor. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. iPhone ekran değişiminin ardından tüm müşterilere ekran koruyucu hediye edilmektedir.

Ekran Değişiminde Verilerde Kayıp Yaşanır mı?

iPhone X ekran değişiminden sonra cihazınızda kayıtlı olan verilerinizde herhangi bir kayıp olmaz. Cihazınızdaki rehber, mesajlar, fotoğraflar, videolar veya müzikler ekranla ilgili değildir. Servisimizde tedbir almak için cihazınızdaki verilerin yedeği alınmaktadır. Dilerseniz mağazamıza uğramadan önce iPhone‘unuzu bizzat yedekleyebilir veya talebiniz doğrultusunda Apple teknisyenlerimizden sizin için yedekleme yapmalarını isteyebilirsiniz.

  iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Ekranınız kırıldığında ilk kontrol etmeniz gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. İç ekranınız sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Cep Market gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması ve sonrasında yeni ön cam taktırma şeklindedir. Böylece iPhone X ön cam onarımı, ekran değişimi ücreti olmadan en uygun maliyet ile gerçekleştirilir.

iPhone Dokunmatik Entegresi Kesin Çözüm

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8240 TL
iPhone X1450 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone SE150 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro Max3250 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max4250 TL
iPhone 134000 TL

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir