Kargo ile iPhone Ön Cam Yaptırmak

Kargo ile iPhone Ön Cam Yaptırmak

Kargo ile iPhone Ön Cam Yaptırmak

Cep Market olarak 14 yılı aşkın telefon teknik servisi deneyimimizle bugün geldiğimiz noktada, Türkiye’nin her yerinden sayısız müşteriye ulaşıyoruz. Hizmet sektöründe kusursuz iş yapmanın ve güven yaratmanın sağladığı müşteri memnuniyetinin bilincindeyiz. Müşteri memnuniyeti kapsamında sunduğumuz teknik servisin bir parçası olan cihazların kargo ile gönderimlerini İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz sağlıyoruz. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz.

iPhone ön cam değişimi için gelen cihazınızı teslim aldığımız gün içerisinde tamir edip tekrar kargoya vermekteyiz. Bu sayede 1 iş günü sonra ön cam değişimi tamamlanarak sorunu giderilmiş telefonunuzu tekrar kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Hasarlı Ön Camın Adım Adım Değişim Aşamaları

Cep Market’e ekranda kırık, ön camda çatlak, çizik veya düşme ya da darbe gibi nedenlere bağlı olarak hasar almış, estetik açıdan kusurlu iPhone cihazlarınızı ön cam değişimi için getirebilirsiniz.

Cep Market’e değişimi için ulaştırdığınız iPhone cihazınız öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlemde ekranda mı camda mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceği belirlenir. Örneğin sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone ön cam kırılmış ya da çatlamışsa, biraz daha şanslısınız çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır. Yalnız bazı durumlarda hasarın derecesine göre iPhone cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple servisleri olabilir fakat Apple servislerde ön cam ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırıyor. Bunun yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi ile iPhone telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz.

Cep Market’te iPhone ön cam değişiminde dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz.

Ayrıca verilerinizde hiçbir kayıp yaşamazsınız. Yine de önlem almak kapsamında ön cam değişimi öncesinde uzman teknisyenlerimiz tarafından bütün verilerinizin yedeği alınmaktadır.

Ön cam değişimi sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki iPhone ön cam değişimi işlemlerinde cihazınızı ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

En altta videosunu da paylaştığımız iPhone Xs Max ön cam değişimi işleminden bazı aşamaların fotoğraflarını paylaşıyoruz.

Cam Değişimi Sonrası Diğer Parçaların Kontrolleri

iPhone cam değişiminin ardından kasanın aralık kalma, dokunmatiğin hassasiyetinde azalma, yakınlık sensörünün, ön kameranın, ahizenin yani ön yüzde bulunan teknolojilerin çalışmama veya aksak çalışma, home tuşunun düzgün basmama, parmak izi okuyucu sorunu, ekranın içine toz kaçma gibi ihtimallere karşı ilgili parçaların kontrolünü sağlıyor ve sorunsuz çalışacak şekilde cihazınızı size teslim ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Cam Değişimi Garantiyi Bozar mı?

İç Ekran Kırılmasında Ekranın Değişim Aşamaları

iPhone’larda ekranın farklı katmanları bulunmaktadır. En dışarıda amacı altındaki bileşenleri korumak olan ön cam yer alıyor. Dokunmatik yüzey ve iç ekran burada karşımıza çıkıyor. İç ekran kırıldığında iPhone cihazınızın ön camında herhangi bir çatlak meydana gelmemişse bile ekran çalışmayabilir, ekranda görüntü olmayabilir, hatta mor mürekkep tarzı lekeler çıkabilir. Bunun nedeni telefonun ekranının içinde bulunan kısmın kırılması veya çatlamasıdır.

  Neden Cam Değişimi Yaptırmalıyım?

İç ekranının kırılma sebepleri nelerdir diye baktığımızda; telefon bataryasının şişmesi ve iç ekrana baskı uygulaması, darbelerin iç ekranı kırması, telefonun ısınması sonucunda iç ekranın hassaslaşarak kırılması, telefonun şarjda unutulması ve ısınması sonucunda yine iç ekranın hassaslaşarak kırılması gibi durumlardır.

İç ekran kırılması Apple nezdinde garanti kapsamında değildir. Apple’a göre ne cam ne da ekran garantiden sayılmaz. Bunun nedeni bu parçaların halihazırda oldukça kırılgan olmasıdır. Dolayısıyla Apple’ın bu ekranların yalnızca hangi durumlarda kırılabileceğini garanti etmesi imkansızdır. CepMarket gibi servislerin gücü burada ortaya çıkar. Servisimizde hemen her iPhone’un iç ekran değişimi Orijinal Ekipman Üreticisi kalitesinde ürünlerle gerçekleştirilir. İşlem süresi 45 dakikadır ve tamamlandıktan sonra bilgileriniz kaybolmaz.

iPhone’da Mürekkep Dağılması

iPhone telefon ekranlarındaki yaygın sorunlardan biri de telefon ekranda mürekkep dağılması hatasıdır. Bu sorun cihazın düşmesi veya üzerine sert bir baskıya maruz kalması neticesinde oluşabiliyor. Örneğin arka cebe konulan telefonların üzerine oturulması veya çantada sıkışması sonucunda telefonda mürekkep dağılması sorununa sebep olabiliyor. Bu sorunun giderilmesi için ne yapmanız gerekir, bu konuya değineceğiz.

Telefonda mürekkep dağılması ekranda lacivert, mor veya siyah lekelenmeler şeklinde olabilmektedir. Bu lekelerin oluştuğu yerlerde dokunmatik ekran işlevini kaybedebilir. Bu aşamada gecikmeden bu duruma müdahale etmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde tüm ekranınız kullanılmaz hale gelebilir.

iPhone ekranda mürekkep lekesi oluştuysa, ancak LCD ekran değişimiyle bu sorunu giderebilirsiniz. LCD ekran değişiminde dikkat etmeniz gereken en önemli husus ekranın orijinal olmasıdır. iPhone telefonlarda seri numarası olmayan ekran kullanılması, ekranın çalışmamasına sebebiyet verebilmektedir.

Cep Market olarak orijinal parçalarla, hızlı ve güvenilir ekran değişimi işlemini uygun maliyete yapmaktayız. Cihazlarınızı bize çift taraflı ücretsiz kargo imkanıyla gönderebiliyor, biz de en kısa sürede ekran değişimini tamamlayıp cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırıyoruz.

iPhone’da Ekran Dalgalanması 

iPhone telefonlarda karşılaşılan ekran sorunlarından birinin ekran dalgalanması olduğunu söylemek mümkün. Neden ekran dalgalanması olur diye soracak olursanız, bunun en belirgin nedeni temassızlık oluyor. Örneğin yere düşürdüğünüz iPhone cihazınızın LCD panelinde oluşan temassızlık ekran dalgalanmasına sebebiyet verebilir. LCD panelindeki temassızlığın kaynağı flex kablo olursa, Cep Market olarak flex kablo değişimi yaparak ekran dalgalanması sorununu ortadan kaldırabiliyoruz.

Flex kablosunun değişiminden sonra ekran dalgalanması sorunuyla çoğunlukla karşılaşmazsınız. Sorun devam ettiği takdirde Apple teknisyenlerimiz ekran değişimi yoluna başvurabilirler. Ekran değişimi işleminde ön panel tamamıyla yenilendiğinden ekranın dokunmatiğinde bir problem varsa, bu sorun da ortadan kalkar.

  Cep Telefonu Cam Tamiri

Diğer taraftan telefonunuzu ekran dalgalanması şikayetiyle Cep Market’e getirmeden ya da göndermeden önce yedekleyerek sıfırladıktan sonra baştan kurma yöntemini denemenizi tavsiye ediyoruz. Cihazı sıfırlamalar, bu gibi sorunların çoğu zaman çözümünü sağlayabilmektedir. Bu yöntem işe yaramadıysa ekran değişimi için cihazınızı bize getirebilir veya ücretsiz kargo imkanıyla gönderebilirsiniz.

iPhone’da Ekran Titremesi

iPhone’da ekran titremesi sık karşılaşılan problemler arasındadır. Özellikle cihaz güncellemesinin ardından meydana gelen ekran titremesi sorununun çözümü için bir kaç yol bulunmaktadır.

Cihazınızdaki bellek yeterli gelmiyorsa, ekran yanıt vermeyebilir, cihazın performansı düşer veya cihazda çökmeler yaşayabilirsiniz. Bunlara ek olarak ekran titremesi, ekran kapanması ve uygulamaların gecikmesi gibi problemler baş gösterebilir.

Ekran titremesinin nedenlerinden biri de ekran devre kartındaki arızalı bir parçada kaynaklanan donanımla ilgili sorunlar olabilir. Bunun nedeni örneğin cihazınız suya düşmüştür veya suya temas etmiştir, başta bir sorun yaşamamış olsanız bile bu durum zaman içerisinde tersine dönebilir.

Bir diğer ekran titremesine neden olan etken ise cihaza yüklenen yeni yazılım güncellemesindeki bir hata olabilir. Bunlara ek olarak, batarya değişiminde kullanılan orijinal olmayan bataryanın da ekran titremesine sebebiyet verebildiğini söyleyebiliriz.

Ekran titremesi sorunu LCD ya da ekran kablosunun değiştirilmesi ile düzelebilmektedir. Bu yöntem işe yaramadıysa ekran değişimi gerekebilir. Cep Market olarak ücretsiz arıza tespiti yaptığımız cihazınızdaki sorunun kaynağını belirledikten sonra, en iyi çözüm yolunu size iletiriz. iPhone’da ekran titremesi sorununun onarımı için cihazınızı kendinizin getirmenizin yanı sıra  tüm Türkiye’den ücretsiz kargo seçeneğinden faydalanarak da bize ulaştırabilirsiniz.

Gerçek Tamir Deneyimli Müşteri Yorumları

Günümüzde kullanıcıların herhangi bir ürün veya hizmet alımında müşteri yorumları büyük etkiye sahip olmaktadır. Cep Market 14 yılı aşkın telefon teknik servisi deneyimiyle olumlu müşteri yorumlarıyla öne çıkmaktadır. Günümüzde cep telefonlarına ödenen ciddi rakamlar, kullanıcıları cep telefonları herhangi bir hasar aldığında öncelikle onarım seçeneğine yönlendirmektedir. Cep telefonu tamiri yaptırmak kullanıcılar için her zaman birincil çözümdür, bu yüzden sunulan hizmetin ve işin kalitesi de büyük öneme sahiptir. Cep Market olarak yaptığımız işe ve müşterimize duyduğumuz saygı neticesinde en iyi cep telefonu tamir yorumlarına sahip teknik servislerden biriyiz. Ayrıca orijinal parçalarla sağladığımız tamir hizmetini uygun fiyatlarla ve ortalama üstü tamir hızıyla sunmamız sayesinde müşteriler tarafından cazip cep telefonu tamir merkezlerinden biri olarak öne çıkıyoruz. Bu da yeni müşteri kazanımında güven yaratarak, müşterilerin bizi tercih etmelerini sağlıyor.

Kadıköy iPhone xs max ön cam değişimi, ekran kırılınca ekran değişimi yapmayın !!!

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 11500 TL
iPhone 11 Pro500 TL
iPhone 11 Pro Max500 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone149 TL
iPhone Pil Değişimi149 TL
iPhone XR499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XS Max499 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir