Suya Düşen Telefon Tamiri Ücreti

Telefonunuzu tuvalet, lavabo veya havuza düşürdünüz. Panik içindesiniz ve bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Hızlıca davranarak her zaman telefonun su almasını ve hasar görmesini önleyebilirsiniz. Bu yazımızda suya düşen bir telefonun nasıl kurtarıldığından bahsedeceğiz.

Suya Düşen Telefon Tamiri Ücreti
Suya Düşen Telefon Tamiri Ücreti

Suya Düşen Telefon Tamiri

Bununla ilgili çok sayıda soru alıyoruz. Bunlardan en sık karşılaşılanı suya düşen telefon kaça yapılır sorusu. Bunun fiyatı mağazadan mağazaya değişmekle birlikte, suya düşen telefon teknik servis hizmeti ve suya düşen iPhone tamiri konularında CepMarket olarak 150 TL ücretimiz bulunmaktadır.

Bu durumla ilgili karşılaşılan bir diğer soru da suya düşen telefon garantisi ile ilgili. Bunun cevabı oldukça basit. Apple ya da diğer telefon üreticileri hiçbir zaman su hasarı alan telefon için garanti hizmeti vermeyi uygun görmüyorlar. Çünkü cihaz suya dayanıklı olsa bile su geçirmez olmadığından sonuç olarak her şey kullanıcının hatası olarak görülüyor. Müşteri tüm onarım işleminin ücretini karşılıyor.

Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone

Eğer suya düşen telefonun neresi bozulur diye merak ediyorsanız, bunun birçok farklı cevabı olabilir. Ancak sıklıklıkla karşılaşılan durum bataryanın hasar almasıdır. Eğer telefonunuz Detaylı Bilgilendirme kısmında sıraladığımız adımların ardından çalışmaya başladıysa, bir süre sıra dışı bir şey var mı kontrol edin. Örneğin hoparlör eskisi gibi çalışıyor mu, dokunmatik ekran hızlı yanıt veriyor mu veya cihazınız hâlâ şarj oluyor mu gibi.

 

2 Nisan 2020 iPhone Batarya Değişimi Ücret Tablosu

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone 8 Plus
Batarya Değişimi 499 TL
iPhone 8
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 7 Plus
Batarya Değişimi 249 TL
iPhone 7
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 6S Plus
Batarya Değişimi 165 TL
iPhone 6S
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 6 Plus
Batarya Değişimi 149 TL
iPhone 6
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 5S
Batarya Değişimi 125 TL
iPhone 5
Batarya Değişimi 125 TL