Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone – Su dökülen telefonda ses sorunu

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone

Telefonun hoparlörüne su kaçtı iPhone cihazlarda sık rastlanan bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle IP67 ya da IP67 sertifikasına sahip olmayan iPhone’larda bu problem bolca görülüyor.

Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone

iPhone’u mikro fiber bezle kuruladıktan sonra pirinç kabının içerisine batırarak hızlıca kurumasını sağlayabilirsiniz. Pirinç kabı oldukça popüler bir yöntemdir ve iPhone’un 24 saat içerisinde kurumasını sağlar. Ortama göre bu bazen 48 saati de bulabilir. iPhone’u kaba yerleştirmeden önce SIM kart tepsinini çıkarttığınızdan emin olun.

Bu biraz aşırı olabilir ancak yukarıda bahsi geçen adımlardan sonra iPhone hala ıslaksa hoparlördeki su hasarını düzeltmek için saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Kullanırken çok dikkatli olun. Kurutucuyu düşük güç modunda tutun ve yavaşça telefonunuzun üzerine üfletin. Sadece tefonunuzu fazla ısıtmadığından emin olun.

Suya Düşen Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

iPhone’unuz su geçirmez olmasa bile su geçirmeyen kılıflar kullanarak ileride böyle problemlerle karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz. iPhone’u çalıştırdığınızda hoparlör hala ses vermiyorsa bu durumda CepMarket gibi profesyonel bir servise uğrayarak hoparlör değişimi yaptırabilirsiniz.

25 Şubat 2020 Telefon Hoparlör Değişimi Ücretleri

ModelYapılan İşlemDeğişim Fiyatı
İşçilik Süresi30 – 45 DKRandevu Alınız
iPhoneHoparlör Değişimi 120 TL
iPhone XHoparlör Değişimi
iPhone 8Hoparlör Değişimi
iPhone 7Hoparlör Değişimi
iPhone 6Hoparlör Değişimi