Su Hasarı Alan Telefon Tamiri

Blog sayfasına dönün
Telefonum Arama Yapmıyor, Neden?

Su Hasarı Alan Telefon Tamiri

Ne yazık ki su hasarı akıllı telefonlar ve tabletlerde çok yaygın bir sorundur. Birçok yeni akıllı telefon “su geçirmez” olarak pazarlansa da hala su hasarı alabilirler. Peki bunu tamir etmenin en iyi yolu nedir?

İlk tavsiyemiz: Cihazı en kısa sürede kapatın!

Çoğu zaman insanlar telefonlarını yanlışlıkla tuvalete düşürür veya üzerine bir bardak su dökerler. Telefonun üzerine kahve, kola veya deniz tuzu içeren su dökülürse bu sıvılardaki asitlik derecesi nedeniyle devre kartı ciddi şekilde zarar görebilir. Genellikle tüketiciler su hasarı alan telefonu, nemi soyutlamak için pirinçle dolu bir kaseye koyarlar. Ancak ne yazık ki bunu yaptığınızda sıvının bir kısmı telefonun kenarlarına yapışır ve bu da bileşenlerin paslanmasına neden olabilir. Tüketiciler ayrıca su hasarlı telefonu şarj ederek çalıştırabiliyor. Şarj etmek çok tehlikelidir, çünkü kısa devreye neden olabilir.

Su Hasarlı Telefonunuzu Bize Getirin

Su hasarı nasıl çözülür? Bir müşteri su hasarlı bir akıllı telefonla bize geldiğinde cihazını en kısa sürede onarıyoruz. Her şeyden önce, elbette, cihazı tamamen sökerek hasarı değerlendiriyoruz. İçerisi hala ıslaksa tamir etme şansı yüksektir. Ancak sıvı emildiyse ve parçalar kurumuşsa sıvı bileşenlere girdiğinden telefonun tamir edilme şansı çok azdır.

Suya Düşen Telefon Tamiri Ücreti

Anakarttan Konektörlere Korozyonu Kontrol Ederiz

Her şeyden önce anakartın konektörlerinde korozyon olup olmadığını kontrol etmek önemlidir, çünkü bu durum kısa devre olduğunu gösterebilir. Korozyon genellikle siyah renktedir. Anakartı incelemek çok zaman alabilir. Bu nedenle müşterilerimize telefonlarını ertesi gün gelip alabileceklerini söyleyemiyoruz.

Anakartta siyah bir korozyon yoksa anakartı Kontact Chemie veya Elmatec sıvısıyla kimyasal olarak temizliyoruz. Ardından van Regen-i’nin çok fonksiyonlu kurutucusu ile sıvıyı ultrasonik bir işleme sokuyoruz ve telefonu doğru şekilde kurutuyoruz. Cihazın düzgün kurumasını sağlamak için, 5 ila 10 dakika boyunca 50 ° C’deki mobil kurutucuya yerleştiriyoruz. Telefonu temizledikten ve kuruttuktan sonra cihazı müşteriye iade etmeden önce ekranın işlevselliğini kontrol ediyoruz.

Su Hasarlı Telefon Kısa Devre Yaptıysa Nasıl Onarıyoruz?

Telefon kısa devre yaptıysa genellikle anakartı lehimlemek gerekir. Kadıköy tamir servisi CepMarket telefonu kontrol edip kimyasal olarak temizledikten sonra, hangi IC’nin değiştirilmesi gerektiğini görmek için sıcaklık ölçerli bir mikroskop kullanıyor. ZXW Dongle USB’yi kullanarak hangi konektörün değiştirilmesi gerektiğini hızlı ve kolay bir şekilde kontrol ediyoruz. Lehimleme tüm tamircilerin yapamayacağı çok titiz bir iştir. Lehimlemeden sonra telefonu müşteriye geri göndermeden önce telefonun işlevlerini kapsamlı bir şekilde kontrol ediyoruz.

Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı iPhone

Su Hasarlı Telefonun Onarım Ücreti Nedir?

Su hasarını onarmanın maliyeti telefonun modeline bağlı olarak büyük ölçüde değişebiliyor. Örneğin, parçaların değiştirilmesi gerekiyor mu? Bu durum fiyatı yükseltir. Her durumda müşteriye onarım maliyetlerinin beklenenden yüksek olmayacağını önceden belirtiyoruz.

Su Hasarının Onarımı İçin Garanti Veriyor musunuz?

Su hasarı sonrası onarım garantisi vermek çok zordur. Onarımlardan sonra telefon tamamen düzgün şekilde çalışıyor olsa bile daha sonradan bozulma şansı vardır. Bu nedenle su hasarını onardıktan sonra asla garanti sunamıyoruz. Kadıköy, CepMarket tamir servisimizde tüm telefon tamirlerimiz normal şartlarda parça ve işçilik garantilidir.

Telefon Tamir Videomuz

27 Ekim 2020 – Telefon Su Hasarı Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
Samsung S10e Su Hasarı TamiriSorunuz
Samsung S10 Plus Su Hasarı TamiriSorunuz
iPhone X Su Hasarı TamiriSorunuz
iPhone 11 Pro Su Hasarı TamiriSorunuz
Huawei Mate 30 Su Hasarı TamiriSorunuz
Xiaomi Mi 9 Su Hasarı TamiriSorunuz

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün