Şişen Batarya Nasıl Eski Haline Getirilir?

Şişen Batarya Nasıl Eski Haline Getirilir?

Şişen Batarya Nasıl Eski Haline Getirilir?

Şişen batarya sorunu bir telefonda karşılaşılabilecek en zarar verici durumlardan biridir. Bu senaryoda yalnızca telefonun bataryası hasar görmez aynı zamanda şişme önlemediği takdirde arka kapak çatlayabilir veya ekran kırılabilir. Bazı özel durumlarda telefon tamamen kullanılamaz hale gelmektedir.

"Şişen

Şişen Batarya Nasıl Eski Haline Getirilir?

Peki şişen batarya sorunu nasıl düzeltilir? Şişen batarya eski haline getirilebilir mi? Bu soruların en basit cevabı batarya değişimidir. Batarya değişiminde arızalı piliniz yerinden çıkarılır ve OEM kalite yenisiyle değiştirilir. Zira şişen bataryaları eski hallerine getirmek mümkün değildir. Bataryalar kimyasal bileşenlerden oluştuğundan meydana gelen kimyasal reaksiyonu (batarya şişmesini) geriye döndürmek mümkün değildir. Yapılabilecek en iyi şey bataryanın bir kez şiştiğinin tespit edilmesinin ardından CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli bir telefon servisine uğrayarak batarya değişimi yapılmasını sağlamaktır.

Şişen batarya artık kullanılamaz hale gelmiştir. Ancak çalışmaya devam edebilir. Cihazı bu şekilde kullanmak tehlikelidir. Eğer kaçınılmaz derecede acil bir durumunuz yoksa telefonu kapattıktan sonra tekrar açmanız önerilmez. Şişen batarya değişimi Huawei, iPhone, Samsung, Xiaomi ve LG gibi tüm akıllı telefon markaları için yapılmaktadır. Aşağıda CepMarket’te gerçekleştirilen batarya değişimi işlemlerinden bazılarının fiyat bilgisini görebilirsiniz. Bataryalar değişimi ucuz parçalardır. O nedenle çok pahalı bir işlem değildir. Bununla birlikte kritik bir öneme sahiptir. Ortalama tamir süresi 1 saat ile 45 dakika arasındadır.

  Batarya Geç Doluyor

Bataryalar telefon güneşe bırakıldığında ya da şarjda uzun süre kaldığında şişer. Ancak her zaman meydana gelmez. Genellikle ısıların çok yüksek seviyeye ulaşması gerekir. Telefonunuzun çok ısındığını fark ederseniz kapatın ve soğumasını bekleyin.

Nisan 2021 – Telefon Batarya Değişimi Fiyatları

ModelBatarya Değişimi
Apple iPad Air 2399 TL
iPhone 8 Plus199 TL
Samsung Galaxy Note 9270 TL
iPhone 7 Plus199 TL
LG G5 TL
Samsung Galaxy S8 Plus240 TL
Lenovo K6 TL
iPhone 7 Batarya179 TL
Sony Xperia Xa Ultra TL
Samsung Galaxy J7 Prime150 TL
Samsung Galaxy C7150 TL
Asus Zenfone 2 Laser TL
Asus Zenfone 6 TL
Huawei Mate 8150 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir