iPhone Telefonum Nerede Nasıl Bulurum?

iPhone Haptic Touch nedir

iPhone Telefonum Nerede Nasıl Bulurum?

 Hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelen akıllı telefonlar, iletişim aracı olmasının yanı sıra fonksiyonel kullanımları sayesinde de bilgiye kolayca ulaşmamızı sağlar. Ancak kimi zaman istenmeyen sebeplerle telefonları bulamayabilir, gittiğimiz bir yerde unutabilir ya da düşürebiliriz. Böyle bir durumda hangi yollara başvurulabileceğinin bilinmesi oldukça önemlidir.

iPhone telefonlar, kaybolmaya karşı diğer telefonlara kıyasla daha farklı güvenlik önlemleri sunar. Peki, bu önlemler nelerdir?

iPhone telefonlar nasıl bulunur?

  • Öncelikle cihazınızı bulmak için iCloud.com/find adresine giderek bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu sayede harita üzerinden aygıtınızı görebilmeniz mümkün olacaktır.
  • Eğer iOS altyapısı ile çalışan başka bir cihaza sahipseniz iPhone’umu Bul uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu yollarla cihazınızı görüntüleyemiyorsanız o halde cihazın “Bul” özelliği ya da GPS ayarları açık olmayabilir. Ancak böyle bir durum söz konusu olsa dahi hesabınızı korumanız mümkündür.
  • Hesabınızı korumak için cihazınızı kayıp olarak işaretlemeniz gerekir. Bu sayede hesabınız sizin belirlediğiniz yeni bir şifre ile kilitlenir ve bilgileriniz Apple güvencesiyle korunur.
  • Kişisel verilerinizi güvence altına aldıktan sonra telefonunuzun çalındığını düşünüyorsanız polisle iletişim kurmanız önerilir. Bu aşamada polis sizden cihazınızın seri numarasını isteyebilir.
  • Yine telefonunuzun çalınmış olması ihtimal dâhilindeyse, iletişim operatörünüzle irtibata geçerek cihazınızın kayıp olduğunu bildirmeniz yararlı olacaktır.

Özellikle metropollerde sıklıkla yaşanan hırsızlık sorunlarına karşı kendinizi ve cihazınızı güvence altına almak için iPhone’umu Bul uygulamasının telefonunuzda ve diğer Apple cihazlarınızda kurulu olması son derece önemlidir.

Bunun için izlenmesi gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir:

Bu uygulama Apple cihazlarda kendiliğinden yer aldığından ek bir indirme işlemine gerek yoktur. Cihazınızın Ayarlar uygulamasına girdikten sonra solda en üstte yer alan adınızın yazdığı bölüme tıklamanız gerekir. Bu aşamadan sonra Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız için sizlere şifre girme kutusu açılır. Şifrenizi girerek giriş işlemini tamamladıktan sonra Aygıtımı Bul sekmesine tıklamanız gerekir. Bu alana tıkladıktan sonra karşınıza “Ağı Bul veya Çevrimdışı Bulmayı Aç” ve “Son Konumu Gönderme” olmak üzere iki farklı seçenek çıkar. İlk seçenek cihazınızın internete bağlı olmadığı durumlarda onu kolayca bulmanızı sağlar ve ikinci seçenek ise cihazın şarj durumunun yetersiz kaldığı durumlarda Apple merkezine son konumu kendiliğinden iletir.

  iPhone Gmail Şifre Değiştirme

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir