iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık

iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık

iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık

iPhone cihazların ekranlarında ekranın bir köşesinde meydana gelen kararma veya siyahlık kullanıcıların şikayet ettiği konular arasındadır. Kullanıcılar bu sorunu genellikle iPhone sol üst köşede siyahlık meydana geldi diye tanımlarlar.

Öncelikle kararmanın neden meydana geldiğini açıklamak gerekirse, alanında deneyimli uzman Apple teknisyenlerimiz cihazınızın arıza tespitini yaptıktan sonra, iPhone sol üst köşede siyahlık sorununu donanımsal mı yazılımsal mı olup olmadığına karar vereceklerdir. iPhone telefonunuzda düşme, sert darbe alma, ısıya maruz kalma veya sıvıyla temas yüzünden ekranda siyahlık ortaya çıkabilmektedir.

Ekranınızdaki siyahlığın nedeni yazılımsal ise bunun sizin de çözebileceğiniz bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat sorun donanımsalsa cihazınızın tamirini ancak uzman bir Apple teknisyeni yapılabilir.

İlginizi çekebilir: iPhone Ekranda Siyah Gölge / Leke Sorunu

iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık Yazılımsal Sorunsa

iPhone sol üst köşede siyahlık sorununun nedeni yazılımsalsa cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Cihazınızı yeniden başlatmak sorunun çözümünü sağlamadıysa, bu sefer cihazı şarja takın. Telefonu şarja takmanıza rağmen birkaç dakika sonra ekranda belirmesi gereken şarj göstergesi çıkmıyorsa şarj soketi, şarj kablosu veya şarj aletinde bir sıkıntı olduğunu belirtebiliriz. Telefonunuza uygun başka bir şarj ekipmanı kullanarak işleme devam edebilirsiniz.

Apple Ekran Değişimi Ne Kadar?

iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık Donanımsal Sorunsa

Eğer telefonunuzdaki sol üst köşede siyahlık donanımsal bir sorunsa ve şarj soketinin ya da şarj aletinin bozuk olmasından dolayı telefonunuz şarj olmuyorsa cihazınızı Cep Market teknik servisimizdeki Apple teknisyenlerinin incelemesi gerekir. Servisimizde iPhone sol üst köşede kararma sorununun kaynağı uzman ekibimizin arıza tespit işleminden sonra ortaya çıkacaktır. Servisimizde cihazınızın modeline uygun ekran değişimi, şarj soket değişimi, batarya değişimi ve diğer parça değişimleri aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

iPhone Sol Üst Köşede Siyahlık İçin Ekran Değişimi

iPhone sol üst köşede siyahlık sorunu için ücretsiz arıza tespiti neticesinde ekran değişimi gerektiğinde aynı gün içinde ekran değişimi hizmeti alabilirsiniz. Ekran değişimi yapıldıktan sonra cihazınızaki verilerde hiçbir kayıp olmaz. Buna rağmen bilgileriniz yedeklenmektedir.

iPhone sol üst köşede siyahlık sorunu iç ekran kırılmasından dolayı gerçekleştiyse, iç ekran değişimi yapılarak sorun giderilmektedir. Ekran değişiminin ardından telefonunuz ilk günkü görüntü kalitesini ve performansını sunmaya devam eder.

Cep Telefonu Ekranda Siyah Leke Oluştu | Kadıköy telefon tamiri

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 11 750 TL
iPhone 11 Pro Max 1100 TL
iPhone 11 Pro 900 TL
iPhone 12 Mini 1500 TL
iPhone 12 1500 TL
iPhone 12 Pro Max 1500 TL
iPhone 12 Pro 1500 TL
iPhone 4 149 TL
iPhone 4s 149 TL
iPhone 5 150 TL
iPhone 5c 150 TL
iPhone 5s 150 TL
iPhone 6 160 TL
iPhone 6 Plus 180 TL
iPhone 6s 190 TL
iPhone 6s Plus 200 TL
iPhone 7 220 TL
iPhone 7 Plus 250 TL
iPhone 8 Kırmızı 400 TL
iPhone 8 300 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı 400 TL
iPhone 8 Plus 350 TL
iPhone SE 129 TL
iPhone X 600 TL
iPhone XR 700 TL
iPhone XS Max 1200 TL
iPhone XS 700 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!