İç Ekran Sağlamsa Asla Ekran Değiştirmeyin

İç Ekran Sağlamsa Asla Ekranı Değiştirmeyin

İç Ekran Sağlamsa Asla Ekran Değiştirmeyin

Akıllı telefonlarda, teknik servislerin en çok yaptığı tamir işlemlerinin başında cam ve ekran değişimi geliyor. Zira gerek iPhone 6 gerekse Samsung S9 gibi telefonların en pahalı bileşenlerinin başında koruyucu cam ve ekranlar bulunuyor.

İç Ekran Sağlamsa Asla Ekran Değiştirmeyin

Ekranınızı Kaptırmanız Gerekmiyor

Apple iPhone ya da Samsung cihazlarda cam değişimine başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli şeylerin başında LCD ekranların hangi durumda değiştirilmesi gerektiği geliyor. İç ekran sağlamsa asla ekran değiştirmeyin. Camın kırılması orijinal ekranı değiştirmek için yeterli bir sebep değildir.

Özellikle bu iki markanın telefonlarında sadece ön cam kırık olduğunda ayrı olarak sağlam ve düzgün görüntü veren iç ekranın değiştirilmesi gerekmez. Ancak bazı teknik servisler bu durumdan faydalanarak müşterileri yanlış yönlendirirler ya da kullanırlar. Sizin cebinizden çıkacak fazla parayı düşünmezler.

Örneğin, iPhone 6 cam değişimi söz konusu olduğunda CepMarket’te önce LCD’nin durumuna göz atılır ve eğer görüntü ile renkler normalse yalnızca ön cam yerinden çıkartılır ve orijinal LCD asla ellenmez. Bazı servisler işlem süresini kısaltmak için ekranınızı değiştirme yoluna gider ve aslında sizi kullanır.

İç Ekran Sağlamsa Asla Ekran Değiştirmeyin

Orijinal ekranınızı değiştirme yoluna giden bu servisler sizi muadil bir ekran ile bırakır. Bu ekranlardan görüntü, ışık ve güç tüketimi anlamında orijinal ekranın performansını alamazsınız. Amaçları ekranı değiştirerek kolayca ön camı yenilemektir. Ekran değişimi ile cam değişimi süreleri arasında 1 saate yakın fark bulunur.

  Akıllı Cep Telefonu Üst Cam Değişimi Fiyatları

Çünkü yedek ekranlar beraberinde ön cam ile gelir ve onlar için ekranı yenilemek çok daha kolaydır. Ancak bizim için bu durum etik değildir çünkü müşteri mağazadan daha zayıf bir ekranla ayrılacaktır. Dolayısıyla yalnız ön cam değişimi yapılması doğru olandır.

Daha garibi ise teknik servisler orijinal ekranınızı bile satmaya kalkışabilir. Zira Apple yedek ekran satmadığından bunlar diğer muadil ekranlara göre daha değerlidir. CepMarket daha önce de örneğini verdiğimiz gibi iPhone 6 cam değişimi söz konusu ise sadece ön camı yerinden ayırır.

İç Ekran Sağlamsa Asla Ekranı Değiştirmeyin

Özel bir makine ile yapılan bu işlem sonucunda müşteri hem orijinal ekranı hem de yenilenen camı ile mağazadan ayrılır. Eğer ekran değişimi 700 TL ise müşterinin sadece ön camı yenilendiği için 500 TL ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısıyla kullanıcıya yansıyan değişim ücreti de azalır.

Biz buna kısaca kazan-kazan durumu diyoruz ve müşterilerimizi olabildiğince bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Siz de eğer iç ekran sağlamsa asla ekranı değiştirmeyin ve hangi sebeple aksini iddia eden olursa karşı çıkın. Komple ekran değişimi ekranın görüntü vermediği ya da renklerin bozuk olduğu durumlar dışında gerekli değildir.

  iPhone Ön Cam Kırıldı Nerede Bulunur?

Bilmelisiniz ki cam değişimi her servisin yapabileceği bir işlem değildir. Yalnızca özel ve pahalı ekipmanlarla doğru bir şekilde gerçekleştirilir. CepMarket bunu yapan az sayıda servisten biri. Dolayısıyla özellikle bunu bilerek servisimizi tercih eden müşterilerimiz oluyor.

Mayıs 2021 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
800 TL1699 TL
iPhone XS600 TL1099 TL
iPhone XR
700 TL1599 TL
iPhone X
600 TL1450 TL
iPhone 8 Plus
350 TL299 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8300 TL240 TL
iPhone 8 Arka Cam399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL279 TL
iPhone 7220 TL250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL229 TL
iPhone 6S190 TL200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL229 TL
iPhone 6160 TL200 TL
iPhone 5S150 TL150 TL
iPhone 5C150 TL150 TL
iPhone 5150 TL150 TL
iPhone SE150 TL150 TL
iPhone 4S149 TL149 TL
iPhone 4149 TL149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir