iPhone 12 Arka Camı Kırıldı

iPhone 12 Arka Cami Kirildi

iPhone 12 Arka Camı Kırıldı

Apple’ın iPhone 8 itibariyle bütün modellerinin arka paneli camdan yapılmıştır. Telefonun şıklığını artıran bu tasarım, iPhone cihazınızın iki yüzünü de koruma gerekliliğini de beraberinde getirdi. Ne yaparsak yapalım telefonumuzun başına gelecekleri önceden tahmin edemiyoruz ve istenmedik düşme, çarpma veya batarya şişmesi gibi durumlar karşısında arka camı da zarar görebiliyor.

iPhone telefonlarda yapıları gereği arka cam kırıldı veya çatladı sorunuyla sık sık karşılaşmaktayız. iPhone 12 arka camı kırıldı şikayetiyle teknik servise götürdüğünüz telefonunuzun cam arka kapağının onarılma ihtimali olmadığı için, tek çözüm iPhone 12 arka cam değişimi işlemidir. Tıpkı ekranlarda olduğu gibi arka kapakta da camın onarılma şansı olmamaktadır.

2006 yılından beri Kadıköy’de teknik servis hizmeti veren Cep Market’te iPhone 12 arka cam değişimini AAA kalite yedek parçalarla yapmaktayız. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 12 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 12 Arka Cam Değişimi

iPhone 12 arka cam kırıldı, çatladı sorunuyla karşı karşıya kalmanız durumunda vakit kaybetmeden uzman bir teknik serviste cihazınızın arka cam değişimini yaptırmanızı önermekteyiz. Aksi takdirde kullandıkça daha da birbirinden ayrılacak olan arka cam parçaları, hem cihazınızda başka hasarlara neden olabilir hem de kullanım sırasında elinizi yaralayabilir. Aynı zamanda cihazın tekrar yere düşmesi neticesinde camlar etrafa dağılarak çevreye de zarar verebilir.

Cam yapısı sebebiyle iPhone arka cam değişimi iPhone telefonların en kritik işlemlerden biridir. Bu nedenle tamir işleminin mutlaka tecrübeli bir firmada bu işte uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan arka cam eskisi gibi kaliteli olmamaktadır.

  iPhone 11 Arka Camı Kırıldı ya da Çatladıysa

Cep Market’te tüm iPhone 12 arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 12 arka cam değişimi işleminde aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Cep Telefonu Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone 12 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez. Arka cam görüntüsü ve kalitesi telefonu ilk aldığınız günkü haline döner. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Şu bir gerçek ki her servis iPhone 12 arka cam değişimi yapmaz, bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa iPhone arka cam değişimi daha uygun fiyatlıdır.

Cep Market olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

  Samsung Arka Kapak Nasıl Açılır?

Cep Market’te tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

iPhone 12 Arka Camı Kırıldı

iPhone Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

iPhone arka cam kapakta çizik olan kullanıcılar, tamir işlemi için Cep Market’e geldiklerinde arka cam değişimi işlemini önermekteyiz. Çünkü diğer yapılacak bütün işlemler hasarı büyütecek riske sahiptir.

iPhone cam arka kasasında diş macunu gibi aşındırıcıların teoride çiziği giderebilme ihtimali olur ama aynı zamanda çiziği daha da derinleştirerek hasarı büyütme ihtimali de vardır. Dolayısıyla bu riski almak yerine arka cam değişimi tercih edilmedir.

Cep Market’te aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzdaki çizikleri gideriyoruz.

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 12 arka cam değişimi fiyatı 900TL‘dir. Yaklaşık 1 saat süren iPhone 12 arka cam değişimi için cihazınızı İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki servisimize dilerseniz kendiniz getirebilir veya teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Cep Market’e gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8399 TL
iPhone 8 Plus399 TL
iPhone X399 TL
iPhone XR449 TL
iPhone XS400 TL
iPhone XS Max400 TL
iPhone 11600 TL
iPhone 11 Pro650 TL
iPhone 11 Pro Max700 TL
iPhone 12 Mini900 TL
iPhone 12900 TL
iPhone 12 Pro900 TL
iPhone 12 Pro Max900 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir