iPhone USSD Kodları Çalışmıyor

Telefon Ekran Işığı Yanıyor Ama Görüntü Gelmiyor

iPhone USSD Kodları Çalışmıyor – Bilinmesi gerekenler neler?

iPhone USSD Kodları Çalışmıyor

iPhone USSD kodları çalışmıyor şikayetiyle CepMarket mağazamıza gelen çok sayıda müşteriye karşılaşıyoruz. Bazı müşteriler iPhone telefonlarında USSD kodunu kullanmaya çalışırken klavyeleri girdi alanını kapadığından ne yazdıklarını görememekten müzdarip olabiliyor.

iPhone USSD Kodları Çalışmıyor
iPhone USSD Kodları Çalışmıyor

Telefonda USSD Kodu Sorunu

Unstructured Supplementary Service Data ya da “Yapılandırılmamış Tamamlayıcı Servis Verileri” olarak bilinen USSD kodları bazı kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Farklı işlevlere sahip olan bu kodlar, örneğin uluslarası para transferi yapmak istendiğinde kullanılabiliyor. Hatta iPhone USSD kodları ile elektrik faturaları bile ödenebiliyor. Ancak bunların kullanım alanları ülkemizde pek yaygın değil.

iPhone USSD kodları çalışmıyor sorunu karşısında kullanıcıların uygulayabileceği sınırlı sayıda çözüm yolu bulunuyor. Bu potansiyel çözüm yollarından biri de hücresel veri ağını değiştirmekten geçiyor. Örneğin, USSD kodunu kullanmaya çalışırken 2G ağına bağlı olan bir kullanıcı 3G ağına geçtiğinde problemin çözüldüğünü söyleyebiliyor.

Her ne kadar 3G’de telefonunuz bulunduğu konumda daha az sinyal alıyor olsa bile iPhone istenen USSD kodlarını daha sağlıklı şekilde çalıştırabiliyor. Düşük sinyal ya da yanlış hücresel veri çalışmayan USSD’nin en büyük nedeni. Dolayısıyla iPhone’dan SIM’i çıkarmak ve yeniden takmak daha sağlıklı sinyal almanızı sağlayabilir. Bazı kullanıcılar iPhone’u baştan başlattıklarında sorunun düzeldiğini görebiliyor.

  Telefon Ekran Parazitlenmesi

Bazı zamanlarda ise geçici olarak USSD kodları devre dışı kalabiliyor. Örneğin bulunduğunuz bölgede böyle bir durum söz konusuysa hiçbir telefonda USSD’nin çalışmadığını görebilirsiniz. Her telefon operatörü hangi USSD kodlarının kullanılabileceğini seçer. Eğer operatörünüzün desteklemediği bir kodu kullanmaya çalışıyorsanız bu hatayla karşılaşmanız olasıdır.

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

YouTube Kanalımızdan Çeşitli Tamir ve İncelemeler

YouTube kanalımıza abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En iyi tamir videoları aracılığı ile “çatlak ve kırık camlar nasıl onarılıyor ?”, “hangi model kaç dakikada tamir edilir ?”gibi popüler sorulara göz atabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir