iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Telefon Çalışıyor Ama Ekran Karanlık

iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi? – Tüm bilinmesi gerekenler

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Apple iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

iPhone ekran kırıldı garantiye girer mi mağazamıza uğrayan insanlar tarafından sıkça sorulan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu hasar tipinde markalar tamir işlemini garanti kapsamına dahil etmezler. Peki bunun nedenleri nedir?

Apple iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

iPhone Ekran Kırılması Garantiden Sayılmaz

Ekran kırılmasının garantiden sayılmamasının ilk sebebi müşteri telefona sahip olurken söz konusu markanın kendisine potansiyel bir ekran hasarı için garanti sunmuyor olmasıdır. Yani bu marka ister Huawei ya da Apple olsun, müşteriye ekran kırılmasının garantiden sayılacağının hiçbir şekilde sözü verilmez. Zira bu markalar için altından kalkamayacakları bir yüktür. Çünkü akıllı telefon camları çok kolay ve ani kırılan, hangi darbelere karşı kesin dayanıklılık gösterecekleri bilinmeyen bileşenlerdir.

  iPhone Ön Cam Değişimi Nedir?

Dolayısıyla basit bir darbede bile kırılan bu parçalar için değişim merkezlerinde muhtemelen hiç bitmeyen çok uzun kuyruklar oluşurdu. Bu hasar tipinde değişimin faturası tümüyle müşteriye yansıtılır ve kendisi cebinden öder. Ekran yedek parçaları pahalıdır. Bu nedenle insanlar alternatif çözümlere yönelmeyi tercih eder. CepMarket gibi tecrübeli bir teknik serviste yapılan ekran değişimi bugün birçok marka için garantiyi ihlal etmiyor.

Örneğin dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi Apple uzun bir süre önce garanti politikasını değiştirdi ve bu durumu açıklığa kavuşturdu. Firma ekran değişimini kendi merkezinde değil de CepMarket gibi farklı bir serviste yaptıran müşterilerin garantisinin devam edeceğini duyurdu. Amaç pahalı değişim ücretleri karşısında müşteriyi hafifletmek. CepMarket gibi servislerde ekran yenileme işlemi markaların sundukları hizmete göre çok daha hesaplı ve hızlıdır. Aradaki fark kimi zaman haftaları bulmaktadır.

Mayıs 2021 – iPhone Ekran Kırılması Cam Değişimi Fiyatları

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir