iPhone Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

iPhone 6s Plus LCD Ekran Değişimi Fiyatı Kadıköy

 Apple iPhone Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

iPhone kırılmaz cam dokunmatiği etkiler mi müşterilerin pek çok kez sorduğu sorular arasında yer alıyor. Kırılmaz camlar iPhone’larda varsayılan olarak bulunmayan ancak sonradan eklenebilen ek bir koruyucu katmanıdır. Bu katmanın altında ön cam ve onun da altında LCD yer alıyor. iPhone ekranını korumakla görevli bu parçalar kırıldığında dokunmatiği etkiler mi merak konusu.

Apple iPhone Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

iPhone’da Kırılmaz Cam ve Dokunmatik

iPhone’da kırılmaz camlar her model için ayrı olmakla birlikte özellikle 6, 7 ve 8 serisi iPhone’lar için aşağı yukarı aynıdır. CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli merkezlerden satın alınabilen bu camlar gerçekte tam anlamıyla cam değiller. Sadece orta merkezleri cam olmakla birlikte iPhone’a tamamen yapışması ve kolay bir şekilde çıkarılması için kenar uçları yumuşak bir malzemeden üretilmiştir.

Kırılmaz cam kırıldığında asla dokunmatiğinizi etkilemez. Zira dokunmatik ile koruyucu cam arasında ön cam bulunur. Dokunmatik katman sadece elektrik sinyallerini yakalar (parmağınızdan yayıldığı gibi). Koruyucu doğru yerleştirilmese bile dokunmatiğe olumsuz bir tesir yapmayacaktır. Kırılmaz cam, iPhone düştüğünde kırılsa dahi yine dokunmatiği bozmaz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında koruyucu cam yerinden çıkarılabilir.

  Hey Siri Nasıl Çalışır?

Fakat belirtelim ki daha ucuza satılan ve normal tempered glass’lar (kırılmaz cam, koruyucu cam) kadar dayanıklı ve iyi olduğu söylenen ürünler üretimlerinde kullanılan malzemelerden dolayı aslında dokunmatiğinizi olumsuz etkileyebilirler. Bu her ne kadar nadiren gerçekleşse bile markette “uygun fiyat” etiketi altında satılan kırılmaz camlar bulunmaktadır ve bunlar iPhone’unuzun dokunmatik hassasiyetini ciddi oranda etkileyebilirler. O nedenle iPhone’unuz için her zaman en iyi kırılmaz camları seçmelisiniz.

CepMarket iPhone ekran değişimlerinden sonra müşterilere Nano Glass ekran koruyucu hediye eder. Böylece müşterilerin iPhone’larının tekrar kırılmasının önüne geçmeye çalışır. Dileyen kullanıcılar Nano Glass ekran koruyucuları CepMarket’ten satın alabilir ve bunları birkaç dakika içerisinde iPhone’larına taktırabilirler. Aşağıda iPhone Nano kırılmaz cam fiyatları yer almaktadır. Dilerseniz adresinize sipariş verebilir veya mağazamıza gelerek satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir