iPhone’da Whatsapp Kalın Yazma

WhatsApp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

iPhone’da Whatsapp Kalın Yazma

İletişimin giderek hız kazandığı teknoloji çağında hayatımıza giren en önemli iletişim uygulamalarından biri olan Whatsapp, dünya genelinde de en sık kullanılan iletişim mekanizmalarından biridir. Hem yazılı hem de sesli iletişim için pek çok alternatifle karşı tarafla iletişim kurma olanağı sunar. Üstelik yalnızca bireysel olarak değil, gruplar halinde de diyalog kurmanızı mümkün kılar. Yazılı mesajların yanında sesli olarak da karşı tarafa not iletebilirsiniz. Bunun yanında sesli ve görüntülü arama ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz.

Özellikle yurtdışındaki sevdiklerinizle kolayca iletişim kurmanız için en iyi alternatiflerden biri olan Whatsapp uygulaması, akıllı telefonunuzun internete bağlı olması halinde sorunsuzca çalışır. Ancak uygulama tamamen internete bağlı olduğundan, internetsiz ortamlarda kullanımı mümkün değildir. Bu durum her ne kadar ilk bakışta olumsuz bir özellikmiş gibi gözükse de özellikle yurtdışı ile iletişim kurmada oldukça işe yarar. Zira hattınız üzerinden yapacağınız aramalar ekstra ücretlendirmeye tabi tutulurken internet üzerinde yaptığınız aramalar, sesli ya da görüntülü olması fark etmeksizin ek bir ücretlendirme gerektirmez.

Karşı tarafa ilettiğiniz mesajları çok daha etkili bir şekilde dile getirmek ve önemli yerleri vurgulamak için Whatsapp’taki mesajlarınızı farklı yazı tipleri ile iletmeniz mümkündür

Bunun için izlenmesi gereken yollar şu şekilde sıralanabilir:

 • Whatsapp’ta kalın yazmak için yazdığınız kelimenin başına ve sonuna yıldız (*) işareti koymanız gerekir.
 • İtalik, yani eğik yazmak için yazdığınız kelimenin başına ve sonuna alt tire (_) koymanız gerekir.
 • Yazdığınız yazının üzerini çizmek için kelimenin başına ve sonuna “~” işareti koymanız gerekmektedir.
 • Mesajınızı daktilo havasında tek aralıklı yazmak için (“`) işaretini metnin başına ve sonuna eklemeniz yeterlidir.
  iPhone Safari Çok Yavaş Çalışıyor

Tüm bunların yanı sıra iPhone ve Android telefonlardaki kısa yolları kullanarak da metinlerinizi biçimlendirmeniz mümkündür.

iPhone telefonlar için bu yöntem şu şekildedir:

 • Yazdığınız metnin üzerine uzun basın ve “Tümünü Seç” ya da “Seç” seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza çıkan B_I_U seçeneklerine dokunun.
 • Son olarak da kalın, italik, tek aralıklı ya da üstü çizik seçeneklerinden tercih ettiğiniz alternatifi seçin.

Android telefonlarda ise yazdığınız metnin üzerine uzun basın ve kalın ya da italik seçeneklerinden birini seçin. Eğer metnin üzerini çizmek ya da tek aralıklı yazmak istiyorsanız o halde üst üste duran 3 noktaya tıklayın.

Rehberdeki aynı numara ve kişileri otomatik silme

iPhone Whatsapp Yükle, Ücretsiz Whatsapp İndir

 İletişimin giderek hız kazandığı ve yalnızca sesli değil, görüntülü iletişimin de bir o kadar önemli olduğu bu çağda; telekomünikasyon araçları arasında en önemlilerden biri olan akıllı telefonların, en çok tercih edilen uygulaması olarak Whatsapp karşımıza çıkmaktadır. Son derece basit bir arayüze sahip olan bu program, herkesin kolayca anlayıp kullanabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Yalnızca arama değil, mesajlaşmada da sıklıkla tercih edilir ve çeşitli GIF ve sticker özellikleri sayesinde mesajlaşmayı eğlenceli bir boyuta taşır.

  Xiaomi Ekran Yansıtma

Whatsapp Nasıl İndirilir?

Akıllı telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirmek için Android ve iOS cihazlarda farklı bir yol izlenir. iPhone cihazınıza Whatsapp uygulamasını indirmek için;

 • Telefonunuzda yer alan App Store uygulamasına girin.
 • En üstte yer alan arama çubuğuna indirmek istediğiniz uygulamanın adını yazın.
 • Karşınıza çıkan arama sonuçları arasından indirmek istediğiniz programa tıklayın ve sağ tarafta yer alan mavi renkli “indir” butonuna tıklayıp, indirmeyi başlatın.

iPhone olmayan ve Android alt yapısını kullanan cihazlarda da izlenmesi gereken yöntem benzerdir. Ancak bu defa App Store uygulaması yerine Google Play uygulaması açılmalı ve orada yer alan arama çubuğuna indirilmek istenen programın adı yazılmalıdır.

İndirilmesi oldukça kolay olan bu programın, kullanımı da bir o kadar kolaydır. Doğrudan rehberinize erişir ve telefonunuzda yer alan tüm kişilere ulaşmanıza imkân sağlar.

Uygulamanın kullanılabilmesi için akıllı telefonunuzun internete bağlı olması şarttır. Uygulama çevrim dışı kullanılma özelliğine sahip değildir. Her ne kadar doğrudan telefonunuzda yer alan tüm kişilere erişim imkânı olsa da, tüm kişisel verilerinizi güvenli bir şekilde korur. Bunun için özel olarak geliştirilen şifreleme teknolojisi kullanılır. Bu teknoloji gereği her bir mesajınız özel olarak Whatsapp algoritması ile şifrelenir.

Whatsapp’ta yer alan çeşitli özellikler şunlardır:

 • Sesli arama yapma olanağı sunar.
 • Görüntülü arama yapılabilir.
 • Yalnızca bireysel değil, çoklu gruplar oluşturarak da mesajlaşmanıza ve arama yapmanıza imkân tanır.
 • Mesajlarınıza renk katmak için çeşitli GIF ve stickerlar ile neşeli bir sohbet ortamı yaratmanıza imkân sağlar.

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir