Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Türkiye'nin En İyi Apple Teknik Servisi

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Kullanıcıların cihazlarında en sık karşılaştığı sorunlardan biri telefona su kaçtı ses gelmiyor şikayetiyle baş gösterir. Sesin gelmemesi büyük ihtimalle hoparlör arızasının yaşandığına işarettir.

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Birkaç iPhone IP su koruması ile geliyor olsa da bu su koruma sertifikası suyun söz konusu iPhone’un hoparlör ızgarası veya mikrofon açıklığı gibi bölümlerine ulaşmasını önleyemiyor. O nedenle müşterilerin dikkatli olması önemli. Yapılabilecekler işlemlerden biri pirinç kabı tekniğini kullanmaktır.

iPhone cihazınızı alın, SIM kartını çıkarın ve mikro fiber bezle dış yüzeyinin tamamen kuru hale geldiğinden emin olun. Ardından iPhone’u dik bir şekilde pişirilmemiş pirinç dolu bir kase ya da kabın içerisine batırın. iPhone kabın içerisinde 24 ila 48 saat arasında kaldığında tamamen kurumuş olacak.

Hoparlöre ulaşan su tahliye edildiğinde göre artık iPhone’u tekrar çalıştırabilir ve sesin geri gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bazı durumlarda hoparlör tekrar çalışmaya başlar. Ancak söz konusu hoparlör hasarı kalıcı ise o halde iPhone hoparlör değişimi şart olacak demektir.

  iPhone Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Hoparlör arızalı durumdaysa ve hiçbir şekilde çalışmıyorsa CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden her türlü iPhone’un hoparlör değişimi işlemini yaptırabilirsiniz ve 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Mayıs 2021 – Telefon Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone 8 PlusMikrofon Değişimi300 TL
iPhone 8Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 7Mikrofon Değişimi TL
iPhone 6s PlusMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 5sMikrofon Değişimi110 TL
iPhone SEMikrofon Değişimi110 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

  • Cep Market Reply

    Merhaba; tabii ki ahize temizleme işlemi yapabiliriz. Fakat ondan önce sizin de denemenizi tavsiye ederiz, herhangi bir tel fırça veya diş fırçası ile ahizenizi temizleyebilirsiniz.

    27 Haziran 2020 at 19:15

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir