Telefonda Sıvı ya da Nem Teması Çözümü

Telefon Arka Kapakları

Telefonda Sıvı ya da Nem Teması Çözümü

Telefonda sıvı ya da nem teması çözümü kullanıcılar için oldukça karmaşık bir problemdir. Bu sorun karşısında yapılabilecek çok az şey bulunuyor ve yazımızda tam olarak bu konulara değindik.

telefonda sıvı ve nem teması

Telefonda Su Hasarı Tamiri Nisan 2021

Öncelikle sıvı ya da nem teması karşısında yapmanız gereken ilk şey telefonu çabucak kapatmaktadır. Telefonu hızlıca kapatarak cihazınızın hasar almasının önüne geçebilirsiniz. Ancak sıvı ya da nem teması cihazda oksitlenmeye neden olabilir. Bu nedenle cihazınızı hemen kurutmak isteyecekseniz. En basit yöntemlerden biri pirince batırmaktır.

Cihazda darbe, kırılma veya çatlama varsa sıvı buralardan içeri nüfus edebilir. O nedenle nem ya da sıvı temasını hafife almamak gerekir. Örneğin, ekran paneliniz yerinden oynuyorsa bu durumda cihazın panelinin belirli bir kısmında açıklık olabilir. Sıvı bu açıklıklardan içeri sızarsa sonuçları üzücü olacaktır. Telefonunuzu kapattıktan sonra 24 saat pirinçte bekleterek tamamen kuruduğundan emin olun. Ardından kurutma makinesine de yönelebilirsiniz.

  Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone

CepMarket’te bu tür bir tamirin süresi ortalama 45 dakikadır. Teknisyenlerimiz sıvı ya da nem hasarı alan parçayı yerinden çıkartır ve yenisiyle değiştirir. Bunun için Orijinal Ekipman Üreticisi kalitesinde parçalar kullanırlar. İşlem tamamlandığında cihazınızdaki hiçbir veri kaybolmaz.

Nisan 2021 – iPhone Oksitlenmiş Kasa Değişimi Ücretleri

ModelKasa Değişimi Fiyatı
iPhone SE199 TL
iPhone 6s249 TL
iPhone 6 Plus249 TL
iPhone 6s Plus TL
iPhone 7549 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir