Corning Gorilla Glass Victus

CorningGorillaGlassVictus

Corning Gorilla Glass Victus

Akıllı telefonlarda ekran koruması denildiğinde ilk akla gelen firma olan Corning’in Gorilla Glass markası son ürünüyle çıtayı daha da yükseltti. Corning’in seride sona koyduğu rakamlardan vazgeçerek Gorilla Glass Victus adını verdiği koruma camının, bir önceki ürünü olan Gorilla Glass 6’dan 2 kat daha fazla başarılı olduğu yapılan testlerle ortaya çıktı.

Neredeyse her yazımızda değindiğimiz üzere malzemesi cam olan akıllı telefon ekranları çatlamaya ve kırılmaya oldukça meyillidir. Sevindiğimiz şu ki, teknolojinin gelişimiyle birlikte akıllı telefon ekranları da her geçen gün biraz daha sağlamlaşıyor. Aksi takdirde neredeyse bir servet ödenen bugünkü bazı akıllı telefon modellerinin günlük hayattaki kullanımı epey zor bir hal alırdı.

Corning Gorilla Glass Victus Özellikleri

Corning’in son sürümü Gorilla Glass Victus ekran koruması 2 metreye kadar gerçekleşen düşme darbelerinden hasar almadan çıkabiliyor. Sert yüzeylere düşmeye ve baskıya karşı çok daha dayanıklı olan Gorilla Glass Victus ekran korumasının, derin çizilmelere karşı sunduğu başarılı performans tanıtım videolarından izlenebiliyor. Victus çizilmelere karşı Gorilla Glass 6’ya göre 2 kat, rakiplerine karşı da 4 kat kat daha fazla dayanıklılık sergiliyor. Sertlik testinde ise rakip koruma camı 2-4 Newton arası kuvvette derin hasarlar alırken, Gorilla Glasss Victus koruma camı 8 Newton kuvvetinden ufak çiziklerle çıkmayı başarıyor. Diğer taraftan rakip koruma camı 15 kg ağırlıkta ciddi hasarlar alırken, Gorilla Glass Victus 100 kg’a kadar ağırlığı kaldırabiliyor. Tabii bu artık cep telefonlarınızı kılıfsız kullanabileceksiniz anlamına gelmese de, ekranın sağlamlığı önemli derecede artırıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Ceramic Shield Dayanıklılığı, Kırılması ve Değişimi

Samsung ile uzun süreden beri ortaklığı bulunan Corning, Gorilla Glass Victus ile geleneği bozmadı ve ilk olarak Samsung Galaxy Note Ultra’da yeni koruma camını gördük. Samsung’un en son tüketiciyle buluşan modelleri Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21+ modellerinin de Corning Gorilla Glass Victus ile geldiğinin altını çizelim.

Önerilen Bağlantı:   iPhone Kaç GB Nasıl Anlaşılır?

Samsung Note 9 Ekran ve Cam Değişimi

Samsung Ekran Koruyucu Fiyatları

Samsung Galaxy Note 9 Nano Glass TL
Samsung Galaxy S9 Nano TL
Samsung Galaxy S9 Plus Nano TL
Samsung Grand 2 Nano TL
Samsung Grand Prime Nano TL
Samsung Nano Glass TL
Samsung Note 10 Note 10 Plus 6D Nano TL
Samsung Note 3 Nano TL
Samsung Note 3 Neo Nano TL
Samsung Note 4 Nano TL
Samsung Note 5 Nano TL
Samsung Note 8 Nano TL
Samsung On 7 Nano TL
Samsung S4 Nano TL
Samsung S5 Nano TL
Samsung S6 Nano TL
Samsung S7 Nano TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!