Telefonda Ekran Mürekkeplenmesi Sorunu

Telefonda Ekran Mürekkeplenmesi Sorunu

 

Telefonda Ekran Mürekkeplenmesi Sorunu

Akıllı telefonlarda ekran mürekkeplenmesi sorunu sık karşılaşılan bir problem. Özellikle cihazınızı yere düşürdüğünüzde ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle kullanıcılar “telefonumdaki siyah noktaların anlamı ne?”, “ekranım çalışıyor ancak mürekkep izleri var” gibi sorular soruyorlar. Bu sorun aynı zamanda telefon su aldığında meydana gelebiliyor ve ekran aksamının değişmesi gerekiyor.

Telefonda Ekran Mürekkeplenmesi Sorunu

İç Ekran Tamiri

Ekranınızda mürekkeplenme ya da siyah nokta denilen bir sorun ortaya çıktıysa yapılabilecek yalnızca tek bir şey bulunuyor. O da iç ekranın tamiri. Bunun için Apple mağazalarına veya diğer tamir mağazalarına başvurabilir ve cihazınız için en uygun olanı fiyatı alabilirsiniz.

İç Ekran Kırılması Ne Kadar?

İç ekran tamiri ön camın ve sayısallaştırıcının hasar almadığı fakat LCD ekranın çatladığı veya kırıldığı durumlarda yapılır. CepMarket LCD ekran değişim ücretleri için şu web sayfasına göz atabilir ve dilerseniz mağazamızdan teknik destek alabilirsiniz.

İç Ekran Kırılması J7

Ne yazık ki iç ekran kırılmasının en sık görüldüğü akıllı telefonlardan biri de Samsung Galaxy J7. Neyse ki bu cihazların parça değişimleri telefonun bulunduğu fiyat segmentinden dolayı bütçeye fazla yük bindirecek seviyede olmuyor. CepMarket fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cep Telefonu Ölü Pixel Tamir Fiyatları

İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefon ekranları göründüğünden biraz daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunun için detaylı bilgiyi şuradaki yazımızda bulabilirsiniz. Kısaca söylemek gerekirse, ön panelde üç ayrı cam tabakası bulunuyor.

İç ekran dediğimiz LCD kısım bunların en içte olanı. Eğer ekranınıza görüntü gitmiyor ya da farklı renklerde çizgiler ortaya çıkıyorsa, bu iç ekranın değiştirilmesi gerektiğini gösterir.

Telefonda Ekran Mürekkeplenmesi Sorunu

Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Kadara Yapılır?

İç ekran ya da LCD ekran tamir ücretleri CepMarket’in şu web sayfasından öğrenilebiliyor. Sayfaya giderek akıllı telefonunuzun modelini yazabilir ve ekran değişim ücretini görebilirsiniz.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi?

Ne yazık ki hiçbir akıllı telefon üreticisi kullanıcı hatalarından kaynaklanan hasarları garanti kapsamına almaz. Buna iç ekran kırılması da dahil. Ancak garantiniz dolsa bile ücretli tamir yaparlar. Genellikle market fiyatının üzerinde ve diğer tamir mağazalarına göre daha yavaş gerçekleşir.

Dış Ekran Kırılması

Ön cam ya da dış ekran denilen bu katmanın kırılması durumunda daha farklı bir değişim ücretiyle karşılaşırsınız. Bu cam kırıldığında genellikle LCD ekran zarar görmediğinden telefonunuz çalışmaya devam edebilir ve dijital görüntüde herhangi bir leke veya bozulma olmaz.

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone 8
LCD Ekran Değişimi240 TL
iPhone 7 Plus
LCD Ekran Değişimi279 TL
iPhone X
LCD Ekran Değişimi1450 TL
iPhone 6S
LCD Ekran Değişimi200 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

  • Cep Market Reply

    Merhaba; Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletelim, LCD paneliniz zarar görmüş olduğu için renklerde sorun yaşamaktasınız darbe ve ya ezilme sonrasında oluşan popüler bir sorundur. Cihazınızda hiçbir darbe yada ezilme olmadan bu sorun kaynaklandıysa garantiye götürmeniz de fayda var, şayet bu gibi hatalar kullanıcı hataları arasında yer alıp garantiye girmemektedir.

    13 Ağustos 2018 at 16:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir