iPhone Dokunmatik Testi

iPhone Dokunmatik Tamiri Ne Kadar?

 

iPhone Dokunmatik Testi

iPhone dokunmatik testi ekranları kırılan ve değiştirmek zorunda olan kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Dokunmatik testi ile iPhone’a taktırdığınız ekranın ne kadar iyi çalıştığını görebilir veya dokunmatikten şüphe ettiğiniz bir durum varsa çalışıp çalışmadığına daha iyi karar verebilirsiniz.

iPhone Dokunmatik Testi
iPhone Dokunmatik Testi

iOS’de Dokunmatik Testi Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki Apple, iPhone telefonlarında Google’ın Android işletim sisteminde olduğu gibi pratik bir ekran dokunmatik test aracı sunmuyor. Bildiğiniz gibi Android’lerde bu işlem yalnızca birkaç rakam ve özel simgeye basarak gerçekleştirebiliyordu. iPhone kullanıcıları ise iPhone dokunmatik testi yapmak için benzer bir yol arıyorlar.

Touchscreen Test isimli ücretli bir iPhone uygulaması bu anlamda dokunmatik testi yapmanıza izin veriyor. iPhone’u suya düşen kullanıcılar acaba herhangi bir noktasında sıkıntı meydana geldi mi merak ederek Touchscreen Test’ten yardım alabiliyorlar. Telefonunda dokunmatik hassasiyeti problemi yaşayanlar yine bu uygulama ile sorunun kaynağını daha iyi tespit edebilir.

Peki uygulama olmadan iPhone dokunmatik testi yapmanın bir yolu var mı? Dokunmatik testi temelde ekranın her bir noktasının dokunmalara yanıt verip vermediğini anlamaktan geçer. Özellikle cihazda bir ekran değişimi yapılmışsa bu şekilde işlemin doğru biçimde tamamlandığından emin olunur. Farklı uygulamaları deneyin ve her uygulamada ekranın farklı bir noktasını kullanmaya çalışın. Bu şekilde de iPhone dokunmatik testi yapabilirsiniz.

  Liquid Retina HD Ekran Nedir?

 

 

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir