iPhone 11 Arka Camı Kırıldı

iPhone 11 Arka Kamerasi Bozuldu

iPhone 11 Arka Camı Kırıldı

Apple, iPhone 8 itibariyle arka panellerini de cam yapmaya başlamasıyla oldukça beğeni topladı fakat bununla birlikte telefonların düşmelere ve sert darbelere karşı hassasiyeti arttı.

iPhone’larda cihazın yere düşmesi, aldığı sert bir darbe, zemine çarpması, üzerine baskı uygulanması, batarya şişmesi ve benzeri sebeplerden dolayı arka camlarında hasarlarla sıkça karşılaşıyoruz. Akıllı telefon ekranları gibi arka kapakları da cam olduğu için camın onarılma şansı yoktur. Bu sebeple iPhone 11 arka camı kırıldı şikayetiyle teknik servise götürdüğünüz telefonunuz için tek çare iPhone 11 arka cam değişimi işlemidir.

15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimiyle Kadıköy’de hizmet veren Cep Market olarak iPhone 11 arka cam değişimini AAA kalite yedek parçalarla yapıyoruz. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 11 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 11 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 arka camı kırıldı, çatladı gibi hasarlar olması durumunda en kısa zamanda uzman bir teknik serviste arka cam değişimini yaptırmanız gerekmektedir. Tamiri yapılmayan arka camı kırık iPhone telefonunuzun kullanıldıkça birbirinden ayrılan cam parçaları  cihazınızda başka hasarlara neden olabileceği gibi sizi de yaralayabilir. Aynı zamanda cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verebileceğini göz ardı etmeyin.

Malzemesi cam olan iPhone arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biridir. iPhone arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmamaktadır.

  iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

Cep Market’te tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 11 arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir:iPhone 11 Arka Camı Kırıldı ya da Çatladıysa

 

iPhone 11 Arka Camı KırıldıArka Cam Değişimi Sonrası

iPhone arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz silinir mi diye endişe etmenize gerek yoktur. iPhone 11 arka cam değişimi süreçlerinde bilgileriniz hiçbir şekilde silinmez ve telefon sıfırlanmaz. Arka cam görüntüsünün ve kalitesinin telefonunuzu ilk aldığınız günden farkı olmaz. Onarımın ardından telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir, sorularınızı bize iletebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Şu bir gerçek ki her servis iPhone 11 arka cam değişimi yapmaz, bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa iPhone arka cam kırılması değişim fiyatları daha uygundur

Cep Market olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

  Akıllı Cep Telefonu Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep Market’te tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

iPhone Arka Cam Garanti ve Değişim Ücretleri

Kullanıcıların iPhone telefonlarının arka camları hasar aldığında en merak ettikleri konu iPhone arka cam kırılması garanti ve değişim ücretleri oluyor. Apple iPhone arka cam kırılması garanti kapsamında değildir. Apple‘ın politikalarına göre kullanım kaynaklı hiçbir hasar garanti kapsamına girmemektedir. Bu sebeple iPhone cam kırılması da garantiye girmediği için değişim ücretini sizin karşılamanız gerekmektedir.

Ancak bilindiği üzere Apple teknik servislerindeki cam yenileme işlemleri son derece yüksek meblağlardadır. Bunun yerine Cep Market gibi deneyimli ve uzman teknik servislerde aynı işlemi aynı ürün kalitesiyle (OEM) çok daha uygun maliyetle aynı gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Arka Cam Değişimi Ne Kadar?

iPhone 11 arka cam değişimi fiyatı 600 TL‘dir. Yaklaşık 1 saat süren iPhone 11 arka cam değişimi için cihazınızı İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki servisimize dilerseniz kendiniz getirebilir veya teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Cep Market’e gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

iPhone 11 Kırık Arka Cam Değişimi

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8399 TL
iPhone 8 Plus399 TL
iPhone X399 TL
iPhone XR449 TL
iPhone XS400 TL
iPhone XS Max400 TL
iPhone 11600 TL
iPhone 11 Pro650 TL
iPhone 11 Pro Max700 TL
iPhone 12 Mini900 TL
iPhone 12900 TL
iPhone 12 Pro900 TL
iPhone 12 Pro Max900 TL

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir