iOS 12 Özellikleri – iOS 12 özellikleri hakkında her şey

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

Bu yılki geliştirici konferansında Apple, en son işletim sistemi iOS 12’yi tüm dünyaya tanıttı. Bazı geçmiş iOS güncellemeleri kadar heyecan verici olmasa da, Apple bu sene genel iOS istikrarını artırmaya odaklanıyor. İşte iOS 12 özellikleri hakkında her şey.

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey
iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

iOS 12’nin En İyi Özellikleri

Uygulama güncellemeleriyle ilgili değişikliklerden ve yeni Memoji ve ARKit 2.0’a kadar, iOS 12’nin sunduğu tüm yeni özellikleri sıraladık.

Grup FaceTime

Grup FaceTime artık aynı anda 32 kişiye kadar sohbet etmenizi sağlıyor. iMessage’a entegre edildiğinden, iMessage grup sohbet penceresinden bir grup FaceTime çağrısını kolayca yapabileceksiniz. Ayrıca FaceTime çağrısındayken çıkartmalar ve Memoji gibi eğlenceli efektleri kullanma seçeneğine de sahipsiniz.

Siri Kestirmeleri

Siri Kestirmeleri ile popüler bot artık kullanıcılara daha pratik ve hızlı şekilde yardım edebilecek. Örneğin, Keychain uygulamasını kullanıyorsanız, Siri’ye “Şifrelerimi kaybettim” gibi bir kestirme komut vererek size şifrenizi hatırlatmasını isteyebilirsiniz. Tüm Siri Kestirmeleri’ni kendiniz oluşturabileceksiniz.

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey
iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

Animoji ve Memoji

iOS 12 ayrıca daha fazla Animoji’yi beraberinde getiriyor. Herhangi bir Animoji’ye dil veya göz kırpma eklemenizi sağlayan yeni bir özellik de var. Ama hepsi bu değil. Apple ayrıca Memoji’yi de tanıttı (Samsung’un AR Emoji’sine yanıtı olabilir). Artık farklı saç stilleri ve göz renkleri gibi özellikler arasından seçim yapma imkanınız bulunuyor.

Uygulama Düzeyinde Veri Kullanımı Bilgileri

Yıllar sonra Apple, hangi uygulamaların çok fazla veri kullandığını görmenizi sağlayan yeni bir özellik ekledi. Veri kullanımınızı kontrol etmek isterseniz, Ayarlar > Hücresel’ye gidin.

Yeniden Tasarlanan Haritalar Uygulaması

Haritalar uygulaması da gelişti ve değiştirildi. Artık daha fazla sayıda simgeye ve detaya sahip. Şu anda, bu özellik sadece San Francisco Bay Area’da aktif. Ancak ilerleyen aylarda tüm dünyaya açılacak.

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey
iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

Geliştirilmiş Ekran Görüntüleri

Apple, iPhone X ile yaşanan bir sorunu düzeltiyor: Kaza ile ekran görüntüsü alma. Geçtiğimiz yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar yanlışlıkla ekran görüntüsü almaktan şikayet etmişti.

Yeni AR Dosya Formatı

Apple, artırılmış gerçekliği USDZ adlı daha pratik yeni bir dosya formatıyla sunmaya başladı. Pixar ile ortaklaşa geliştirilen USDZ, geliştiricilerin tek ve kompakt bir dosya biçiminde 3D Artırılmış Gerçeklik nesneleri oluşturup paylaşmasına olanak tanıyan açık bir dosya biçimi.

Ölçüm Uygulaması

Measure uygulamasıyla, etrafınızdaki herhangi bir nesnenin doğrudan ölçümlerini kolayca alabileceksiniz. Tek yapmanız gereken kamera açıkken nesnenin bir kenarından tutup sürüklemek olacak.

ARKit 2.0

iOS 11 ile ARKit’in tanıtılmasından sonra, iOS 12 yeni bir sürümünü getiriyor. ARKit 2.0, gelişmiş nesne izleme ve 3B nesne algılama desteğine sahip. Ayrıca, çok kullanıcılı artırılmış gerçeklikle paylaşımı için de destek var. Aynı sanal ortamda diğer kullanıcılara karşı AR oyunları oynayabileceksiniz.

Fotoğraflar

Fotoğraf uygulamasında iOS 12, fotoğraflarınızı önemli etkinliklere, örneğin yüzme ve doğa yürüyüşü gibi, kategorilere ayırarak size Arama Önerileri sunacak. Bu sayede tüm fotoğraf arşiviniz arasında daha hızlı dolaşabileceksiniz.

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

Daha Gelişmiş Rahatsız Etme Modu

Yeni Rahatsız Etmeyin özelliği ile kilit ekranınızda artık bir sürü farklı bildirimle uyanmayacaksınız. Bu özelliği açarak, siz Rahatsız Etme’yi devre dışı bırakana dek tüm bildirimleri gizleyebilirsiniz.

Android'i TV'ye Bağlamak

Bildirimleri Gruplandırma

Uzun bir bildirim listesi görmektense, iOS 12 şimdi sizin için bunları gruplandırıyor. Sadece uygulama temelli değil aynı zamanda konularına göre ayırabiliyor. Belirli bir bildirime dokunup bakabilir ve ardından tek bir kaydırma hareketi ile tümünü silebilirsiniz.

Ekran Süresini Yönetme

Kullanıcıların bir cihazda ne kadar zaman harcadıklarına dair daha fazla bilgi ve kontrol sunmak adına iOS 12 kullanıcılara ayrıntılı haftalık etkinlik özeti sunuyor.

Kontrol Merkezinde Apple TV

Apple TV’yi kullananlar artık iOS’taki Kontrol Merkezi’ne bir Apple TV kutucuğu ekleyebilirsiniz. Böylece, Kontrol Merkezi menüsüne hızlıca kaydırarak ve Apple TV simgesine dokunarak özelliğe kolayca erişebilirsiniz.

iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey
iOS 12 Özellikleri Hakkında Her Şey

Çeşitli Uygulama Güncellemeleri

Haber uygulamasında büyük bir güncelleme yapılmadı. iPad kullananlar artık aradıklarını bulmayı kolaylaştıracak bir gezinme kenar çubuğuna sahip olacak. Aynı zamanda Apple Haberler artık stok uygulamalara entegre edilebilecek.

Acil Durumda Otomatik Konum Verileri Paylaşma

iOS 12, iPhone kullanıcılarının acil durumlarda yerlerinin bulunmasını kolaylaştıracak yeni bir özelliğe sahip. Özellik, telefonunuz otomatik olarak 911’i aradığında ilk cevap veren kişiye konum bilgilerinizi paylaşıyor.

Geliştirilmiş QR Kod Okuyucusu

QR kod okuyucusu ilk olarak iOS 11’de tanıtıldı, ancak iOS 12 ile bu özellik şimdi iyileştirildi. Kamera artık QR kodları daha hızlı okuyacak. Aynı zamanda bunu Kontrol Merkezi’ne kısayol butonu olarak ekleyebileceksiniz.

 • Güncel Fiyat Bilgileri

  2 Nisan 2020 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

  ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
  iPhone XS Plus
  Fiyatlar beklenmektedir.Fiyatlar beklenmektedir.
  iPhone XSFiyatlar beklenmektedir.Fiyatlar beklenmektedir.
  iPhone 9Fiyatlar beklenmektedir.Fiyatlar beklenmektedir.
  iPhone 8 350 TL 240 TL
  iPhone 8 Arka Cam 399 TL
  iPhone 8 300 TL 240 TL
  iPhone 8 Arka Cam 399 TL
  iPhone 7 249 TL 220 TL
  iPhone 7 220 TL 200 TL
  iPhone 6S 200 TL 229 TL
  iPhone 6S 190 TL 200 TL
  iPhone 6 180 TL 229 TL
  iPhone 6 160 TL 200 TL
  iPhone 5S 150 TL 150 TL
  iPhone 5C 150 TL 150 TL
  iPhone 5 150 TL 150 TL
  iPhone SE 150 TL 150 TL
  iPhone 4S 149 TL 149 TL
  iPhone 4 149 TL 149 TL
 • Profesyonel Hizmet

  Ekran değişimi; konusunda deneyimli ve eğitim almış teknisyenlerimiz’ce, Tozsuz ortamda, Profesyonel teknik servis standartlarının üzerinde, sadece cep telefonu tamirine özel donanım ve aletler kullanılarak yapılmaktadır. Firmamızda ekran değişimi süresi mağazamıza gelmeniz halinde 10 dakika ile 1 saat arasında değişmekte olup, dilerseniz ücretsiz kargo ile gönderip aynı gün geri gönderim sağlanarak 3 (üç) iş gününde teslim alma imkânınız’da vardır, Kargo gönderi ücreti firmamıza aittir

  1. Firmamıza teslim edilen cep telefonları 7/24 güvenlik kamerası ile kayıt edilerek, TEC elektronik tarafından kayıt altına alınır.
  2. Teknik servisimize bir çok telefonumun ekranı kırıldı, ön camı çatladı, dokunmatik kısmı basmıyor, yada dokunmatik alan basmıyor gibi çok sorular gelmektedir. Yine merak edilen bazı popüler arıza türleri şu şekildedir, orjinal ürün mü, iç ekran kırılması, ekrana görüntü gelmemesi, sıvı teması, apple iphone teknik servis, statik elektrikten arındırılmış, uzman teknisyen, ön cam, dokunmatik alan, iç ekran, dış panel, fiyatları tablosu, kaskom var karşılar mı, darbe sonucunda ekran kırılması bu gibi sorularınız yada aklınıza takılanları sormak için yönlendirme menüsündeki Soru Cevap bölümünü kullanabilirsiniz.
  3. Ekran değişimlerinde, değişim sonrası renk solması, yeşil ekran, gölgeli ekran, soluk ekran, ışık az, ışık süzme sorunu gibi sorunlar ya da hatalar ile yaşanmaz.
  4. Firmamızda kullanılan tüm ekran ve teknik malzemeler oem servis ürünleridir, yan sanayi teknik parça kullanılmamaktadır.
  5. Teknik Servisimize giriş yapan her cihaz AK-SİGORTA tarafından anında sigorta kapsamına alınarak, firma içerisinde oluşabilecek hasar ve diğer kazlara karşı sigortalanır
  6. Bize Sorun Alanından > Yan sanayi, en ucuz, çıkma, revize, orijinal, OEM, iç ekran bozuldu, dış ekran kırıldı, üst ekran çatladi, garanti nasıl gibi sorularınız için soru cevap bölümünü kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular içinde 24 saat destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

  Her marka ve model cep telefonu ekran ve cam değişiminin yapıldığı Laboratuvarımız düzenli olarak NASYONEL KİMYA LTD.ŞTİ. tarafından, özel kimyasal ürünler ile sterilizasyon yapılmaktadır. Ayrıca statik elektrik, yani durgun elektrikten de sürekli olarak arındırılır, statik elektrik boşaltması sağlanır ve iş güvenliği uzmanlarınca bu durum kontrol edilerek düzenli geri bildirim sağlanır.

 • Ücretsiz Kargo Bölgeleri

  Ücretsiz Kargo Geçerli Türkiye İlleri

  Adana – Adıyaman – Afyon – Ağrı – Amasya – Ankara – Antalya – Artvin – Aydın – Balıkesir – Bilecik – Bingöl – Bitlis – Bolu – Burdur – Bursa – Çanakkale – Çankırı – Çorum – Denizli – Diyarbakır – Edirne – Elazığ – Erzincan – Erzurum – Eskişehir – Gaziantep – Giresun – Gümüşhane – Hakkari – Hatay – Isparta – İçel (Mersin) – İstanbul – İzmir – Kars – Kastamonu – Kayseri – Kırklareli – Kırşehir – Kocaeli – Konya – Kütahya – Malatya – Manisa – Kahramanmaraş – Mardin – Muğla – Muş – Nevşehir – Niğde – Ordu – Rize – Sakarya – Samsun – Siirt – Sinop – Sivas – Tekirdağ – Tokat – Trabzon – Tunceli – Şanlıurfa – Uşak – Van – Yozgat – Zonguldak – Aksaray – Bayburt – Karaman – Kırıkkale – Batman – Şırnak – Bartın – Ardahan – Iğdır – Yalova – Karabük – Kilis – Osmaniye – Düzce.

  İstanbul İçi Moto Kurye Çalışma İlçeleri

  Adalar – Arnavut köy -Ata şehir – Avcılar – Bağcılar – Bahçelievler – Bakırköy – Başak şehir – Bayrampaşa – Beşiktaş – Beykoz – Beylik düzü – Beyoğlu – Büyük çekmece – Çatalca – Çekme köy – Esenler – Esen yurt – Eyüp – Fatih – Gaziosmanpaşa – Güngören – Kağıthane – Kartal – Küçük çekmece – Maltepe – Pendik – Sancak tepe – Sarıyer – Silivri – Sultanbeyli – Sultan gazi – Şile – Şişli – Tuzla – Ümraniye – Üsküdar – Zeytinburnu

 • Kargo Gönderim Detayları

  Mağazamız İSTANBUL da olup Türkiye’nin her yerinden cihaz teslim almaktayız, Teknik Servisimize ulaşamayacağınız bir yerde ikametgah ediyorsanız, ÜCRETSİZ KARGO avantajımız dan faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile CEP MARKET arasında özel bir anlaşma olup, müşterimizden asla ücret alınmayacak şekilde kurumsal bir anlaşmamız vardır.

  • Türkiye’nin her yerinden Kargo Bedava sistemi ile özel anlaşma kodumuz 578 894 443 üzerinden gönderi yapabilirsiniz.
  • 578 894 443 kodu ile Teknik Servisimize cihaz göndermek ve teslim almak ücretsizdir.

  Kargo ile teslim alınan cihazlar, Kargo birimi tarafından anında onarımı yapılarak aynı günün akşamına tarafınıza teslim edilmek üzere Kargo ya teslim edilir. Kargo Gönderimi ile ilgili tüm detayları, aşağıdaki link den temin edebilirsiniz.

  ÖNEMLİ – Telefonunuzu Kargo Firmasında Güzelce Paketleyin

  Cepmarket Kargo
 • Cepmarket Kadıköy Yol Tarifi

  ÖNEMLİ: Başka şubemiz yoktur. Mağazamız Aşağıda videodaki belirtilmiştir. Profesyonel Teknik Servisimiz, İstanbul da olup Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi Ana Cadde üzerindedir.

  Söğütlüçeşme Metrobüs Durağından çıkınca sol tarafa doğru ilerleyiniz, Altı yol Boğa Heykeline doğru yürürken sağ tarafta SÖĞÜTLÜ ÇEŞME CAMİ vardır,karşında CEP MARKET, bina numaramız 196 dır.

  KARGO ADRES: Söğütlüçeşme Caddesi No:196 Kadıköy İSTANBUL

  (Söğütlüçeşme Cami Karşısı Ana Cadde Üzeri )

  Kadıköy’e giden Tüm Minibüs, Otobüs ve Bostancı Sarı Dolmuşları önümüzden geçmektedir, firmamıza ulaşım oldukça kolaydır.

  TEL : 0216345 83 84 WhatsApp: 0537 958 02 02

  Cepmarket Yol Tarifi
 • Detaylı Bilgilendirme

  Yeni iPhone ve iOS 12 çıkış tarihi bilgileri şöyle:

  • 12 Eylül – Yeni iPhone tanıtım tarihi
  • 14 Eylül – Yeni iPhone ön sipariş tarihi
  • 18 Eylül – iOS 12 çıkış tarihi
  • 21 Eylül – Yeni iPhone çıkış tarihi

YouTube Kanalımızdan Çeşitli Tamir ve İncelemeler

Evde Telefon Tamiri

YouTube kanalımıza abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En iyi tamir videoları aracılığı ile “çatlak ve kırık camlar nasıl onarılıyor ?”, “hangi model kaç dakikada tamir edilir ?”gibi popüler sorulara göz atabilirsiniz.