iPhone Açılıp Kapanıyor

Blog sayfasına dönün
Çin Malı ya da Revize Ekranlar Hakkında Bilgiler

iPhone Açılıp Kapanıyor – iPhone’un açılmama sorunu

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

iPhone Açılıp Kapanıyor

iPhone açılıp kapanıyor ve dolayısıyla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda iPhone’un sürekli restart olmasının nedenini açıklayacağız ve “iPhone açılıp kapanıyor” sorununa bir çözüm sunacağız.

iPhone Sürekli Restart Oluyor

Sürekli açılıp kapanmaya devam eden iPhone’lar genellikle iki kategoriye ayrılır:

 • Aralıklı olarak yeniden başlayan iPhone’lar: iPhone’unuzu bir süreliğine sorunsuz bir şekilde kullanırsınız ancak aniden yeniden başlatılır.
 • Yeniden başlatma döngüsüne takılan iPhone’lar: iPhone’unuz sürekli olarak yeniden başlar ve tamamen kullanılamaz duruma gelir. Apple logosu belirir ve tekrar tekrar kaybolur.

Şimdi aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone’un restart olması sorununu çözün. Eğer cihazınız ikinci kategoriye giriyorsa doğrudan 5. adıma geçebilirsiniz.

1. iPhone’unuzu Yedekleyin

Herhangi bir sorun giderme işlemine başlamadan önce iPhone’unuzun yedeklendiğinden emin olun. iPhone’unuzun bir donanım sorunu varsa, bu verilerinizi yedeklemek için son şansınız olabilir. İhtiyacımız olursa, iPhone’u daha sonra geri yükleyerek verilerimizi kurtarabileceğiz.

2. iPhone’unuzun Yazılımını Güncelleyin (iOS)

iOS güncellemeleri, yazılım hataları ve diğer sorunlar için her zaman çok sayıda düzeltme içerir. Bazen bir yazılım güncellemesi, iPhone’unuzun yeniden başlatılmasına neden olan sorunu giderir. Herhangi bir yazılım güncellemesinin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

Kadıköy Xiaomi Teknik Servis Nerede?

iPhone Açılıp Kapanıyor

3. Bir Uygulamanın iPhone’u Yeniden Başlatmaya Neden Olup Olmadığını Belirleme

Bir uygulamanın iPhone’u yeniden başlatması çok nadirdir. Bununla birlikte, App Store’da 1,5 milyondan fazla uygulama var ve hepsi mükemmel değil. iPhone açılıp kapanmaya başlamadan önce kurduğunuz son uygulama ya da uygulamaları kaldırın ve sorunu çözüp çözmediğini görün. Ayarlar -> Gizlilik -> Analiz -> Analiz Verileri sorunlu uygulamaları kontrol etmek için başka bir yerdir.

iPhone Açılıp Kapanıyor

4. Tüm Ayarları Sıfırlama

Tüm ayarları sıfırlamak belirli yazılım sorunlarını çözebilir. iPhone’unuzun ayarlarını fabrika ayarlarına geri yüklemek için Ayarlar -> Genel -> Sıfırla -> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin. Uygulamalarınız veya verilerinizden hiçbirini kaybetmezsiniz, ancak kablosuz şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir.

iPhone Açılıp Kapanıyor

5. SIM Kartınızı Çıkarın

iPhone’unuzun kablosuz operatörünüzle bağlantısında bir sorun varsa, iPhone’lar yeniden başlatma döngüsüne takılabilir. SIM kartınız iPhone’unuzu kablosuz operatörünüze bağlar, bu yüzden sorunu gidermek en iyi yoldur. SIM kartınızı çıkardığınızda hiçbir veriniz kaybolmaz. iPhone’a tekrar takılır takılmaz çalışmaya başlayacaktır.

6. Hard Reset

Kesinlikle gerekli olmadıkça iPhone’unuzda hard reset yapmamalısınız. Bir cihazın fişini çekerek kapatmak gibi bir şeydir. Ancak iPhone’daki bir sorunu çözmek için en iyi yollardan biridir. Çoğu iPhone’da bu güç düğmesine ve ana ekran düğmesine basılı tutularak yapılır.

iPhone 7 ve 7 Plus’da Hard Reset güç düğmesine ve ses azaltma düğmesine basılı tutularak yapılır. iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X serisinde ise ses açma ve ses kısma düğmesine sırasıyla bir kez basıp bırakarak ve ardından güç düğmesine basılı tutularak yapılır.

7. iPhone’unuzu iTunes’u Kullanarak Geri Yükleyin

iPhone’unuzu geri yüklemek, iPhone yazılımını (iOS) tamamen siler ve yeniden yükler ve aynı zamanda çok sayıda yazılım sorununu ortadan kaldırabilir. iPhone’u geri yüklediğinizde, cihazın yeniden başlatılmasına neden olan yazılım sorunu ortadan kalkabilir. Bu nedenle, Apple teknisyenleri bunu sık sık yaparlar.

Instagram Çalışmıyor

8. Donanım Sorunu Kontrolü

Donanım sorunları, iPhone’ların yeniden başlatma döngüsünde takılmasının yaygın bir nedeni. iPhone’unuzda herhangi bir kılıf kullanıyorsanız, devam etmeden önce çıkarın. Şimdi iPhone’unuzun altındaki şarj bağlantı noktasına yakından bakın. İçeride kalıntıların ve korozyon belirtilerinin olup olmadığını kontrol edin.

Bir şeyler doğru görünmüyorsa, hiç kullanmadığınız bir diş fırçasını alın ve şarj yuvasını hafifçe fırçalayın. Şarj bağlantı noktası içinde bir kısa devre veya başka bir sorun olmuşsa iPhone’unuzda her türlü probleme neden olabilir.

9. iPhone’unuzu Tamir Ettirmeniz Gerekebilir

10 Temmuz 2020 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
1200 TL2450 TL
iPhone XS700 TL2000 TL
iPhone XR
699 TL1400 TL
iPhone X
650 TL899 TL
iPhone 8 Plus
350 TL240 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8300 TL240 TL
iPhone 8 Arka Cam399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL220 TL
iPhone 7220 TL250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL229 TL
iPhone 6S190 TL200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL229 TL
iPhone 6160 TL200 TL
iPhone 5S150 TL150 TL
iPhone 5C150 TL150 TL
iPhone 5150 TL150 TL
iPhone SE150 TL150 TL
iPhone 4S149 TL149 TL
iPhone 4149 TL149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (8)

 • Müşteri123 cevap

  Merhaba kolay gelsin iphone 7 kullanıyorum yere düşürdüm yarım metreden sonradan kendiliğinden kapanmaya başladı tekrar açıyorum kapanıyo acaba anakartla ilgili bi sıkıntımı oluştu?

  8 Haziran 2020 , 09:49
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Cihazınızı şarja takmayın kapatmayın açmayın, bu şekilde kullanmayın.

   Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   8 Haziran 2020 , 14:32
 • Müşteri cevap

  İPhone 5s kendi kendine açılıp kapanıyor. Daha sonrasında apple da takılı kalıyor sonra hiç açılmıyor. Bu problemi çözebilir misiniz??

  2 Haziran 2020 , 19:56
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Bu sorun Ana Kart kaynaklıdır, onarım ücreti ise 300 TL’dir. Onarım sırasında cihazınızda ki tüm veriler silinmektedir.

   3 Haziran 2020 , 00:43
 • Müşteri cevap

  iphone 6 da bu sorunu yaşıyorum güncelledim sıfırladım hard reset attım yani her şeyi denedim düzelmedi servisinize yollarsam ne kadar tutar ve ne kadar sürer

  27 Nisan 2020 , 06:53
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Tam olarak nasıl bir sorun yaşıyorsunuz? ekranda logo gelip açılıp kapanıyor mu? restore işlemleri fayda vermediyse sorun donanımsal olabilir.

   Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   28 Nisan 2020 , 04:44
 • Müşteri cevap

  xs max sürekli kapanıp açılıyor yurtdışı siz onarım yapıyormusunuz kargo ile gönderim sağlayabilriz ?

  17 Haziran 2019 , 13:35
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Tüm iPhone modelleri için teknik servis hizmetleri sunmaktayız, kargo ile gönderi yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

   17 Haziran 2019 , 19:10

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün