iPhone 12 Arka Camı Kırıldı Çatladı

iPhone 12 Arka Camı Kırıldı

iPhone 12 Arka Camı Kırıldı Çatladı

Apple’ın iPhone 8 ile beraber arka kapakları cam yapmaya başlamasıyla elde ettiği şık görüntü kullanıcıların beğenisini toplasa da, ekranı gibi arka paneli de cam olan cihazın düşmelere ve darbelere karşı hassasiyeti arttı. Bu durum iPhone kullanıcılarının telefonlarını korumaya daha fazla özen göstermeye çalışmalarına yol açtı. iPhone 12 de Apple’ın cam arka kapakla gelen serilerinden biridir. Cep Market’te elde olmayan sebepler ve ufak kazalar yüzünden iPhone 12 arka camı kırıldı çatladı şikayetiyle gelen kullanıcılarla çok defa karşılaşıyor ve iPhone arka cam değişimi yapıyoruz.

iPhone 12 arka cam değişimine sebep olan hasarlar aynı ekranlarda olduğu gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzerleridir. iPhone 12 arka camı kırıldığında ya da çatladığında onarılması mümkün değildir. Bu sebeple iPhone 12’nizi eskisi gibi hasarsız bir şekilde kullanabilmeniz için tek çözüm iPhone 12 arka cam değişimi işlemidir.

2006 yılından beri cep telefonu teknik servisi hizmeti veren Cep Market olarak iPhone 12 arka cam değişimini tamamen orijinal yedek parçalarla yapıyoruz. iPhone 12 ekran değişimi teknik servisimizdeki eğitimli Apple teknisyenleri tarafından ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Değişim işleminin ardından iPhone 12 orijinalinden farksız bir şekilde müşterimize teslim edilmektedir.

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 arka camı kırık ya da arka camı kırık gibi hasarlar karşısında yapılması gereken uzman bir teknik servise giderek iPhone 12 arka cam değişimi yaptırmaktır. iPhone 12 arka camı kırık veya çatlak  bir şekilde kullanmaya devam etmeniz durumunda, arka cam parçaları birbirinden ayrılıp koparak cihazınıza farklı hasarlar verebildiği gibi sizi ya da başkasını da yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verme ihtimali var.

  Telefon Arka Kapakları

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone 12 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan arka cam kaliteli olmadığı için görüntüsü cihazınızın orijinal haline benzemez.

15 yıla yaklaşan cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip Cep Market’te alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tüm iPhone arka cam değişimlerini profesyonel makinelerle yaparak kusursuza yakın bir performans ve görüntü elde etmektedirler.

iPhone 12 arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel dikkatlice çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Arka Kapakları

Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone 12 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun görüntüsü ve kalitesi ilk aldığınız günkü gibi olur. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir. Diğer taraftan iPhone 12 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez.

  iPhone Arka Kapak Renk Değişimi

Her teknik servis iPhone 12 arka cam değişimi yapmak istemeyebilir. Bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa fiyatı daha uygun olan iPhone arka cam değişimi kullanıcılar için çok daha mantıklıdır.

Tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yaptığımız Cep Market’te müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu doğrultuda da müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak hizmeti en uygun maliyetle sunuyoruz.

iPhone 12 Koruyucu Kılıf Tanıtımı

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone X Arka Cam Değişimi399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam Kapak Değişimi TL
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam Kapak Değişimi TL
iPhone XR Arka Cam Kapak Değişimi449 TL
iPhone XS Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone XS Max Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi600 TL
iPhone 11 Pro Arka Cam Değişimi650 TL
iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi700 TL
iPhone 12 Mini Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Max Arka Cam Değişimi900 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir