Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

Dokunmatiği çalışmayan telefon veri kurtarma işlemi kullanıcıların zaman zaman en çok ihtiyaç duyduğu işlemler arasında yer alıyor. Cep telefonu ekranları oldukça kırılgandır. Dolayısıyla ufak bir darbede cihazınızda ciddi hasarlar oluşabilir.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

Çözümler Neler?

Dokunmatik denilen parça ön cam ile LCD arasında yer alan ince ve özel bir katman. Ön camın asıl görevi de hem LCD hem de bu dokunmatik yüzeyi korumak. Ancak ön camlar dünyanın en dayanıklı bileşenleri değiller. Dolayısıyla bazı durumlarda dokunmatik ya da LCD’nin hasar almasının önüne geçemiyorlar.

Dokunmatik bir kez garip davranmaya başladığında ya da hiç çalışmadığında yapılabilecek fazla bir şey ne yazık ki yoktur. Kullanıcıların CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli tecrübeli bir teknik servise giderek ekran değişimi yaptırması gerekir. Ekran yenilendiğinde dokunmatik de otomatik olarak yenilenmiş ve çalışır hale gelmiş olur.

Verilerin Kurtarılması: 1. Yöntem

Dokunmatiği çalışmayan telefon veri kurtarma işlemi hem iPhone hem de Android’lerde benzer adımlarla yapılabiliyor. PC ya da dizüstü bilgisayar yardımıyla (Windows çalıştıran ve USB girişi olan herhangi bir cihaz) sisteminize telefonunuz için gerekli ADB sürücülerini indirin (Google’da aratabilirsiniz). Ardından cihazınızdan USB hata ayıklama modunu aktifleştirin.

Hasanpaşa iPhone Teknik Servis

Son olarak Chrome tarayıcısı için geliştirilen Vysor eklentisini indirin ve kurun. Bu işlemlerin ardından iPhone ya da Android telefonunuzu bilgisayar farenizle kontrol edebilecek ve aynı zamanda dosyalarınızı sisteminize aktarabileceksiniz. iPhone’lar içinse adımlar yalnızca biraz daha farklı olacak. Önce Jailbreak’e ihtiyacınız bulunuyor

Jailbreak’li iPhone’da Cydia kütüphanesini açarak Veency sözcüğünü aratın. Bulun, indirin ve yükleyin. Bu basit işlemin ardından Android’de olduğu gibi verilerinizi kolayca bilgisayarınıza aktarabilecek, hatta bir bulut servisine yükleyebileceksiniz. Şimdi daha basit ancak daha yavaş bir adıma geçelim.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

Verilerin Kurtarılması: 2. Yöntem

USB OTG’ler oldukça ucuz ve kolayca satın alınabilen kullanışlı araçlardır. Fare veya klavye gibi çeşitli bilgisayar bileşenlerini telefonunuzda kullanmanızı sağlar. USB depolama aygıtınızı yine telefonunuza bağlayabilirsiniz. OTG’ler genellikle üçe ayrılır: Lightning girişli, Type-C girişli ve microUSB girişli. Birincisi iPhone ve diğerleri ise Android’ler için. Doğru olanı satın alın ve verilerinizi kolayca taşıyın. Yöntem ancak telefonunuz görüntü veriyorsa işe yarayacaktır.

Ocak 2021 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

Model Cam Değişimi Fiyatı Ekran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
1200 TL 2600 TL
iPhone XS 700 TL 1099 TL
iPhone XR
700 TL 1400 TL
iPhone X
600 TL 1450 TL
iPhone 8 Plus
350 TL 240 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL 240 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL 220 TL
iPhone 7 220 TL 250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL 229 TL
iPhone 6S 190 TL 200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL 229 TL
iPhone 6 160 TL 200 TL
iPhone 5S 150 TL 150 TL
iPhone 5C 150 TL 150 TL
iPhone 5 150 TL 150 TL
iPhone SE 150 TL 150 TL
iPhone 4S 149 TL 149 TL
iPhone 4 149 TL 149 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!