iPhone X Ön Cam Değişimi Yaptırmak

Kargo ile iPhone Ön Cam Yaptırmak

iPhone X Ön Cam Değişimi Yaptırmak

iPhone x ön cam değişimi yapılır mı? Evet yapılır ekran değişimi ile cam değişimi arasında ciddi farklar vardır. Ekran demek komple bir plaketin yerinden kaldırılarak yeni plaketin yani tümleşmiş ekranın yenisinin takılması demektir. Diyelim ki iPhone x cep telefonu yere düştü ve cam parçalandı, ama ekranda görüntü var ve normal bir şekilde kullanabiliyorsun, işte bu telefon için komple ekran değişimi yapmak gereksizdir.

İPHONE X ÖN CAM DEĞİŞİMİ TAMİRİ SERVİSİ

Cihazın iç ekranı sağlamsa, mürekkep dağılması, siyah leke, basmayan bir yer, ölü pikseller, renkli çizgiler yoksa ekrana çıplak gözle bakıldığında ekran tertemiz sadece dış ekranda yani dış camda çatlak varsa şanslısınız ve bu şansı iyi kullanmanız gerekir. İç ekranın üzerindeki tırnağımız ile dokunabildiğimiz yer yani dış cam komple kazınır ve yerine yeni cam takılabilir, bu ne demek oluyor biliyor musunuz; orijinal ekranınız sağlam sadece üstte bulunan cam kısmını yenileyerek, kendi orijinal iPhone x ekranı kullanmaya devam edebilirsiniz. Öncelikle kendi ekranınız ile kullanıma devam etmek çok faydalı olacaktır, hem ekonomik açıdan, hemde ekran performansı açısından çok mantıklı, canlı renkler ile kullanmak varken ne olduğu belli olmayan yan sanayi bir ekran ile hayatımıza devam etmek mantıksız.

iPhone X Cam Değişimi Yaptırmak Mantıklı mı?

Öncelikle fiyat olarak daha az bir bütçe ile ekran değişimi işlemini tamamlamış olursunuz, kendi ekranınız sizde kalır, cam değişimi yapıldığında ekran üzerindeki tüm fonksiyonlar yine aynı şekilde çalışmaya devam eder, true tone özelliği, face id özelliği hiç etkilenmeden aynı performansta size hizmet etmeye devam eder. Yan sanayi ekranlar da çok seçenek var kandırılma ihtimaliniz olmaz, en önemli kısımlarından bir tanesi de telefonu satmak istediğinizde değeri düşmez, düşünsene telefoncuya gittin ikinci el telefon satacaksın, telefoncu telefonu kontrol ederken, ekranın sahte ekran olduğunu fark edince mutlaka ciddi bir fiyat düşüşü yapacaktır. Bu sebeple sağlam ekranlar üzerinde sadece iPhone x ön cam değişimi yaptırmak mantıklıdır.

Telefoncular iPhone X Ön Cam Değişimini Tavsiye Etmiyorlar?

Diyelim ki bir mağazaya gittin ve pantolon alacaksın, o pantolon stoklarda bitmişse tezgahtar size satış yapmak için farklı modeller gösterir, başka seçenekler sunar ve kalmayan kesimi kötüleyerek sizi etkiler ve elinde hazır olanı satma gayreti içinde olur. Manava gittin sende yeşil elma var mı diye sordun, elinde yeşil olmayan manav, abla kırmızı geldi çok güzel bunu dene, bu mevsimde yeşil elma alınmaz zamanı değil ya da halde vardı almadım bu ara alınmaz der, sende iyi hadi ver bakalım kırmızı olsun dersin. Uzun lafın kısası her satıcı ya da kurum, şahıs elinde olanı satmak ister, kim ne iş yaparsa yapsın elindeki ürünü ya da hizmeti satmak pazarlamak peşinde olur, dolayısı ile iPhone Ön Cam Değişimi Tamiri Servisi olmayan bir telefoncu, cep telefonu cam değişimi yaptırma gel sana yeni ekran takalım hiç uğraşma, ön cam değişimi çok riskli der. Kullanıcı zaten bu işleri pek anlamadığı için karşısında ki kişinin ikna kabiliyeti ve pazarlama tekniği ile ekran satın almaya karar verir, aslında sağlam olan sadece camı kırık olan ekran telefoncuya kalır, o telefoncu da ekranı satar yada cam değişimi yaptırarak bakınız yaparak değil, bizim gibi firmalara yaptırarak iPhone revize orijinal ekran diye tezgahına koyar ve satar, bu işten oldukça kazançlı çıkar, gerçi aldatmak nasıl bir kazançtır tartışılır ama yine de cep telefonu piyasasında maalesef bu tarz nahoş satışlar olabiliyor. Özetle iPhone Cam Değişimi Makinası olmayan firmalar yapamadıkları ve zahmetli olduğu için cam değişimini asla tavsiye etmez. Zaten videolara baktığınızda ya da piyasaya sorduğunuzda ekran değişimi 15-20 dakika, cam değişimi ise minimum 2 saat sürmektedir.

  Ekran Değişimi Nedir?

iPhone X Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

 1. iPhone x ekranı sökülür
 2. iPhone x ekranı üzerindeki kırıklar etrafa dökülmesin ve ekrana zarar vermesin diye bantlanır
 3. iPhone x ekranın yan çıtaları sökülür
 4. iPhone x ekranın dış camı çelik tel ile ya da -180 derece buzdolabı ile ayırılır
 5. Ekran ile cam ayırıldıktan sonra ekran üzerindeki OCA ya kimyasal sıkılır
 6. Sağlam olan orijinal iPhone x ekranı üzerine bez bırakılır
 7. Bez yardımı ile iyice yumuşatılan ekran temizlik için kenara alınır
 8. Ekran üzerindeki oca el ile yavaş yavaş temizlenir
 9. Tertemiz olan ekran tekrar kimyasal ile temizlenir
 10. Ekran kuru bez ile temizlenir ve yeni cam basmak için hazır hale getirilir
 11. Ekran revize için iPhone x ön cam değişimi metal kalıba ekran konulur
 12. Çıplak ekran üzerine OCA ve yeni ön cam bırakılır
 13. Metal kalıp ile beraber ekran ve ön cam basım makinasına yerleştirilir
 14. Makinanın kapağı kapatılır gerekli ısı ve baskı türü seçilir START verilir
 15. Presse makinası yukardan aşağı iner ve cama bastırarak ekran üzerine yeni camı kaynatır
 16. Ekran üzerinde hava kabarcığı olmasın ya da yanlardan kalkma olmasın diye kazana atılır
 17. Yarım saat sonra ekran kazandan alınır ve montaj yapılır
 18. Ekran cihaza takılır ve iPhone ekran testi yapılır

Evet bu işlem bu kadar zahmetli ve uğraştırıcı olduğu için her firma ve her teknisyen iPhone X Ön Cam Değişimi yapamaz. Sökme Takma, al sat kadar kolaydır ancak ön cam değişimi gerçekten bilgi, deneyim, hissiyat, zaman, emek, taviz, sermaye, sevgi ister. Yukarıdaki sıralamada eksikler var, daha face id gibi fonksiyonların aktarılması ve yüz tanıma testlerinden bahsetmedik bile, bu kocaman yapılacaklar listesinden dolayı en az iki saat sürmektedir.

iPhone Sıvı Teması Durumunda Ne Yapmalısınız?

iPhone X Ön Camı Revize Yapılırken Ekran Kırılır mı?

Firmamızda cam değişimi yapmak isterken, ekran kırılırsa RİSK bize aittir. Stoklarımızda yeterince cam değişimi yapılmış iPhone X Orijinal Ekranı bulunmaktadır. Yedekli çalışmak bize her zaman hız ve avantaj sağlar. Teknisyenlerin eli alışkın ve tecrübeli olsa da olası bir kırılma senaryosu için hazırlıklıyız, Cep telefonu sahibi için bir problem olmaz, anında yeni ekran takılır ve tüm fonksiyonları ile rahat rahat kullanmaya devam eder. Dünyada birçok sektör ve iş var, hatta her sınıfa gör ayrı ayrı iş güvenliği kuralları ve yönetmeliği vardır. Sıradan bir kulaklık değişimi yapmak isterken bile, tekniker bazı riskleri göze alır. Mesela ben ilk ekran değişimi yapmak istediğimde ekran filmlerini kopardım, kısa vida yerine uzun vida taktım, daha sonra pil değişimi yapmak isterken iPhone 5S parmak izi okuyucusunu koparttım sonra da tabii cebimden karşılamak zorunda kalmıştım.

  iPhone PIN Kodu Değiştirme

iPhone X Ön Cam Değişimi Yapılınca Bilgilerim Kaybolur mu?

iPhone x cam değişimi ya da ekran değişimi yapıldığında herhangi bir veri kaybı olmaz, bilgileriniz silinmez, Nand kısmına yani hafıza kısmına dokunulmadığı için bellek kaybı, data kaybı, veri kaybı olması söz konusu değildir. Ancak periyodik olarak planlı yedek almanızda fayda vardır. Ne olur ne olmaz telefon suya düşebilir, açmaz duruma gelir ya da başka bir şekilde çöp olur ise telefondan daha kıymetli olan rehberiniz kayıp olabilir, bazen çok kıymetli kişilere ulaşmak imkânsız olabilir bu durumdan dolayı, rehber ve kişisel bilgilerin korunması önemlidir.

Kargo ile Cep Telefonu Tamiri Sağlıklı Olur mu?

Cep telefonu tamir edecek olan firmanın güvenilir olması gerekir, mağazaya nasıl güvenebilirim sorusu için telefon tamiri yapacak olan firmadan kaşe, dükkân resmi isteyebilirsiniz. Face time üzerinden görüntülü arama yaparak mağazayı sanal ziyaret edebilirsiniz. Telefonu gönderirken emniyetli bir şekilde sarmanız çok önemlidir. Pıt pıt poşet yani hava kabarcıklı poşetle güzelce sararak cihazı sağlama almanız önemlidir. Tamir edilecek cihazın içine minik bir not almanızı tavsiye ederiz. Ad Soyadı, adres ve yapılacak olan arızanın açık ve net olarak belirtilmesi her iki taraf için de rahat olacaktır.

Cam Değişimi Zararları Nelerdir?

Cam değişimi, ekran değişimi ya da pil değişiminin herhangi bir riski ya da zararı yoktur. Kendini bilen bir servis cam değişimi ya da ekran değişimi yaptığında sorun yaşanmaz. Bazı kullanıcılar cam değişiminden sonra baloncuk kaldı, hava kabarcığı kaldı, yanlardan ekran ayrılması yaşadım gibi sorunlardan bahseder, tamamen yapan kişi ya da kurumla ilgili bir durumdur. Cam değişimi ile ilgili değil, bu revize işlemini yapan teknisyenin becerisi ile ilgili bir durumdur. Firmamıza güvenerek, daha önce yaptığımız işleri youtube kanalımızdan izleyerek iPhone cam değişimi yaptırabilirsiniz, herkese sağlıklı kullanımlar diliyoruz…

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir