iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iPhone Ön Cam Değişimi

iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

Yeni bir iPhone aldığınızda – özellikle ilk iPhone’unuzsa – yapılabilecek kelimenin tam anlamıyla yüzlerce (belki binlerce) şey vardır. Ama bir yerlerden başlamalısınız. İşte iPhone ilk alındığında yapılması gerekenler.

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

Apple Kimliği oluşturun

iTunes Store’u veya App Store’u kullanmak istiyorsanız bunu yapmanız gerekir, değil mi? Önce bir Apple ID’ye ihtiyacınız var (bir iTunes hesabı). Bu ücretsiz hesap sadece iTunes’ta müzik, film, uygulama ve daha fazlasını satın almanıza izin vermez, aynı zamanda iMessage, iCloud, iPhone’umu Bul, FaceTime ve iPhone’daki diğer birçok harika teknoloji ve kullanışlı özellikler için kullandığınız hesaptır.

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iTunes’u yükleyin

iPhone söz konusu olduğunda, iTunes, müziğinizi depolayan ve oynatan bir programdan çok daha fazlasıdır. Ayrıca iPhone’unuzdan müzik, video, fotoğraf, uygulama ve daha fazlasını ekleyip kaldırmanıza olanak tanıyan bir araçtır. iTunes, Apple’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Bilgisayarda iTunes olmadan iPhone kullanmak mümkündür.

  Apple Garanti Sorgulama

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iCloud’u yapılandırın

iPhone’unuzu kullanmak, bir iCloud’unuz olduğunda daha da kolaylaşır; özellikle müzik, uygulama veya diğer verilerinizi içeren birden fazla bilgisayar veya mobil cihazınız varsa. iCloud, verilerinizi Apple’ın sunucularına yedekleyebilme, tek bir tıklama ile internetten yeniden yükleyebilme, verileri otomatik olarak aygıtlar arasında senkronize etme gibi birçok özelliği sunar. iCloud ayrıca iTunes Store’dan satın aldığınız her şeyi yeniden indirmenize izin verir. Yani, onları kaybetseniz veya silseniz bile, satın almalarınız hiçbir zaman gerçekten kaybolmaz.

Touch ID’yi kurun

iPhone’unuzu güvende tutmak istiyorsanız çok önemli bir adımdır. Touch ID, iPhone 5s, 6 serisi, 6s serisi ve 7 serisi (ayrıca bazı iPad’lerin de bir parçası) cihazlarda ana ekran tuşunda yerleşik olarak bulunan parmak izi tarayıcısıdır. Touch ID orijinal olarak yalnızca telefonun kilidini açmak ve iTunes veya App Store alışverişleri yapmak için kullanılırken, bu günlerde her uygulama Touch ID destekler olmuştur.

Tıbbi Kimliği ayarlayın

Sağlık uygulamasının iOS 8 ve sonraki sürümlerine eklenmesiyle iPhone’lar ve diğer iOS cihazları sağlığımızda önemli bir rol üstlenmeye başladı. Bundan yararlanmanın en kolay ve potansiyel olarak en yararlı yollarından biri Tıbbi Kimlik oluşturmaktır. Bu araç, tıbbi müdahalenin ilk aşamasında istenilen bilgileri eklemenizi sağlar. Bu, aldığınız ilaçları, ciddi alerjileri, acil durum önlemlerini içerebilir.

  iPhone Ses Az Çıkıyor

Mayıs 2021 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
800 TL TL
iPhone XS600 TL1099 TL
iPhone XR
700 TL1599 TL
iPhone X
600 TL1450 TL
iPhone 8 Plus
350 TL299 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8300 TL240 TL
iPhone 8 Arka Cam399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL279 TL
iPhone 7220 TL250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL229 TL
iPhone 6S190 TL200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL229 TL
iPhone 6160 TL200 TL
iPhone 5S150 TL150 TL
iPhone 5C150 TL150 TL
iPhone 5150 TL150 TL
iPhone SE150 TL150 TL
iPhone 4S149 TL149 TL
iPhone 4149 TL149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir