Telefona Su Döküldü Ses Çıkmıyor

Telefona Su Döküldü Ses Çıkmıyor

Telefona Su Döküldü Ses Çıkmıyor

Telefona su döküldü ses çıkmıyor kullanıcıların başını ağrıtan sorunların başında geliyor. Bu şikayet ile CepMarket teknik servisimizde sık sık karşılaşıyoruz. Su dayanıklılığına sahip olmayan cihazlarda bu sorun daha sık şekilde görülüyor.

Telefona Su Döküldü Ses Çıkmıyor

Telefonu Pirinç Dolu Kaba Yerleştirin

Eğer siz de telefona su döküldü ses çıkmıyor sorunundan müzdaripseniz, yapabileceğiniz ilk şey akıllı telefonunuzu kurutmaya çalışmaktır. Bunu yapmak için önce cihazınızı kapattığınızdan emin olun. Sonrasında telefonu bir pirinç kabına yerleştirin ve en az 24 saat boyunca kurumaya bırakın. Bundan önce MicroSD ve SIM kartı çıkarın.

Cihazınızı ertesi gün pirinç dolu kap içerisinden alın kuruduğundan emin olduktan sonra çalıştırın. Hoparlörün sıvı temasına maruz kalması ve bu sebeple arızalanması cihaz kuruduktan sonra geçecektir. Hoparlör yeniden çalışmaya başlarsa probleminiz ortadan kalkmış demektir.

IP68 ve IP67 su koruması sertifikasına sahip telefonlarda bu problemler daha az sıklıkla görülmesine rağmen IP sertifikası hoparlör için garanti koruma sağlamıyor. Eğer cihazınızı kurutmak yeterli olmadıysa siz de CepMarket gibi tecrübeli bir servise yönelerek hoparlör değişimi yaptırabilirsiniz. Hoparlör değişimi sorununuzu kökten çözecektir. Bu süreçte teknisyenlerimiz ücretsiz hasar tespiti ile size yardımcı olacaktır.

  Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor iPhone

Mayıs 2021 Telefon Hoparlör Değişimi Ücretleri

ModelYapılan İşlemDeğişim Fiyatı
İşçilik Süresi30 – 45 DKRandevu Alınız
iPhoneHoparlör Değişimi120 TL
iPhone XHoparlör Değişimi400 TL
iPhone 8Hoparlör Değişimi250 TL
iPhone 7Hoparlör Değişimi230 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir