Telefonun Mikrofonuna Su Kaçtı

Mikrofon Değişimi

Telefonun Mikrofonuna Su Kaçtı

Telefonda kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri telefon görüşmeleri sırasında çalışmayan mikrofondur. Konuştuğunuz kişi telefondayken sizi duyamaz ve durum dolayısıyla sinir bozucu bir hâl alır.

Telefonun Mikrofonuna Su Kaçtı

Telefonun mikrofonuna su kaçtı şikayeti bu probleme neden olan başlıca sebeplerden biridir. Bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı adım mevcut. Telefonunuz henüz yeni su hasarına maruz kaldıysa önce mikro fiber bez yardımıyla cihazdaki tüm suyu almaya çalışın.

Bazı telefonlar IP su koruması ile geliyor olsa da bu durum cihazların hoparlör ızgarası veya mikrofon açıklığı gibi bölümlerine su girmesine engel olamıyor. Dolayısıyla kullanıcıların hâlâ dikkatli olması şart. Telefondaki suyu aldıktan sonra cihazı dik bir şekilde pirinç dolu kaba batırın.

Mikrofona su kaçmasının iki çözüm yolu mevcuttur. Birincisi telefonu pirinç kabında en az 24 saat bekletmek ve ikincisi ise eğer çözüm alınamıyorsa profesyonel bir yardıma başvurmaktır. Pirinç, elektronik cihazlardaki suyu emen harika bir yöntem. Ancak mikrofon hasarı kalıcı boyuta ulaşmışsa telefon mikrofon değişimi yaptırmanız gerekir.

  Su Hasarı Alan Telefon Tamiri

Mikrofon artık arızalı durumdaysa ve hiçbir şekilde çalışmıyorsa CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerde her türlü telefon için mikrofon değişimi yaptırabilir ve bunun 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Nisan 2021 – Telefon Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone 8 PlusMikrofon Değişimi300 TL
iPhone 8Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 7Mikrofon Değişimi TL
iPhone 6s PlusMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 5sMikrofon Değişimi110 TL
iPhone SEMikrofon Değişimi110 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir