iPhone Açılıp Kapanıyor – iPhone’un açılmama sorunu

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

iPhone Açılıp Kapanıyor

iPhone açılıp kapanıyor ve dolayısıyla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda iPhone’un sürekli restart olmasının nedenini açıklayacağız ve “iPhone açılıp kapanıyor” sorununa bir çözüm sunacağız.

iPhone Sürekli Restart Oluyor

Sürekli açılıp kapanmaya devam eden iPhone’lar genellikle iki kategoriye ayrılır:

  • Aralıklı olarak yeniden başlayan iPhone’lar: iPhone’unuzu bir süreliğine sorunsuz bir şekilde kullanırsınız ancak aniden yeniden başlatılır.
  • Yeniden başlatma döngüsüne takılan iPhone’lar: iPhone’unuz sürekli olarak yeniden başlar ve tamamen kullanılamaz duruma gelir. Apple logosu belirir ve tekrar tekrar kaybolur.

Şimdi aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’un restart olması sorununu çözün. Eğer cihazınız ikinci kategoriye giriyorsa doğrudan 5. adıma geçebilirsiniz.

1. iPhone’unuzu Yedekleyin

Herhangi bir sorun giderme işlemine başlamadan önce iPhone’unuzun yedeklendiğinden emin olun. iPhone’unuzun bir donanım sorunu varsa, bu verilerinizi yedeklemek için son şansınız olabilir. İhtiyacımız olursa, iPhone’u daha sonra geri yükleyerek verilerimizi kurtarabileceğiz.

2. iPhone’unuzun Yazılımını Güncelleyin (iOS)

iOS güncellemeleri, yazılım hataları ve diğer sorunlar için her zaman çok sayıda düzeltme içerir. Bazen bir yazılım güncellemesi, iPhone’unuzun yeniden başlatılmasına neden olan sorunu giderir. Herhangi bir yazılım güncellemesinin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

Liquid Retina HD Ekran Nedir?

iPhone Açılıp Kapanıyor

3. Bir Uygulamanın iPhone’u Yeniden Başlatmaya Neden Olup Olmadığını Belirleme

Bir uygulamanın iPhone’u yeniden başlatması çok nadirdir. Bununla birlikte, App Store’da 1,5 milyondan fazla uygulama var ve hepsi mükemmel değil. iPhone açılıp kapanmaya başlamadan önce kurduğunuz son uygulama ya da uygulamaları kaldırın ve sorunu çözüp çözmediğini görün. Ayarlar -> Gizlilik -> Analiz -> Analiz Verileri sorunlu uygulamaları kontrol etmek için başka bir yerdir.

iPhone Açılıp Kapanıyor

4. Tüm Ayarları Sıfırlama

Tüm ayarları sıfırlamak belirli yazılım sorunlarını çözebilir. iPhone’unuzun ayarlarını fabrika ayarlarına geri yüklemek için Ayarlar -> Genel -> Sıfırla -> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin. Uygulamalarınız veya verilerinizden hiçbirini kaybetmezsiniz, ancak kablosuz şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir.

iPhone Açılıp Kapanıyor

5. SIM Kartınızı Çıkarın

iPhone’unuzun kablosuz operatörünüzle bağlantısında bir sorun varsa, iPhone’lar yeniden başlatma döngüsüne takılabilir. SIM kartınız iPhone’unuzu kablosuz operatörünüze bağlar, bu yüzden sorunu gidermek en iyi yoldur. SIM kartınızı çıkardığınızda hiçbir veriniz kaybolmaz. iPhone’a tekrar takılır takılmaz çalışmaya başlayacaktır.

6. Hard Reset

Kesinlikle gerekli olmadıkça iPhone’unuzda hard reset yapmamalısınız. Bir cihazın fişini çekerek kapatmak gibi bir şeydir. Ancak iPhone’daki bir sorunu çözmek için en iyi yollardan biridir. Çoğu iPhone’da bu güç düğmesine ve ana ekran düğmesine basılı tutularak yapılır.

iPhone 7 ve 7 Plus’da Hard Reset güç düğmesine ve ses azaltma düğmesine basılı tutularak yapılır. iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X serisinde ise ses açma ve ses kısma düğmesine sırasıyla bir kez basıp bırakarak ve ardından güç düğmesine basılı tutularak yapılır.

7. iPhone’unuzu iTunes’u Kullanarak Geri Yükleyin

iPhone’unuzu geri yüklemek, iPhone yazılımını (iOS) tamamen siler ve yeniden yükler ve aynı zamanda çok sayıda yazılım sorununu ortadan kaldırabilir. iPhone’u geri yüklediğinizde, cihazın yeniden başlatılmasına neden olan yazılım sorunu ortadan kalkabilir. Bu nedenle, Apple teknisyenleri bunu sık sık yaparlar.

Cep Telefon Bataryaları Kaç Volt İle Çalışır?

8. Donanım Sorunu Kontrolü

Donanım sorunları, iPhone’ların yeniden başlatma döngüsünde takılmasının yaygın bir nedeni. iPhone’unuzda herhangi bir kılıf kullanıyorsanız, devam etmeden önce çıkarın. Şimdi iPhone’unuzun altındaki şarj bağlantı noktasına yakından bakın. İçeride kalıntıların ve korozyon belirtilerinin olup olmadığını kontrol edin.

Bir şeyler doğru görünmüyorsa, hiç kullanmadığınız bir diş fırçasını alın ve şarj yuvasını hafifçe fırçalayın. Şarj bağlantı noktası içinde bir kısa devre veya başka bir sorun olmuşsa iPhone’unuzda her türlü probleme neden olabilir.

9. iPhone’unuzu Tamir Ettirmeniz Gerekebilir

6 Nisan 2020 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
1200 TL 2600 TL
iPhone XS 700 TL 2000 TL
iPhone XR
699 TL 1400 TL
iPhone X
650 TL 899 TL
iPhone 8 Plus
350 TL 240 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL 240 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 7 Plus 249 TL 220 TL
iPhone 7 220 TL 200 TL
iPhone 6S Plus
200 TL 229 TL
iPhone 6S 190 TL 200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL 229 TL
iPhone 6 160 TL 200 TL
iPhone 5S 150 TL 150 TL
iPhone 5C 150 TL 150 TL
iPhone 5 150 TL 150 TL
iPhone SE 150 TL 150 TL
iPhone 4S 149 TL 149 TL
iPhone 4 149 TL 149 TL