İMEİ KAYIT NASIL YAPILIR 2018

 

Yurt dışından alınan cep telefonları bundan 15 sene önce 20-30 TL gibi küçük bir bedel verilerek çok rahat kayıt edilebiliyordu. Ancak Kaçak telefon sayısının ülkemize giriş adetlerinin çok fazla miktarda çoğalması nedeniyle devlet buna müdahale etti.

Yurt dışına giden döviz i ve kayıtsız telefon ticaretini önlemek maksadı ile yapılan müdahale çok gerekli ve yerinde bir karardır. O dönemde Dubai, Arabistan, Çin vb… ülkelerde neredeyse yarı fiyatına satılan cep telefonları, Türkiye’mizin fazla miktarda döviz çıkışı yapması sebebi ile, zarar etmesine neden oluyordu.

Karar alındı artık ve imei kayıt için banka yada vergi dairesine harç bedeli yatırılması onaylandı, artık cep telefonu imei kaydı işlemi yöntemi tamamen değişti.

 

 

 

 

imei Sorgulama 2018
imei Sorgulama 2018

İmei Sorgulama

 

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

 

  • Telefonunuzun imei ni öğrenmek için telefonunuzda arama modundan şu tuşlara sıra ile basın.
  • *#06# (Yıldız Kare Sıfır Altı Kare)
  • Ekranda çıkan 15 haneli sayı cep telefonunuzun plakası yani imei numarasıdır,bu numara bir adetdir ve dünyada sadece sizin telefonunuzda vardır.
  • Daha sonra bu numaraya ait harç bedelini size en yakın bankaya yada Vergi Dairesi ne yatırın.

 

2018 yılı cep telefonu kayıt ücreti

 

  • 2018 yılı cep telefonu kayıt ücreti 170 TL dir.
  • Bu bedel yattıktan sonra E Devlet üzerinden imei kayıt yaptırabilirsiniz.
  • E Devlet İnternet üzerinden kayıt için aşağıdaki linke tıklamız yeterli olacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet

 

Yurt dışından gelen telefon kaydı

 

Yurt dışından gelen telefon kaydı pasaportsuz olarak 120 gün kullanılabilir, bu süreden sonra yasal mesaj tekrar gelir ve cihaz şebeke almaz duruma gelir.

İmei nasıl açılır, konusu bu şekilde olup başka türlü yapılması mümkün değildir, yurt dışından gelen bir yakınınız, eşiniz, dostunuz var ise Türkiye ye giriş yapalı 120 gün olmadan pasaport üzerinden imei kayıt yaptırabilirsiniz. Tabi bize sorarsanız en mantıklısı Türkiye’den almak en azından vergisi ödenmiş resmi cihaz hemde 2 sene resmi garantili olur.

Özellikle yeni model cep telefonu ekran değişim ücretleri 2018 listesi bir hayli yüksek, düşünsenize telefonun ekranında kendiliğinden bir hata olsa 1500-2000 TL arası masrafı olur, oysaki ürün garantili olduğu için ücretsiz yaptırma hatta yenisini alma hakkınız var. İmei kayıt 2018, pasaport kaydı nasıl yapılır ? gibi sorularınız için, aşağıdaki linkten ücretsiz destek alabilirsiniz…

https://cepmarket.com.tr/bize-sorun/soru-sor/

 

Bize Ulaşın

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.

CepMarket

Bu Sayfa Bilgilendirici miydi ? Lütfen Değerlendirin

iPhone İmei Kayıt ve Sorgulama
5 (100%) 4 oy verildi