Apple‘ın piyasaya sürdüğü en yeni modeli olan iPhone X, pek çok kullanıcı tarafından merak edilen, önceki modellere göre bir çok yenilikle gelen bir model oldu. Bu yeniliklerden biri de FACE ID yani Yüz Tanıma özelliği. Bilindiği üzere hakkında bir çok söylenti var FACE ID özelliğinin. Karanlıkta çalışmaması, çoğu zaman yüz tanımaması bunlardan bazıları. Oysaki geleceğin teknolojisi olan bu özellik, ilerleyen zamanlarda hayatımızda çok önemli bir yere sahip olacak. Apple geliştirdiği bu teknoloji ile şimdiden bir çok uygulamaya öncülük etmiş durumda. Tabi geliştirilen bu teknolojiler ile çözülmesi gereken bir çok teknik konu da beraberinde geliyor. Bunlardan biri de iPhone X’in olası durumlarda ekranının zarar görmesi ve FACE ID özelliğinin ekran değişimi sonrası işlevini yitiriyor olması. Fakat bunun bir istisnası var. Yalnızca Apple Store’larda ve Cep Market mağazasında yapılan ekran değişimlerinde FACE ID özelliğini kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Nasıl mı ? Gelin bu konuya birlikte göz atalım.

Ekran Değişimi Sonrası FACE ID (Yüz Tanıma)

Yine bir ilk olarak göze çarpan, Apple‘ın Home tuşu kullanmadan piyasaya sürdüğü iPhone X modelinde kaldırılan Parmak İzi Okuyucu (TOUCH ID) yerine getirilmiş bir güvenlik uygulaması olan FACE ID, cihazın ön kısmında bulunan kamera ve yüz tanıma sensörleri sayesinde, kullanıcının yüz taramasını yaparak ana ekrana giriş sağlıyor. Peki ya cihaz ekranının zarar gördüğü ve ekran değişiminin gerektiği durumlarda FACE ID özelliği tekrar çalışıyor mu? Apple Store‘larda ve sadece Cep Market mağazasında yapılan ekran değişimlerinde evet, FACE ID özelliği tekrar kullanılabilir duruma getirilebiliyor.

En İyi Cep Telefonu Tamir Servisi

Cep Market iPhone X Ekran Değişimi ve FACE ID Aktarımı

Profesyonel Apple teknik servis ekibimizin geliştirdiği yeni bir yöntemle iPhone X Ekran değişimi sonrası FACE ID özelliği tekrar aktif hale getiriliyor. Geliştirdiğimiz bu yöntemle cihazdaki FACE ID entegresi, yeni ekrana entegre edilerek bu özellik kullanılmaya devam ediyor. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmemiz için, cihazın daha önce herhangi bir parça değişimi,onarım/tamir işlemi görmemiş olması gerekiyor. Böylece cihazınızı eskisi gibi, hiç bir özelliğini kaybetmeden kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Uygulamaya başladığımız ikinci bir yöntem ise, cam değişimi. Cihazın ön camının zarar gördüğü durumlarda, yani dokunmatik ve ekranın diğer özelliklerinde herhangi bir problem olmadığı, sadece ön camın zarar gördüğü durumlarda, ön cam değişimi yaparak cihazınızın onarımını sağlıyoruz. Böylece FACE ID özelliği kullanılmaya devam edilebiliyor ve bu yöntem ile düşük maliyet ile ekran onarımını sağlayabiliyoruz.

Profesyonel Apple Teknik Servisi Cep Market

Cep Market ailesi profesyonel Apple servis ve destek ekibi, bu ve benzeri tüm cihaz onarım işlemlerinde sizlere en iyi şekilde hizmet vermeyi vizyon edinmiş, müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutmuştur. Sağladığımız satış öncesi ve sonrası destek, sizlere en iyi hizmeti verebilme anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Her gün ilerleyen teknolojiyi takip edişimiz, bu sayede  geliştirdiğimiz cihaz onarım yöntemleri ile Türkiye’nin lider Cep Telefonu Teknik Servisi olmayı sürdürüyoruz.  Tüm cihaz onarım işlemlerinde orijinal, faturalı ve garantili yedek parça kullanmamız, onarım işlemlerini müşterilerimizin gözü önünde yapmamız, hızlı ve ücretsiz kargo hizmetimiz, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini üst seviyelere çıkarmış ve firmamızı Türkiye’nin en güvenilir, en iyi hizmet veren firmaları arasına sokmuştur. Bu başarılarımızda her zaman yanımızda olan siz değerli müşterilerimize hizmet  vermenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarı hepimizin…

iPhone Bükülme Garantiye Giriyor mu?