iPhone 12 Ön Cam Kırılması Nasıl Anlaşılır?

iPhone 12 On Cam Kirilmasi Nasil Anlasilir

iPhone 12 Ön Cam Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Neredeyse her iPhone kullanıcısının karşılaşabileceği sorunlardan biri de şüphesiz ekran ya da ön cam kırılmasıdır. iPhone ekranınızda bir hasar oluştuysa, ilk etapta ne yapacağınıza karar veremiyor ve hangi onarım yapılmalıdır bilemiyor olabilirsiniz. Öncelikle ekranda meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesi gerekir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar, ekran tamiri için Cep Market gibi tecrübeli servislere başvurmaktadırlar. Yazımızda iPhone 12 ön cam kırılması nasıl anlaşılır, bu konuya değineceğiz.

Ekranınızda bir hasar meydana geldiğinde ilk kontrol etmeniz gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. Ekran kırıldığında görüntü bozuk olabilir ve dokunma çalışmayabilir. Çünkü iç ekran kırılmıştır veya dokunma paneli hasar almıştır.

iPhone ön cam çatlaması benzeri bir hasarınız varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız iPhone sadece ön cam değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. İç ekranınız sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Cep Market gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması, sonrasında da yeni ön cam taktırma şeklinde olmalıdır. Böylece iPhone ön cam onarımı en uygun maliyet ile gerçekleştirilir. Bu şekilde ekran değişimi ücreti olmadan daha ucuz bir fiyat karşınıza çıkar.

Telefonlarda Ön Cam Kırılması Nasıl Önlenir?

iPhone 12 telefonunuzda sert bir darbe, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi ya da aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme nedeniyle ön camında çatlama veya kırılma meydana gelebilir. Bunda birçok telefonda olduğu gibi iPhone telefonlarda da belirgin bir biçimde artan ekran gövde oranının da payı olmaktadır. Zira cihazda kullanılan Sapphire cam koruyucu her ne kadar son teknoloji bir ürün olsa da ekranda tam bir koruma sağlamak için yeterli değildir.

  Çakma iPhone Ekran Sorunu

Apple yakın zaman önce iPhone çizildi, kırıldı veya çatladı gibi şikayetler olmaması için ekranlarını Ceramic Shield adı verilen özel alaşımlı bir cam ile koruma altına almaya başladı. Bu gibi yeni teknolojiler sayesinde iPhone düştü ekran kırıldı, çatladı veya benzeri senaryolarla eskiye göre daha az karşılaşmaya başlayabiliriz.  Bunlara ek olarak kırılmaz cam koruyucu takmak ve telefon kılıfı kullanmak da öncam kırılmasının önüne geçebilir. Tabii bu ekran veya camınız hiçbir zaman kırılmayacak anlamına gelmiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Cam Değişimi Garantiyi Bozar mı?

iPhone Orijinal Ön Cam Değişimi

Cep Market’e ekran ya da ön cam değişimi için ulaştırdığınız iPhone 12 telefonunuz öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlemde ekranda mı camda mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceği belirlenir.

iPhone telefon ön cam nasıl sökülür değiştirilir konusuna değinmek gerekirse, akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekran ön cam değişimi süreçleri olarak dış tarafındaki ön cam kırıldığında öncelikle makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. Cep Market’e ön cam değişimi gelen iPhone 12 telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

  iPhone RED Special Edition Ekran Değişimi (8, 8 Plus ve XR)

iPhone 12 ön cam değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

Ön Cam Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi?

iPhone ön cam kırılması garanti ve değişimi fiyatı en merak edilen konular arasındadır. Apple telefonlarda ekranla ilgili hiçbir çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini Cep Market gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

iPhone Xs Max Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir