iPhone Dokunmatik Test Kodu

iPhone Ön Cam Değişimi

iPhone Dokunmatik Test Kodu

iPhone dokunmatik test kodu kullanıcıların öğrenmeyi istediği konular arasında bulunuyor. Dokunmatik testi iPhone’larda ekran değişimi yaptırdıktan sonra veya telefonu düşürdükten sonra başvurulan işlemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dokunmatik testi ekranın olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını anlamamızı sağlıyor.

iPhone Dokunmatik Test Kodu

iOS Dokunmatik Test Kodu Nedir?

Ne yazık ki Apple, akıllı telefonlarında Google Android işletim sistemindekine benzer şekilde dokunmatik test kodu sunmuyor. Bildiğiniz gibi Android’lerde dokunmatik testi basit bir kod ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle dokunmatik test kodu olmayan iPhone’larda tüm iş Touchscreen test gibi harici uygulamaları kullanmaya bakıyor.

Touchscreen Test ücretli bir iPhone uygulaması ve dokunmatik testi yapmanızı sağlıyor. iPhone’larını düşüren kullanıcılar acaba dokunmatikte sorun mu var diyerek Touchscreen Test uygulamasından yardım alabiliyorlar. iPhone dokunmatik test kodu görevi gören bu uygulama ile iPhone’larda daha farklı testler yapmak da mümkün.

Ne yazık ki uygulama olmadan iPhone dokunmatik testi için gerçek bir yöntem bulunmuyor. Dokunmatik testi ekranın her bir noktasının doğru yanıt verdiğini anlamaktan geçer. Özellikle cihazda ekran tamiri yapılmışsa her şeyin çalıştığından emin olunur. Touchscreen Test dışında birçok farklı uygulama açarak bunlar üzerinden dokunmatiğin ne kadar iyi işlediğine karar verebilirsiniz.

  Programsız YouTube Video İndirme

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir