Akıllı Telefon Batarya Ömrü

iPhone Batarya Neden Şişer?

Akıllı Telefon Batarya Ömrü

Akıllı telefonlarlar lityum iyon pil ile gelirler ve bu pil arızalandığında her şey birden ters gidebilir. Bu piller yanlış ortam koşullarında normal boyutlarının iki katına kadar şişebilir; hem kendilerine hem de çevreye büyük zararlar verebilirler. O nedenle akıllı telefon batarya ömrü konusunda birçok soruyla karşılaşıyoruz.

Birçok telefon üreticisinin belirttiği gibi akıllı telefon bataryaları tüketim ürünleridir ve belirli bir sürenin ardından yenilenmeleri gerekir. Ancak bu süre her cihaz ya da kullanıcıya göre aynı olmamaktadır. Telefonun ne kadar sık kullanıldığında bağlı olarak akıllı telefon batarya ömrü de değişir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Camı Değişimi

&Quot;

Akıllı telefon batarya ömrü pilin ne kadar çok doldur – boşalt yapıldığına bağlı olarak ortalama 3 yıldır. Bazı cihazlarda 2 yılın ardından bataryanın zayıflamaya başladığı daha net hissedilir. Bu belirttiğimiz süreler içerisinde cihazınızı bir akıllı telefon servisine götürebilir ve batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Garanti konusunda gelince; su hasarı ya da yüksek ısıya maruz kalma durumlarında telefondaki tüm hasar kullanıcı tarafından karşılanır. Böyle durumlarda CepMarket gibi deneyimli ve profesyonel tamir servisleri gereken tüm onarım işlemlerini daha hesaplı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

  iPhone Batarya Değiştirme Nasıl ve Nerede Yapılır?

Mayıs 2021 iPhone Telefon Batarya Değişim Ücretleri

iPhone 5S149 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone XR499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XS Max499 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir