Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Blog sayfasına dönün
Türkiye'nin En İyi Apple Teknik Servisi

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Kullanıcıların cihazlarında en sık karşılaştığı sorunlardan biri telefona su kaçtı ses gelmiyor şikayetiyle baş gösterir. Sesin gelmemesi büyük ihtimalle hoparlör arızasının yaşandığına işarettir.

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Birkaç iPhone IP su koruması ile geliyor olsa da bu su koruma sertifikası suyun söz konusu iPhone’un hoparlör ızgarası veya mikrofon açıklığı gibi bölümlerine ulaşmasını önleyemiyor. O nedenle müşterilerin dikkatli olması önemli. Yapılabilecekler işlemlerden biri pirinç kabı tekniğini kullanmaktır.

iPhone cihazınızı alın, SIM kartını çıkarın ve mikro fiber bezle dış yüzeyinin tamamen kuru hale geldiğinden emin olun. Ardından iPhone’u dik bir şekilde pişirilmemiş pirinç dolu bir kase ya da kabın içerisine batırın. iPhone kabın içerisinde 24 ila 48 saat arasında kaldığında tamamen kurumuş olacak.

Hoparlöre ulaşan su tahliye edildiğinde göre artık iPhone’u tekrar çalıştırabilir ve sesin geri gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bazı durumlarda hoparlör tekrar çalışmaya başlar. Ancak söz konusu hoparlör hasarı kalıcı ise o halde iPhone hoparlör değişimi şart olacak demektir.

Telefona Su Döküldü Ses Çıkmıyor

Hoparlör arızalı durumdaysa ve hiçbir şekilde çalışmıyorsa CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden her türlü iPhone’un hoparlör değişimi işlemini yaptırabilirsiniz ve 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Aralık 2020 – Telefon Mikrofon Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone 8 Plus Mikrofon Değişimi 300 TL
iPhone 8 Mikrofon Değişimi 300 TL
iPhone 7 Mikrofon Değişimi 250 TL
iPhone 6s Plus Mikrofon Değişimi 150 TL
iPhone 5s Mikrofon Değişimi 110 TL
iPhone SE Mikrofon Değişimi 110 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Müşteri cevap

  Benim iphone nun sesi boğuk geliyor, iphone ahize temizleme işlemi yapıyor musunuz?

  24 Haziran 2020 , 20:34
  • Cep Market cevap

   Merhaba; tabii ki ahize temizleme işlemi yapabiliriz. Fakat ondan önce sizin de denemenizi tavsiye ederiz, herhangi bir tel fırça veya diş fırçası ile ahizenizi temizleyebilirsiniz.

   27 Haziran 2020 , 19:15

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün