iPhone Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Telefonun Mikrofonuna Su Kaçtı

iPhone Su Kaçtı Ses Gelmiyor

iPhone’da müzik dinlerken ya da biri sizi ararken cihazdan ses gelmemesi kullanıcıların en çok başını ağrıtan sorunların başında geliyor. Bu sorun nedeniyle telefonunuz arandığında duyamıyor ve işlerin kolaylıkla sinir bozucu bir hâle geldiğini görebiliyorsunuz.

iPhone Su Kaçtı Ses Gelmiyor

iPhone su kaçtı ses gelmiyor şikayetiyle servisimize gelen birçok müşteriyle karşılaşıyoruz. Görüşme sırasında cihazın sesini hoparlöre aldığınızda ve karşıdaki kişiyi duymadığınızda bunun başlıca nedeni iPhone’a giren su ve bundan ötürü arızalanan hoparlör bileşeni olabiliyor.

Bazı yeni iPhone’lar su koruması ile geliyor olsa da IP sertifikası ne yazık ki cihazların hoparlör ve mikrofon gibi bileşenlerini sudan korumaya yetmiyor. Su hâlâ bu bileşenlere ulaşabiliyor ve hızlı olunmazsa cihaza kalıcı hasarlar verebiliyor. iPhone’u kuruladıktan sonra sorun devam ediyorsa aşağıdakileri deneyin.

Bunun için iPhone’u alın ve pirinç kabına dik şekilde batırın. iPhone’un kapta 24 ile 48 saat arasında kalmasını sağladıktan sonra çalıştırmayı deneyin ve hoparlörden sesin gelip gelmediğini kontrol edin. iPhone’dan hâlâ ses alamıyorsanız o halde hoparlör değişimi şart demektir.

  Su Hasarı Alan Telefon Tamiri

Hoparlör hiçbir şekilde çalışmıyorsa CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerde her türlü telefon için hoparlör değişimi yaptırabilir ve bunun 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Nisan 2021 – iPhone Hoparlör Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone 8 PlusHoparlör Değişimi300 TL
iPhone 8Hoparlör Değişimi250 TL
iPhone 7Hoparlör Değişimi230 TL
iPhone 6s PlusHoparlör Değişimi200 TL
iPhone 5sHoparlör Değişimi150 TL
iPhone 5Hoparlör Değişimi150 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir