iPhone Yavaş Şarj Oluyor

Blog sayfasına dönün
iPhone Yavaş Şarj Oluyor

iPhone Yavaş Şarj Oluyor

Kullandığınız şarj cihazı veya bağlantı türünden telefonu yoğun kullanmaya kadar birçok faktör iPhone’da yavaş şarj olmaya neden olabilir.

Yanlış Şarj Cihazı Kullanma

Apple daima piyasaya en pahalı şarj aletlerini sunmakta.

iPhone’unuzda artık orijinal şarj aleti yerine farklı bir alternatif şarj aleti kullanıyorsanız ve bu şarj aleti Apple sertifikalı değilse yavaş şarj hızının nedeni bu olabilir.

Bilindiği gibi iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X ile başlayarak hızlı şarj aletleri hayata geçti. Ancak Apple bunları yüksek fiyata sunuyor. Eğer daha uygun fiyatlı bir şarj aleti aldıysanız şarj hızını kontrol edin.

En son amiral gemileri ile birlikte iPhone’lar artık sadece 30 dakika içinde yüzde 50’ye şarj olabiliyor. Ancak bunun için yüksek hızları destekleyen bir şarj aletiniz olması gerek.

Şarj Kablosunu Kontrol Edin

iPhone hala yavaş şarj oluyorsa şarj kablosundaki bükülme ve kırılmaları veya şarj ucunun eğilmiş olup olmadığını kontrol edin.

Telefondan Gelen Ses Çatlak

Ayrıca iPhone’unuzun şarj bağlantı noktasının temiz olduğundan ve herhangi bir pislik veya kalıntı içermediğinden emin olun.

Üçüncü taraf bir şarj kablosu kullanıyorsanız, “Made for iPhone” etiketini taşıdığından emin olun; aksi takdirde istediğiniz hızda çalışmayabilir.

Pil Değişimi Yaptırın

iPhone’da yavaş şarj olmaya neden olan bir etken de yaşlanan pildir. Piliniz en az 3 yaşındaysa büyük ihtimalle artık eski hızlarda şarj olmuyordur. CepMarket’te A kalite ve de orijinal batarya değişimleri yaptırabilirsiniz.

Telefon Tamir Videomuz

19 Eylül 2020 – iPhone Şarj Soketi Tamir Fiyatları

Model ve ParçaFiyat
iPhone 6s Şarj Soketi
150 TL
iPhone 8 Plus Şarj Soketi300 TL
iPhone 8 Şarj Soketi300 TL
iPhone 7 Plus Şarj Soketi250 TL
iPhone 7 Şarj Soketi250 TL
iPhone 5c Şarj Soketi110 TL
iPhone 6 Plus Şarj Soketi
150 TL
iPhone 6s Plus Şarj Soketi
150 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün